Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én vagyok itt az...

Valóban én vagyok itt az elsődlegesen hibás? ( részletek lentebb, hosszú lesz, bocs.)

Figyelt kérdés
Külön élek a férjemmel, kettesben lakunk abban a házban, amit ő épített, de már az előtt ráíratta az első házasságából származó gyerekeire, megtartva a haszonélvezeti jogot, mielőtt engem megismert volna. Nekem saját lakásom volt, saját külön-külön lakást vettem a két gyerekemnek is, külön kasszán élünk a férjemmel, figyelembe véve, hogy a ház az övé. Ezeket a körülményeket ismeri minden gyerek, az enyémek is, az övéi is. Mégis megkaptam a napokban a férjem lányától, hogy miért kell nekem ennyi cuccot vásárolnom, jobban kellene spórolnom. ( valóban ott maradt az étkező asztalon kb 400E Ft értékű ruhaszámla, de én évi kétszer vásárolok magamnak, egyszer ősszel, egyszer tavasszal, viszont kosztümös, bőrcipős üzleti tárgyalásaim vannak.) Finoman megjegyztem, hogy ezekre szükségem volt, de úgy látja, hogy ki kellene valamit cserélni a lakásban mert elkopott? Kapaszkodjatok meg , ez volt a válasz: nem találja jogosnak, hogy én dőzsölök, inkább adnám neki, mégis csak az apjával élek.:) Meg kell mondanom, nem volt őszinte a mosolyom, de ha valaki ennyire nem látja a realitásokat, akkor azzal mit lehet tenni? Én minden esetre annyit teszek, hogy az apját nem vonom bele a vitákba, erről se szóltam neki, de nem is izgat, hogy kinek mi a véleménye, pedig a volt feleség is egyetért a lányával és üzenget is... ( Eddig ez egy hozzászólásom volt egy posztra, 1-2 órája írtam ki, de a sztori 3 hete történt. Nem gondoltam, hogy az események ma folytatódnak.) Férjem lányának névnapja volt pár napja, akkor felköszöntöttük telefonon és jeleztük, hogy amikor a környékünkön járnak, várjuk őket egy kávéra és átadnánk az ajándékunkat is. ( mi nem mehettünk hozzájuk, ugyanis sose hívnak, ez számukra teher, nekik egyszerűbb, ha ők beugranak akkor, amikor nekik jó.) Két órája jött a telefon, hogy OK-e, jönnének. Mondtuk, hogy OK, várjuk őket egy gyors ebédre és kávéra. Grillezett csirkemell, bulgur, saláta, üdítő, kávé. Az ajándék egy hasított bőr átmeneti dzseki, leárazva 22E Ft-ért. Divatos, szép, az a stílus, amit ő hord, méretben pont jó.(része volt a 400E-s számlának, direkt neki vettem.) A megjegyzés, szájhúzogatva, köszönet nélkül: szép, de jobb lenne az ára, arra jobban rá lennének szorulva. Az apjának fennakadt a szeme, de én mindenhez alkalmazkodom. 2 perc múlva ott voltam 25E Ft-tal, mondván, hogy nincs apróm, költsék, amire szükséges. És azzal a lendülettel eltettem a dzsekit. A pár elment, anélkül, hogy megköszönték volna a dzsekit vagy a pénzt. Majd egy óra múlva telefon az apjának: 38E volt ám a dzseki, annyiról volt 22-re leárazva. Igazán adhattam volna 38E-t is. Na, itt gurult el a gyógyszerem, és megfogadtam:részemről az ilyen ajándékozás befejezve, ezentúl szigorúan maradok a doboz desszert, üveg ital kategóriánál. És amit megfogadok, ahhoz tartom is magam, tehát előre lehet borítékolni a sértődést a párja szülinapján 3 hét múlva.:( A férjem már most ideges, de mondtam, vegyen/adjon, amit akar, nekem elegem van... Valóban változtatnom kellene az elhatározásomon? Meddig/mennyit kell eltúrnöm egy 40 éves, felnőtt családtagtól azért, mert én sokat dolgozom és sokat is keresek?

2021. szept. 27. 14:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig, el kell küldeni melegebb éghajlatra.
2021. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
A férjed meg áll, mint f.sz a lakodalomban, le se nyom egy parasztlengőst?? Szép kis család.. :D
2021. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kéne pénzelned? Nem a te gyereked. Pénzeljék a szülei, pláne hogy külön kasszán vagytok.
2021. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól tetted. Tarts ki a döntésed mellett, ez a véleményem.
2021. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem vennek neki.
2021. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Venne neki a franc bármit.
2021. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

A férjem alapvetően nem egy málé szájú krapek, ő már korábban is morgott ezért-azért a lányával kapcsolatban, de eddig én voltam a villámhárító. A

pár héttel ezelőtti 400E-s számla körüli szóváltásról nem tudott, de ezt a mostani megjegyzést hallotta. Viszont ettől olyan paff lett, hogy valóban nem szólalt meg, szerintem el se hitte, hogy tényleg az hangzott el, amit hallani vélt:)És beleavatkoznia igazából nem kellett, elrendeztem. De a továbbiakban muszáj lesz kiásnia a csatabárdot, bármennyire is nem hiányzik neki a családi vita... A másik gyerek és az enyémek tök normáliasak, ez a lány ilyen 'elcseszett', szerintem az anyja hatására... Ezért tűrtem eddig, de most betelt a pohár: felnőtt, legyen önálló véleménye( függetlenül az anyjától) és legyen önálló büdzséje is.

2021. szept. 27. 14:59
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem mosolyogtam és vágtam volna jó pofát ehhez már az elején sem. Mégis mit képzel magáról ez a kis takony? Már bocsánat... Úgy helyre tettem volna, csak pislog.

Mi köze a te pénzügyeidhez?

Helyben jobb lett volna, de szerintem most sem késő felhívni és megmondani neki, hogy ez volt az utolsó és az ilyenfajta viselkedést tartogassa másoknak.

2021. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Sem te, sem a férjed nem vagytok hibásak.

Én már a ruhaszámlára tett megjegyzéskor elzavartam volna a fészkes fenébe.

2021. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
#8: nem akarom felhívni, majd jönnek egy hónap múlva, miután felköszöntöttük a férjet szülinap alkalmából. És úgy borítékolom, hogy nehezményezni fogja az üveg bort, amit a férje fog kapni. Akkor elég lesz elmagyaráznom, hogy merre hány méter. Igazából a férjem megdöbbenését, megbántottságát kell kezelnem, de most az ő hímes lelkéből is elegem lett.:(
2021. szept. 27. 15:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!