Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy olyan szülő, akivel nem...

Egy olyan szülő, akivel nem lehet őszintének lenni, az meg fogja érteni valaha, hogy ha a gyerek titkolózik előle, vagy elhallgat valamit az igazából nem a gyerek hibája?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, hogy van az ilyenben annyi racionalitás. Gondolom, nem azért nem lehet őszintének lenni, mert nem hallgatná meg, hanem mert rosszul reagál.
2022. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Sosem tudtam oszinte lenni anyammal, mindent rosszul reagal le. Megtanultam hogy nem szabad semmit se elmondani mert veszekedest csinal. Meg nem is erzem azt a kesztetest belulrol hogy barmirol is beszamoljak neki.
2022. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Talán majd idős korára, ha lesz unokája... De van, aki akkor sem.
2022. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogja megérteni de nyilván amiről nem tud...
2022. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem fogja megérteni. Én a mai napig van, hogy megosztom az anyámmal, ha történik valami érdekes, vagy ha valami problémám van, mert reménykedem, hogy egyszer majd jól reagál, nem úgy mint egy szívtelen bunkó. Nos, ez a pillanat még nem jött el. De bezzeg az unokával nyaggat, hogy mikor csinálok már neki. :) Pedig még bőven 30 alatt vagyok.

Az ilyen szülő mindig magát állítja be ártatlannak és sosem lehet hibás. Bocsánatot még soha nem kért.

2022. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, dehogy. A ferjemnek sem az anyja, sem a húga nem képes megérteni, hogy szép lassan azért zárkózott be előlük a férjem, mert semmit nem tudott soha elmesélni nekik anelkül, hogy ne basztatták volna, kicsinyelték, gúnyolták volna ki, esetleg később hasznalták fel ellene. Ha új szerelme lett, akkor biztos k.va. ha utazott valahova, akkor minek, meg mit dicsekszik, miért nem spórol. Ha új munkahelye lett, akkor a húgom férjenek a munkahelye sokkal jobb, milyen hülye a ferjem, hogy nem oda vetette fel magát. Ha lakást vettünk, akkor termeszetesen pocsék az egész, miért nem őket kérdeztük, milyet vegyünk. Egy szimpla meghívást ha elfogadott a húgától, arra is azt kapta vissza később, hogy ő "potyaleső". Így most megszakította a kapcsolatot. Évekig próbálta mindenhogy magyarázni, mi fáj neki. Nem és nem akarták felfogni, mindig a férjemet hozták ki hibásnak. Persze most is, hogy mindent nekik köszönhet, mégis szívtelenül kizárja őket az életéből. Ezzel kampányolnak ismerősi körben. Elfogadtuk, nincs mit tenni. Valószínűleg így marad.
2022. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért fontos, hogy meg fogja-e érteni valaha? Az ő baja, ha nem.
2022. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy miről van szó, mit nem fogad jól. Ennek hiányában erre nem nagyon lehet válaszolni.
2022. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha olyan helyzetre érted, amit a 6-os felvázolt, szerintem is az a ló már régen megdöglött. Mondom tapasztalatból, úgy, hogy az én szülőm hasonló mentalitású, mint az említett kommentelő anyósa és sógornője.
2022. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem soha, én sem mondhattam el rengeteg mindent a szüleimnek, mert egyszerűen nem reagáltak jól.

És ami a legrosszabb, önmagamon is kezdem felfedezni a viselkedésmintákat, amiket tőlük láttam. Részben ezért sem fogok valószínűleg gyereket vállalni, nem szeretném tudat alatt ugyanezt tenni velük.

2022. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!