Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyáméknak...

Hogyan mondjam el anyáméknak hogy úgy döntöttem Budapestre költözök?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nő, jelenleg nem Pesten élek, dolgozok. Úgy alakultak a dolgok hogy pár hónapja visszaköltöztem anyumékhoz. Őszintén szólva csak kényszerből, nem felhőtlen a kapcsolatom anyámmal. Ezt én tudtára is adtam hogy valószínűleg ez csak átmenetileg lesz, mert amint tudok én külön fogok költözni. Nem szeretném leírni miért ilyen a kapcsolatunk, az másik téma, hosszú, a lényeg hogy nagyon sokat bánt a viselkedésével, jelentősen megromlott a kapcsolatom vele. Bár sosem volt meg a normális anya-lánya szeretet...


Amikor először külön költöztem, anyám szó szerint megbolondult, magába zuhant, amiért "itt hagytam". 5 percre egy másik utcába mentem. Hónapokkal később sem csillapodot, egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni, hogy már külön szeretnék élni, pláne úgy hogy 22 éves vagyok, van saját életem, dolgaim, ne telepedjen rám. Életképtelennek nevezett, éhen döglök majd meg ilyenek, a szemében én nem tudom ellátni magam, de még olyanokat is hozzám vágott, hogy nekem ne is legyen gyerekem, mert azt sem tudnám ellátni.


Úgy döntöttem elköltözöm innen, de nagyon félek anyámmal mi lesz. Az egész család tőlem várja azt, hogy én segítsek anyámon. De hogyan? Ha ő nem képes mentálisan arra hogy feldolgozza, akkor mit csináljak én? A másik dolog meg, hogy anyám nem dolgozik. Csúnya vagy nem csúnya, de büdös neki a munka. Apám tartja el, de nagyon ki van készülve mellette. Kérdeztem tőle is, hogy miért nem lép le, hisz el vannak válva, nem kötelessége tartani!! Egyszerűen nincs meg a lelkiereje hozzá, vagy nem tudom. Félek hogy a nyakamra marad, én nem keresek annyit, Pesten se keresek majd annyit hogy én eltudjam őt tartani, és őszintén nem is szeretném. Menjen el dolgozni, fiatal 43 éves nő... Hozzáteszem, mindig megvettem neki ezt-azt, adtam neki pénzt, fizettem az ő részét stb. otthon is mindig adtam pénzt a családi kasszába.


Nem fogja tudni feldolgozni lelkileg hogy elköltözöm, félek hogy pszichiátrán fog kikötni, vagy valami lesz vele. De magamat nem fogom mérgezni, ha nem érzem itt jól magam. Még barátaim sincsenek itt, mindenki Pestre költözött már.



2022. máj. 22. 12:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#4 Nem pár hónapra mentem el, én azt írtam, hogy hónapok után sem tudta elfogadni a helyzetet hogy külön költöztem. Illetve mindig bizonyos időközönként újra felhozta, hogy ő ezt nem tudja feldolgozni.


Nem szereti azt sem ha "felnőtt" dolgokat csinálok, beszólogat hogy jaj de nagy nőnek képzelem magam ha pl.kiállok saját magamért a családban. Vagy ha megmondom az őszinte véleményem neki. Leültem vele négyszemközt beszélgetni, semmi hatása nem volt. Nem érdekli mit mondok.

Szerintem apum azért sem mer elmenni, mert akkor anyám az utcára kerül, hisz nem akar dolgozni... nem tudja fenntartani magát.


Nem szeretnék csúnyán távozni, de ez sokban függ mi lesz a reakciója erre.

2022. máj. 22. 14:50
 12/17 A kérdező kommentje:
Az anyámra hogy lenne "szükségem?" Anyagilag? A lakást apám fizeti, apámra van "szükségem". Ha ő nem lenne, nekem kell fizetnem a lakást, ANYA NEM HAJLANDÓ DOLGOZNI, hányszor írjam még le :(
2022. máj. 22. 14:52
 13/17 A kérdező kommentje:
Meg nyilván most is én adok bele, hogy itt lakom.
2022. máj. 22. 14:52
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Nincs oylan hogy kell fizetned... éld a saját életed külön aztán kész.
2022. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked is nagy dolgod lenne segítségre.
2022. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha "úgy alakultak a dolgok", hogy visszaköltöztél anyádékhoz, akkor bizony szükséged van a lakhatásra, különben sajátot béreltél volna, ha lenne rá pénzed. De ha visszaköltöztél ebbe a szr helyzetbe, akkor vagy nincs másra pénzed, vagy mazochista vagy. Anyád hiába nem dolgozik, akkor is ő ház ura, ő parancsol neked is, az ő fennhatósága alá mentél vissza. Ennyit arról, hogy nem vagy rászorulva. Félsz is tőle, mint a többi rokonod, nyilván dolgoznia is ezért nem kell, mert senki sem meri felhozni az erőszakossága miatt. Ő dirigál nektek.
2022. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16 Az igaz, hogy jelenleg arra nincs pénzem, hogy albit vegyek ki. Ahol lakom város, nem szoktak szobákat kiadni. A mostani munkahelyemnél nem is fizetnek annyit nettóban, hogy normálisan megéljek albérletben. Budapesten legalább többet keresek, meg egy szobát is ki tudok venni, ami olcsóbban kijön. Nem beszélve a munkalehetőségről, jóval több.


Annyiban félek tőle, hogy mekkora veszekedést csinál meg hisztit... sajnos sem a testvére, de még az anyja se tudja leállítani. Apum meg hagyjuk, soha nem fog kimászni ebből. Leültem vele beszélni, megmondta ő már ezt megszokta.

2022. máj. 22. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!