Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek valami bajuk van a...

Szüleimnek valami bajuk van a papokkal es nem mondják el mi. Mi a baj a papokkal?

Figyelt kérdés
Hittan táborba szeretnék menni barátnőimmel ők már többször is voltak mondták hogy tök szupi stb...hozza teszem en erkölcstanos vagyok. Ma beszeltem a pappal aki tartja ezt a tábort mondta hogy erkölcstanosak is nyzgodtan jöhetnek. Mondtam szüleimnek hogy akarnék menni és modnták hogy ők nem szeretik a papokat...Mondtam nekik hogy megszerzem nekik a pap elerhetősegét és beszélhetnek vele kedvükre erre nagyon nem mondtak semmit...

2022. máj. 24. 16:04
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
95%
Hozzánk is kulcscsomót vágott mindig a pap hittanórán! Wow, nem tudtam, hogy ez általános dolog volt...
2022. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
16%
Attól hogy a szüleid azt mondják, hogy nem szeretik a papokat, miért ne mehetnél? Nem ők lesznek a táborban velük. Én se szeretem, de nem is utálom őket annyira, hogy ne engedném a lányomat velük, ha el szeretne menni. Nyilván nem pedofilok, és meg lehet bennük bízni.
2022. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
36%
Akik álszentezéssel jönnek, nem gondolják, hogy a kérdésben szereplő szülők pont ugyanolyan "bigottak", csak ellenkező előjellel? A gyerek táborba akar menni, és csak azért nem engedik, mert ők nem bírják a papokat...
2022. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is a pedofíliájuktól tartanak a szüleid. Egyébként miért mennél ilyen táborba? Csak a táborhangulatért, ezzel járó élményekért vagy érdekel a vallás?


Nálunk általánosban nem dobált minket a pap kulccsal vagy krétával( azt próbálja meg...). Teljesen normális volt Péter atya, ha találkoznék vele biztosan köszönnék neki, bár most elgondolkoztam hogyan is kell nekik... Mesélt történeteket a Bibliából, emberi és viselkedési témákat boncolgattunk stb.

Viszon 8. osztályban már egy nő tartotta, na őt annyira nem kedveltük, folyamatosan kántálni kellett valami szöveget amivel adott esetben egyet sem értettünk, de ha mégis, ez az iránymutatás, hogy ha valamit szeretnék elérni akkor kérlelnem kell órákon át egy monoton szöveggel valakit akinek létezése, hát igen... inkább az őrangyalokban hinnék.

Ellenben nem tartom feleslegesnek, legalább ha valaki hadarva mondja, hogy gyóntatófülke akkor nem keresem bent a plottert, hanem tudom mit jelent.


Nem gondolom hogy egy hittantáborban bármi bajod eshetne a szervezők, papok miatt. Inkább én csak nem értek azzal egyet amit tanítanak és ezért nem adnám hozzá az arcomat. Ahogy a kereszteléshez sem feltétlen. Elvileg ezzel vállalnod kellene, hogy az egyház tanításai szerint neveled Istenszeretetre a gyermeked. Én meg vagyok keresztelve, papíron hívő vagyok ezzel ugye, de templomban nagyjából szökőévente kerülök, házasságkötés / haláleset utáni mise, megemlékezés(?) / városnézés közben.


Olvasatomban ódivatú és sanyargató tanításokat akarnak ráderőltetni azzal, hogy vasárnap járj templomba, hogy házasság előtt csak sakkozni lehet egy nővel házasság előtt és hogy tilos fajfenntartásos tartalmakat nézni.

Van ilyen osztálytársam aki ezek miatt rossz szemmel tud rám nézni, mert nem vártunk a barátnőmmel házasságkötésig pl. Szerintem nem követtünk el semmilyen hibát ezzel, 4 éve együtt vagyunk, nagyon nagy valószínűséggel Ő lesz a feleségem. És ha nem? Vagy más esetében nem? Akkor ő már bűnös?

2022. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tábort szülök fizetik és szülők írják alá papírokat is így mondhatják nem mész hittan táborba.
2022. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg régebbi szexuális zaklatás miatt. Rengeteg ilyen esetet hoztak már nyilvánosságra és még sokkal-sokkal több lehet, amennyi valójában megtörtént. Kisfiúkat, kislányokat.. nagyon sokan betegek sajnos:(
2022. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
81%

A cölibátus(önmegtartóztatás),ami a római katolikus papoknak kötelező kiéhezteti őket szexuálisan. Nem lehet feleségü, barátnőjük. Van,aki titokban tart szeretőt, de van olyan is, aki rágerjed a gyerekekre, akikkel sokat van együtt.

A szüleid a szexuális zaklatástól tartanak, ami a táborban érhet.


Ajánlom a Ne mondd el senkinek c. dokumentumfilmet, amiben rejtett kamerával vették fel újságírók, azt hogy volt áldozatok felkeresik a molesztáló papokat és kikérdezik őket miért tették ezt.


Kerüld el messzire a papokat, miután ezt megnézted, szerintem magadtól fogod.


[link]

2022. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hg angol a felirat.
2022. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
21%
20 hányról? És hány apáról anyáról nagybácsiról szomszédról tanárról edzőről?
2022. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
86%

"Nyilván nem pedofilok, és meg lehet bennük bízni."


De naiv, milyen aranyos. 🤣😅

Köszönjük, ez jó poén volt...

(Tisztelet annak a kegyetlenül kevés kivételnek, de könnyebb lenne azokat megszámolni ..)

2022. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!