Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek valami bajuk van a...

Szüleimnek valami bajuk van a papokkal es nem mondják el mi. Mi a baj a papokkal?

Figyelt kérdés
Hittan táborba szeretnék menni barátnőimmel ők már többször is voltak mondták hogy tök szupi stb...hozza teszem en erkölcstanos vagyok. Ma beszeltem a pappal aki tartja ezt a tábort mondta hogy erkölcstanosak is nyzgodtan jöhetnek. Mondtam szüleimnek hogy akarnék menni és modnták hogy ők nem szeretik a papokat...Mondtam nekik hogy megszerzem nekik a pap elerhetősegét és beszélhetnek vele kedvükre erre nagyon nem mondtak semmit...

2022. máj. 24. 16:04
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
84%

25/L

Én egy pap gyermeke vagyok, és kicsit fájt ezeket a válaszokat olvasni.

Nagyon sokan általánosítják őket. Ha valaki ateista, semmi baj, ő dolga. Ha valaki nem szereti és rossz vélménye van egy-egy papról, semmi baj, én is ismerek nem papnak való papokat. De kérlek ne általánosítsunk.

Gondolom mindenki járt iskolába is, ahol volt kedvenc tanára és volt az a bizonyos bányarém is, mégsem úgy emlegetjük, mint “a tanárok”. Ezen a szüleidnek is elkellene gondolkodniuk.

Hogy a szüleidnek pontosan mi bajuk, szerintem nem a papokkal van kifejezetten bajuk, hanem 1-2 pappal, vagy valami politikai dologgal. Tehát kérdezd meg őket. És ha tényleg szeretnél egy hittantáborba részt venni, mond meg, hogy nem a pap miatt mész, hanem azért amiért kapod azt az élményt.

Remélem nem sértettem meg a hozzászólásommal senkit, egyszerűen nem bírom elviselni ezt az általánosítgatást, ami persze kinek nem inge… :)

2022. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
92%
31, az a baj, sokunk nem általánosításból írja, hanem csak a rossz példát láttuk, sajnos kevés a jó kivétel.
2022. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
95%
#31 Egyetértek, nem szabad általánosítani. Milyen vallású pap gyermeke vagy? Én úgy tudom, hogy a papoknál cölibátus van, ahol házasodhatnak, ott lelkészeknek hívják őket.
2022. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
82%

32- értem én, de az egy-egy rossz példa, vagy 2-3-4 rossz példa nem az egész papság, épp ezt próbáltam kifejteni :) hogy igen is vannak kivételek, és miért a rossz példázat A PAPSÁG és a jó a kivétel, miért nem fordítva.

Orvosoknál is van, aki nem tudom hogy végezte el az egyetemet, mégis emberi életek vannak a kezében. Például engem kiskoromban kivizsgáltak és 10 évesen a fejemhez vágták, hogy nem lesznek gyerekeim mert cisztám van. Kiderült, hogy összekeverte a hugyhólyagommal, mondta ezt egy “komolyabb” orvos. Vagy édesanyám majdnem belehalt a császárba, mert egy eret nem kötöttek be, és belső vérzése lett. Mégsem azt mondom, hogy hü*lye orvosok. Tehát igen, vannak rossz tapasztalatok, de ne általánosítsunk, ezt próbálom megértettni. (Kinek nem inge…)

33- Görögkatolikus

(31 voltam)

2022. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
61%

Befejezve a monológomat egy utolsó gondolatmenettel zárnám(még mindig 31 vagyok) 😅

Pesszimizmus pesszimizmus pesszimizmus. (És még 7288x)


A püspökünket megvádolták bíróságon, hogy ráhajtott egy nőre. Imádom az öreget, még egy olyan kedves, jószívű ember nincs a Földön. De tényleg. Őszinte és egy boldogságforrás. A bíróságon is kiderült, hogy csak egy botrány volt az egész, semmi alapja nem volt, csak egy nő nagyon unatkozott. Pontosan így lehet bemocskolni valakit, vagy akár az egyházat. Hiába mondom el én, hogy nem, ez egy aranyember sosem lenne képes rá. Senki nem nekem hinne, mert az emberek éheznek a pesszimizmusra a botrányra, vagy nem is tudom mi ez pontosan. (Kinekneminge még mindig)

Pesszimizmus—-> Írhattam volna én is, hogy ismerek egy papot, aki félre kúr.

De miért ne azt írjam, hogy ismerek 20 papot, akit nagyon bírok. Nagyon aranyosak és jófejek. Nem mindegyiknek nyílnék meg, nem azt mondom, de néhányuktól nagyon is szívesen kérnék segítséget és véleményt.

2022. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
87%

34, olvasd újra amit írtam légyszíves... ez a lényeg. "sajnos kevés a jó kivétel."

Ez sehol nem általánosítás, viszont sajnos azt kell mondanom, hogy nagyon sok a problémás, csak a franciáknál 2+% az arányuk, arról találtam felmérést hirtelen... Ha ismersz olyat, aki kivétel és édesapád is az, akkor pedig ideillő a mondás, hogy:" Akinek nem inge..." kikészíted mahad idegileg, ha ezen idegeskedsz.

2022. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van mind a kettőtöknek. De alá kell támasztanom, a 34-es választ: “rossz példázat A PAPSÁG és a jó a kivétel, miért nem fordítva.” Ezzel teljesen egyetértek! Ez nagyon megfogott.

És tényleg fölösleges ezen tovább beszélni, aki megértette, az értelmesen tovább halad, aki pedig nem, az továbbra sem fogja elfogadni és megérteni.

De jó hallani ezt a pozitivitást és kiállást! Büszke lehetsz magadra!

2022. máj. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
16%
A kritizálók nem ismernek papokat annyira hogy saját véleményt alkossanak. Olvasnak 10 cikket arról hogy 40 éve 10 ezer km-re állítólag ezt meg azt csinálták a papok. Találkoztak 2 pappal (egyikhez nagyanyja járt misére, másiknál cimborája esküdött) ők lesznek azok akikről nem tud semmi rosszat de amúgy miért ne lehetnének azoknak is stiklijei... A "tisztelet a kivételnek" csak ilyen záradékszöveg mintha azt mondaná " ha a nem stiklis sok pap közül előkerül olyan is aki valakinek a valakije szal meg tudnám ütni a bokámat az esetleges haragja miatt... na jó akkor rá nem vonatkozik mert annyira bátor megaszondó nem vagyok"
2022. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen kérdés amúgy bármelyik közösségről ki szabad itt írni (papok helyére beírva mást) vagy vannak jobban és kevésbé védettek?
2022. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
89%
38, az eléggé saját tapasztalat amikor 3. kisiskolás koromban zaklattak...
2022. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!