Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy idén nem végzek az egyetemen?

Figyelt kérdés
Az utolsó évemet járom az egyetemen. Nagyon jól indult az év, motivált voltam, minden vizsgát megcsináltam. Aztán online oktatásra mentünk át és azóta otthon voltam (szüleimmel élek). Ekkor kezdtem el lefelé csúszni a lejtőn. Nincs semmihez kedvem, se motivációm, nincs semmi önbizalmam és egyre butábbnak érzem magam. Sokszor megfordult a fejemben az utóbbi időben, hogy nem nekem való ez az élet, mert csalódást okozok mindenki számára. Sajnos a szüleim mindig sokat vártak el tőlem. Van egy nővérem, akinek viszont mindig minden meg volt engedve és sosem vártak el tőle semmit. (Pl. Távúton járta az egyetemet és ők fizették neki. Én ugyanezt nem tehettem meg. Mikor felvetettem, azt mondták, hogy akkor menjek el dolgozni, mert ők nem fizetik, de ez csak egy dolog a sok közül.) Sajnos nem sikerül befejeznem a diplomamunkámat időben, nem tudom leadni, így biztos, hogy idén nem szerzem meg a diplomámat. Viszont a fent leírtak miatt ezt nem merem elmondani a szüleimnek, mert félek a reakciójuktól. Tudom, hogy csalódast okozok neki, és nagyon rosszra számítok. Nem tudom, hogy nondjam el nekik? Valaki aki volt hasonló helyzetben, hogyan mondta el?
2022. ápr. 11. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Anya, apa, idén nem végzek az egyetemen.
2022. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg indoknak mond el hogy noha igyekeztél, de az online oktatás miatt mégsem sikerült időben leadnod a diplomamunkádat.
2022. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem ültem tétlenül, mert volt egy hónap gyakorlatom, ahol kemények kellett teljesítem. Azt sikerült túlélnem nehezen, viszont emellett nem maradt semmi energiám a diplomamunkával foglalkozni. Mellette mentálisan is rosszul érzem magam, sőt egy jó ideje rosszul érzem magam. Nem érzem jól magam ahogyan most élek és úgy érzem változásra van szükségem. Ezt is érzem egy ideje és pont azért vágytam annyira arra, hogy befejezzem az egyetemet, viszont szerintem ez ment a kárára.
2022. ápr. 11. 10:40
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Az tuti, hogy nagyon szarul fogalmazol.
2022. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Üdv sorstárs!

Én sem végeztem időben az egyetemen. Hallgattam is eleget anyám sopánkodását, hogy ez NEKI (!!!) ciki, hogy az ő gyereke miért nem végzett időben, mit fognak gondolni a szomszédok, a falubeliek, azt fogják hinni, biztos megbuktam...

Miközben annyiról volt szó, hogy pont ellenkezőleg, túlságosan komolyan vettem az egészet, 100%-os munkát akartam leadni, minél jobb jegyeket szerezni, és mivel két szakdolgozatot is írtam, az egyiket be tudtam fejezni időre, a másikat viszont össze kellett volna csapnom és bevállalni egy rosszabb jegyet - amit én sem akartam, mert szerettem a szakom és az évfolyam egyik legjobbja voltam belőle, na meg akkor azt hallgathattam volna a szüleimtől, hogy miért csak hármas?!

Szóval ráhúztam egy extra félévet. Az alatt befejeztem a másik szakdogámat is, plusz letettem a jogsit, ami később nagyban hozzájárult ahhoy, hogy relatíve hamar találtam állást (2009-ről van szó, akkor javában tombolt a gazdasági válság). De anyám személyes sértésnek vette, hogy mit fognak róla (!!!) gondolni a szomszédok...

Nézd, szerintem az a legfontosabb, hogy te mit akarsz és mivel tudsz megbirkózni. Ha ez most nem fog menni, akkor nem fog. Felesleges pörögni rajta. Mondd meg a szüleidnek, hogy az online miatt nem sikerült, elveszítetted a motivációdat, kifutottál az időből, de ez nem a világ vége. Befejezed következő szemeszterben.

Addig kereshetsz magadnak valami részmunkaidős állást, diákmelót. Ha elkezdesz majd egyetem után dolgozni, jól fog jönni, ha látják az önéletrajzodban, hogy nem ismeretlen a munka világa.

Komolyan mondom, a szülők úgy tudnak csinálni, mintha ilyen marhaságokon múlna a világ dicsősége, hogy a gyerek 2022 nyarán vagy 2023 telén végez-e felsőoktatásban. Nem tök mindegy?

Próbáld meg megértetni ezt velük. :) Ha meg puffognak, hadd puffogjanak. Majd lenyugszanak. Minden csoda 3 napig tart.

2022. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Következő félévben le tudod adni a diplomamunkádat, nem csúszol egy teljes évet. Esetleg közben keress munkát és próbálj elköltözni, hátha egyedül élve több motivációd lenne boldogulni.
2022. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondtam, amit az 5-ös. Szintén két diplomamunkát írtam, egyiket befejeztem időben, de a másikat össze kellett volna csapnom, hogy leadhassam, és azt nem szerettem volna. Így fél évvel később adtam le mindkettőt. Semmit nem jelent, hogy fél évvel hamarabb vagy később végzel. Az én szüleim azonnal tudomásul vették.
2022. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Te magad írod a munkád? :D
2022. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Melyik egyetemen tértek át az őszi félévben online-ra???
2022. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon jól indult az év, motivált voltam, minden vizsgát megcsináltam. Aztán online oktatásra mentünk át és azóta otthon voltam


ööö, vizsgák félévkor vannak. Tehát a második félévtől online, abból meg alig telt el két hónap.

2022. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!