Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek valami bajuk van a...

Szüleimnek valami bajuk van a papokkal es nem mondják el mi. Mi a baj a papokkal?

Figyelt kérdés
Hittan táborba szeretnék menni barátnőimmel ők már többször is voltak mondták hogy tök szupi stb...hozza teszem en erkölcstanos vagyok. Ma beszeltem a pappal aki tartja ezt a tábort mondta hogy erkölcstanosak is nyzgodtan jöhetnek. Mondtam szüleimnek hogy akarnék menni és modnták hogy ők nem szeretik a papokat...Mondtam nekik hogy megszerzem nekik a pap elerhetősegét és beszélhetnek vele kedvükre erre nagyon nem mondtak semmit...

2022. máj. 24. 16:04
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni tőlük. (A nagyapám sem bírta a papokat, mert egy miatt majdnem javítóintézetbe került.)
2022. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
19%
A kérdés szerintem kitaláció. Az alapja hogy mostanában jelentkezgetni lehet ilyen olyan táborba lehet igaz. De a kérdés célja hogy idecsalogassa fb ellenzéki kommentelőit kik szerint minden pap pedofil és csak azért nem ül egy sem börtönben mert kezükben az igazságszolgáltatás
2022. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
91%

Mert a legtöbben hazug képmutatók.


Bort isznak, vizet prédikálnak, simán rájárnak a miseborra, mentális betegek (hogyne lennének azok, mikor "tilos a házasság", a szex meg paráznaság), csak közben jórészük pedofil, politizálnak, etc.


Az egész egy hányinger.

2022. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
90%
Ja, igen, és nálunk a pap volt a legpletykásabb a városban. Mindenkiről elmondott mindent!, pedig elvileg a gyónási titoktartás egy létező dolog - öhm vagy nem :D
2022. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
92%

Volt egy pap, aki évekig a mi településünkön szolgált. A kántorával élt együtt a városban.

Egyszer hittanórán dícsérte az egyik kisfiút, hogy mennyire szép neve van, meg azt mondta hg franciául hogyan mondják. Meg hogy maradjon óra után.

Később értettem meg mindent. Nem tudom történt-e valami.

Már öreg ez a pap, nem sok van neki hátra. A "keresztfiával" él. Kivette a nevelőintézetből. Huszonéves a srác. Ja,persze....


És elismert személyiség, tisztelendő úr, atya.....

2022. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
95%
25-re reagálva: Fúújjj🤮
2022. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
83%
logikusan azért nem akarnak hittantáborba engedni a szüleid, mert nem fér bele az értékrendjükbe a dolog. majd ha nagy leszel, és nem ők felelnek többé érted, azt csinálsz, amit akarsz, mehetsz hittanozni, gyűlölködni, kirekeszteni, gyerekeket zsarolni és fenyegetni, de addig hidd el nekik, hogy ők a felnőttek, és okuk van rá hogy távol tartsanak az egyházaktól.
2022. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
18%
Az az iskola ahol nem csak óraadóként jár be pap hittant oktatni hanem annyira be van ágyazódva hogy nyári tábor, kutyafüle stb... az igencsak egyházi suli. Nyilván ateistáék ilyenbe iratják a kölyküket, hogyne.
2022. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy a miénk sem volt egyházi iskola, mégis volt nyári tábor. Másrészt ha vidéken lakik pl ahol 1 db iskola van, akkor hova irassák szerencsétlent? Nem mindenki tudja megoldani, hogy hurcibálja a gyereket
2022. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

A mi falunkban 3 (katolikus) pap volt eddig az én életemben. + ismerek 2 református lelkészt és még egy katolikus papot, mert olyan iskolába jártam gimiben.



Az első paptól konkrétan féltünk az elsőáldozási felkészítőkön. Még abba is belekötött, ha miután összetetted a kezed, nem felfele állt...


A második egész ok volt. Ingyen német órat tartott (mondjuk szinte semmit nem tanított), saját kocsival vitte a városba a cserkészeket, adott könyvet a sulis pap hülyeségeihez. Aztán "kihányta a maját"... #alkoholizmus


A harmadik meg minden egyes misébe belecsempészi azt, hogy a fiatalok nem kellene elmenjenek külföldre dolgozni, hanem szülniük kellene 18-20 évesen, nem 30+ évesen, ahogy manapság szokás. De tényleg mindegyikbe, az 50 évesek találkozókori miséjén is az volt a fő téma. Azt meg aztán nem is kommentelem, hogy nem azt kellene szorgalmazni, hogy csupasz seggre szüljenek az emberek, mert az se a gyereknek, se a szülőknek, se a társadalomnak nem jó.


A sulis papot konkrétan az egész iskola utálta. 9.-ben komplet érettségi tételeket hagyott fel nekünk vallásból, úgy hogy olyanokat az óta se láttam. Felévente kellett neki egy olvasónapló valamilyen katolikus lelki könyvből (erra adott apalanyagot az egyik papunk). Egyik félévben 200+ agymosós kérdést kellett (volna) megtanuljunk válasszal együtt, egy másikban meg 10 szent életét s 10-10 idézetet tőlük.

Aztán mikor 12.-es voltam egy 9.-es anyja (aki tanítónő volt) leba$źta, utánna kicsit normalizálódott.


Az egyik lelkész egész ok volt. Bibliaismeretet tartott, de olyasmiket tanultunk, hogy hogyan ne menjünk egymás idegeire, meg hogy mire kell figyelni ha párunk, gyerekeink lesznek. Hogy kell kezelni a konfliktusokat (a református lelkészek házasodhatnak, 2 gyereke is van), de azért nála is csak a vallás körül forgott minden.


A második lelkész is egész ok volt, vele is beszéltünk olyan dolgokról mint pl az 5 szeretetnyelv, csak néha valami olyan hülyeséget mondott, hogy az már káros is volt. Pl egyik évben valami ünnepen (évkezdés, ballagás, hasonló) minimum fél órán keresztül beszélt a "fordítsd oda a másik orcádat is" témában. Végig az volt a lényeg, hogy ha valaki szántszándékkal bánt, akkor hagyd, legyél vele kedves, mert úgy lesz jó a vége. Mindeközben meg nálunk otthon abban az évben anyám depressziós lett a nyomástól, meg attól hogy ő mindenkinek csak segít (főleg a testvéreinek), de őt mindig csak kihasználják, sőt volt aki direkt hazugságokat terjesztett rólunk a faluban (Mamám beteg lett, s azért kellett volna a segítség). Az idegei annyira tönkrementek, hogy még most is gyógyszert szed, pedig mamám már több mint egy éve meg is halt.

2022. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!