Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek bunkóság nőnek...

Szerintetek bunkóság nőnek háztartási gépet venni ajándékként?

Figyelt kérdés
Sokan valamiféle háztartási gépet vesznek nőknek (pl. Pirítós sütő, mosógép, stb...), szerintetek ez bunkóság lenne.

2022. máj. 25. 14:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%

Igen, bunkóság.

Az ilyesmit közösen megveszik az emberek a háztartásba, nem pedig ajándékba adják a másiknak.

Mit szólna egy férfi, ha vasalót kapna a nejétől? Ugyanaz a kategória.

2022. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
95%

Nöként azt mondanám, hogy nem feltétlen jó ajándék, mert ha egy háztartási gép elromlott, akkor ahelyett kell másik, de ez nem a nönek ajándék, hanem a családnak használati eszköz. (Meg a háztartási munkákat nem csak a nöknek kell végezni!)

De ha én nöként szeretnék valami extra dolgot - pl olyan porszívót, ami nekem valamiért különleges -, akkor az lehet jó ajándék, vagy pl egy speciális fözöedény, serpenyö, robotgép vagy valami, ami nem azért kell, mert anélkül nem lehet elvégezni a munkákat, hanem valami egyéb ok muatt pluszban szeretném, annak örülnék ajándékként.

2022. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
40%

"Igazából minden automatizált eszköz nélkül lehet élni... nagyszülein-dédszüleink is így éltek. ;-) Az, hogy kinek mi a minimális komfort, amiben már jól érzi magát, az már más kérdés."


Lehet, de akkor sem ajándék. Ennyi erővel magának is ajándékozza. AMiről te beszélsz, csak akkor valós, ha a nő dolga a család kiszolgálása. De nem az, így a család ellátásához szükséges eszközök nem ajándék kategória senkinek.

2022. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
12%
Kondiberletet kell venni 😀
2022. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%
Hát eléggé, hacsak nem ő kéri,vagy nem ismered annyira az illetőt, hogy pontosan tudod mire van szüksége. Én fiatalfelnőttként az albérletemben örülnék egynek, de egy tapasztalt háziasszony nemigazán.
2022. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán nem. Vettem már én is mosogatógépet nőnek karácsonyra, érdekes módon odáig volt, hogy így csak a legpiszkosabb 2-3 dolgot kell neki elmosogatnia, minden mást intéz a gép. És van egy olyan gyanúm, hogy az illető egy robotporszívó ellen se tiltakozna.


És még mielőtt megkapnám, hogy a legnagyobb ajándék a házimunka felosztása lenne: Nem minden nő gondolja így. Van aki inkább választja azt, hogy csak részmunkaidőben dolgozik, az így felszabaduló idejét pedig otthon "dolgozza le". És ki tudja miért, de évek óta működik a dolog...

2022. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
83%

Nem bunkóság, hanem hülyeség. De nem csak nőnek, hanem úgy mindenkinek.

Minden alapvető háztartási cikkből van minimum egy nekem otthon, minek kéne még egy pirító?


Max valami éppen csak külön költözött fiatalnak jó, ha tudod hogy még nincs neki.

2022. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
90%

7!


A kérdés úgy szólt, a nőnek vett háztartási gép ajandek e. Úgy értelmezem, a nő férje tervez neki ajándékot venni. Ha kell egy új mosógép, az hogy a viharba lenne ár ajándék a nonek? Vagy a férfi meg majd hűtőt kap ajandekba? A 6 eves gyerek meg majd vásárlót, mert az ment tonkre? Ezek szükséges felszerelések otthonra.


A szükségtelen eszközt is kifejtettem, de ne zavarjon.

2022. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
85%
Nem bunkóság,de én nem Karácsonyra,névnapra vagy születésnapra szeretnék robotgépet kapni. Inkább csak azért,mert szükséges. Mint a férfiaknak a szerszám.
2022. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy nekem ez pont olyan, mint kisgyereknek ruhát vagy cipőt adni ajándékba -nem valami különlegeset, hanem ami épp kell-, a kis elsőnek meg a szintén szükséges iskolatáska vagy tolltartot. Ezek nem ajándékok, ezekre szükség van.
2022. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!