Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Furán élem meg, hogy apám...

Furán élem meg, hogy apám ismét gyermeket vállalt. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, az apám akkor hagyott itt engem és az anyámat, 16 éves voltam. Azóta hullámzó a kapcsolatunk. Ritkán találkozunk. Leginkább azért, mert messze lakik. A lényege az, hogy közel sincs bizalmas, apa-lánya viszonyunk. Nekem ő mindig idegen volt egy kicsit. Még akkor is, amikor vele éltem. Sosem éreztem belsőleg közel magamhoz. Most meg pláne...


Most, 51 éves és a nálam (8!!!) évvel idősebb párjának gyereket csinált. Októberben fog megszületni.

Velem van a baj ha teljesen idegennek érzem magamtól a dolgot és nem érzem azt, hogy testvérem fog születni? Magától, az apámtól is távol állok, akkor hogyan legyenek érzelmeim a születendő gyerek iránt?

Tényként felfgtam, elfogadtam, de fura, ha arra gondolok, hogy vér szerint a (fél)testvérem lesz.

Nekem totál közömbös ez így, nem hat meg. Idegen.


2022. jún. 6. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem érthető, hogy furcsa, nekem is furcsa lenne.


De a 8 évvel idősebb párja 32 éves, azért az se nem extrém fiatal, se semmi olyasmi nincs benne, amin önmagában ki kellene akadni. És nem "gyereket csinált" neki, hanem közösen gyereket vállalnak. Azért az sem ugyanaz.


Szóval, én megértelek, de neked is kicsit vissza kell fognod az ilyen megnyilvánulásaidat, mert sem az új párja, sem a születendő gyerek nem tehetnek a te sérelmeidről.

2022. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy fura, hogy nem érzed testvérednek, az érthető.

Ellenséges viszont ne légy vele, sem apukáddal. Egy új házasságban megtalálta a boldogságot, és gyereket vállaltak.

Ha eddig se találkoztál sokat apukáddal, nyilván a kisbabát (kisgyereket) se fogod sokat látni.

2022. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem azon vagyok kiakadva, hogy egy 32 éves nő gyereket szül, hanem, hogy nálam aligpár évvel idősebb a párja.
2022. jún. 6. 18:19
 4/22 A kérdező kommentje:
Az apámmal jogosan vagyok ellenséges, mert rengeteg szorongást ültetett el bennem gyermekkoromban, sosem voltam neki elég, szavakkal bántalmazott, kalitkában tartott.
2022. jún. 6. 18:20
 5/22 anonim ***** válasza:
14%
ismerek egy csajt aki a ferje legfiatalabb gyerekevel egyidos, iden szuletett az elso gyerekuk, nem tudom mit gondol errol a ferj csaladja, facebookrol nezve jol megvannak, hatalmas eskuvojuk volt
2022. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A hatalmas eskuvo azt jelenti neked, hogy jol megvannak? Erdekes. :D


Ha mi a baratommal egyszer hazassagra kotelezzuk el magunkat, biztosan egy kis zúgeskuvonk lesz. Attol meg jol megleszunk.

Mondjuk visszaterve a kerdesre, apamek nem is hazasok.

2022. jún. 6. 18:26
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
nem, azt jelenti hogy rengeteg rokon hajlando volt megjelenni, es a kepek alapjan jol is ereztek magukat. mindenki fotozkodott mindenkivel, nyilvanvaloan jo volt a hangulat. ha a hazassag ellenteteket szult volna a csaladon belul, esetleg a csaladok kozott, akkor nem jelent volna meg annyi ember es/vagy nem lettek volna nyilvanvaloan jo hangulatban.
2022. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

A hatalmas esküvő általában azt hivatott eltakarni, hogy a kapcsolat egy kalap kaksi. Parasztvakítás a világ felé, de lám, van aki bekajálja.

A kiváló házasságok mindig kicsi, nem egy esetben kéttanús esküvővel indulnak.

Teljesen megértelek, kérdező, engem sem az új tyúk, sem az új alom nem érdekelne. Túlzottan az apuka sem. Mi közöd van egy másik tyúk gyerekéhez? Az a felerész közös sperma? Ugyan már! Ezt te sem gondolod komolyan. Az a testvér, akivel az anya közös!

2022. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igaz, ebben igazad van. A csalad biztos nem erezte volna jol magat.

Amugy, a facebook kepek is becsaposak. Kormos vagyok, tehat sok pletykat hallok. Sokszor azoknal hallok megcsalasokrol, veszekedesekrol, akiknek a tipikus, karacsonyi csaladi, baba az olben, apuka, anyuka mosolyog kepeik vannak kint a neten.

2022. jún. 6. 18:32
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
4-re: Igen, ez érthető. Csak arra gondoltam, hogy amiatt ne légy ellenséges vele, mert újra megnősült, mert ennyi idős nőt vett el, és mert gyereket vállaltak.
2022. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!