Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Furán élem meg, hogy apám...

Furán élem meg, hogy apám ismét gyermeket vállalt. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, az apám akkor hagyott itt engem és az anyámat, 16 éves voltam. Azóta hullámzó a kapcsolatunk. Ritkán találkozunk. Leginkább azért, mert messze lakik. A lényege az, hogy közel sincs bizalmas, apa-lánya viszonyunk. Nekem ő mindig idegen volt egy kicsit. Még akkor is, amikor vele éltem. Sosem éreztem belsőleg közel magamhoz. Most meg pláne...


Most, 51 éves és a nálam (8!!!) évvel idősebb párjának gyereket csinált. Októberben fog megszületni.

Velem van a baj ha teljesen idegennek érzem magamtól a dolgot és nem érzem azt, hogy testvérem fog születni? Magától, az apámtól is távol állok, akkor hogyan legyenek érzelmeim a születendő gyerek iránt?

Tényként felfgtam, elfogadtam, de fura, ha arra gondolok, hogy vér szerint a (fél)testvérem lesz.

Nekem totál közömbös ez így, nem hat meg. Idegen.


2022. jún. 6. 18:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, nem kell ebből ügyet csinálni, ha néha összefuttok akkor legyél alapjáraton kedves (a kisgyerek és az anyukája nem tehet semmiről) és ennyi.


Én alapvetően nem vonnám be őket az életembe, max fő ünnepeken találkoztok ha ilyen összejárós család vagyok.


De gondolom kb le se xar téged az apád.

2022. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem nem vagy rossz ember pusztán ettől, mert szerintem ez egy természetes reakció bizonyos élethelyzetekben. Én sokkal inkább az alapján ítélném meg a jellemedet, hogy a kialakult szitut hogyan kezeled; egy dolog, hogy bizonyos dolgok zavarnak, de ettől függetlenül bánhatsz úgy az érintettekkel, hogy szem előtt tartod emberi mivoltukat, és a tőled tellő megértéssel és korrektséggel fordulsz hozzájuk, ugyanakkor viszonyulhats hozzájuk úgy is, hogy bántóan közömbös vagy feléjük vagy úton-útfélen próbálod megnehezíteni az életüket.
2022. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!