Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Furán élem meg, hogy apám...

Furán élem meg, hogy apám ismét gyermeket vállalt. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, az apám akkor hagyott itt engem és az anyámat, 16 éves voltam. Azóta hullámzó a kapcsolatunk. Ritkán találkozunk. Leginkább azért, mert messze lakik. A lényege az, hogy közel sincs bizalmas, apa-lánya viszonyunk. Nekem ő mindig idegen volt egy kicsit. Még akkor is, amikor vele éltem. Sosem éreztem belsőleg közel magamhoz. Most meg pláne...


Most, 51 éves és a nálam (8!!!) évvel idősebb párjának gyereket csinált. Októberben fog megszületni.

Velem van a baj ha teljesen idegennek érzem magamtól a dolgot és nem érzem azt, hogy testvérem fog születni? Magától, az apámtól is távol állok, akkor hogyan legyenek érzelmeim a születendő gyerek iránt?

Tényként felfgtam, elfogadtam, de fura, ha arra gondolok, hogy vér szerint a (fél)testvérem lesz.

Nekem totál közömbös ez így, nem hat meg. Idegen.


2022. jún. 6. 18:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

“ A kiváló házasságok mindig kicsi, nem egy esetben kéttanús esküvővel indulnak.”


Evidencia???

2022. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Azt szinten klisenek tartom, hogy a nagy lagzinak valas a vege.

Szerintem nem kotheto ossze a lagzi merete a hazassag sikeressegevel.

2022. jún. 6. 18:34
 13/22 A kérdező kommentje:

10-es , igazad van, rosszul fogalmaztam.

Talan inkabb azert haragszok, mert egyszer mar megbukott apakent es megis belevag megegyszer a gyereknevelesbe.

Vagy tanult a hibaibol es az uj gyerekenek mar jo apja lesz, vagy megnyomorit egy ujabb lelket.

Sosem emelt ram kezet az apam, nem is ordibalt, de alamuszi modon tonkretette az onbizalmam. Szerintem nem is tudta, hogy mit muvelt ezert jo esellyel megint megteszi. :S

2022. jún. 6. 18:36
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
#13 szerintem fel se fogja hogy o azzal neked artott. meg se fordul a fejeben hogy amit veled tett az rossz volt, es valszeg megcsinalja majd az uj gyerekkel is ha ugy adodik. az is lehet hogy ha most szembesitened vele, akkor vagy letagadna vagy megprobalna elmagyarazni neked hogy nem is volt az olyan rossz, o nem ugy ertette, vagy barmi mas ami elterelne rola a felelosseget. az o generaciojanak csak a fizikai bantalmazas a bantalmazas, a lelki nem letezik
2022. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

De minek tartod vele a kapcsolatot? Ha allitolag ennyire tonkretette az eletedet.


En 21 eves voltam, amikor a feltestverem szuletett, apam parja pedig 30 volt akkor.

Igen, valoban furcsa volt helyzet eloszor, de igazabol nem zuhantam mely depresszióba, sot, en orultem, hogy babazhatok, mert en nem hiszem, hogy valaha szulni fogok.


Bar en nem gyulolom apamat ugy,mint te a tiedet, szoval elhiszem, hogy nehez, csak oszinten nem ertem, minek tartod vele a kapcsolatot.

Ennek igy nem sok ertelme van szerintem.

2022. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

En sem esek emiatt depresszioba, nem is mondtam ilyet, csak furcsa a helyzet.

Annak tobb oka is van, hogy miert tartjuk a kapcsolatot. Az egyik a nagyszuleim.

2022. jún. 6. 18:48
 17/22 anonim ***** válasza:
95%

Ettől nem vagy rossz ember! Az apád a rossz ember, mert elhagyott téged, a gyermekét! :(

Ez dűhítő!

2022. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az apám jelenleg harmadszor házas. Négyen vagyunk, a legkisebbek édes testvérek.

A legfiatalabb 23 évvel fiatalabb nálam.

Túl lehet élni.

Én sokat köszönhetek a "mostohaanyámnak", aki inkább nővérem lehetne, de ő bíztatta az apámat, hogy 14 év szünet után, próbálja meg felvenni velem a kapcsolatot. (anyám elég ellenségesen állt apámhoz), hiszen jogom van tudni, hogy van egy testvérem (az idősebbik közös gyerekük akkor volt egy éves), és ne tudja le az egészet, a kifizette a gyerektartást dologgal.

2022. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi ebben a fura? Max akkor lenne picit fura ha nálad fiatalabb lenne az uj csaja.
2022. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd apadat nem.kell hogy szeresd, én sem.lattam az enyémet 10 éve, de a testvéred akkor is a testvéred és lehet hogy a legcukibb kisfiú/lány lesz a világon akit imádni fogsz talán. Legalabb próbáld a tesóval majd tartani a kapcsolatot hisz ő végképp nem tehet erről.
2022. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!