Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet az idős szülő...

Hogyan lehet az idős szülő leépülésével megbirkózni?

Figyelt kérdés
Ti mit csináltatok hogy ne pörrögjön az agyatok rajta. Mindennap sírni tudnék.Tehetetlennek érzem magam.
2022. jún. 8. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én fokozatosan beletörődttem, hogy elveszíti önmagát. Már én is csak egy nő vagyok aki gondozza nem a lánya. Az anyának panaszkodik hogy ma is látta hogy megittam egy pohár iszapot (kávét)...
2022. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok egy bácsival, akitől az évek során sok minden apróságot kaptam. Ő mondjuk nagyon sokat lökködte magát az évek során a sír felé. 81 éves, de világéletében alkoholista volt, míg aktív volt (úgy értem, nem volt nyugdíjas), addig visszafogottabban, miután nyugdíjas lett (a 90-es évek végén, az 50-es évei közepe felé) erősen, mióta meghalt előbb a fia (infarktusban), majd a felesége (rákban), azóta meg masszívan.
2022. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sehogy. Nekem anyám van így, az utóbbi 1-2 évben indult meg a lejtőn az én korábban aktív, kiránduló, humoros, eszes, jó meglátásokkal rendelkező anyám...

Most a vécéig alig bír elmenni, beképzel dolgokat, olyan hülyeségeket beszél hogy legszívesebben elsírnám magam...

Nincs mit tenni, annyi, hogy látogatom, kedves vagyok hozzá, igyekszem megszépíteni a napjait, amíg még tudja, hogy ki vagyok, és mit jelent az, hogy szépek a napjai. Ennyi maradt, ez van.

2022. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
tenni nem angyon tudsz semmit sajna, ha orvosok sem tudnak segíteni vagy javítani az állapotán.
2022. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Demens? Mert sajnos nincs mit tenni csak elfogadni. Iszonyatos lelki erö kell hozzà az biztos.
2022. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Én "szerencsére" még csak a nagyimmal éltem ezt át. Világ életében okos volt, pörgött, olvasott, kötött, rejtvényt fejtett, jött-ment. Aztán elkezdett leépülni (demencia) és pár hónap múlva már meg sem ismert. Pedig azelőtt napi kapcsolatban voltunk...

3 év telt el mióta meghalt, de a mai napig sírni tudnék ha eszembe jut, hogy mi lett az én folyamatosan beszélő, mosolygó, világjáró nagyimból. :(

2022. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!