Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak szeretnék nagyobb...

Apámnak szeretnék nagyobb összegű pénzt adni, mit gondoltok melyik lehetőség lenne a legoptimálisabb számára?

Figyelt kérdés

Apu 4 év múlva nyugdíjba megy, szeretnék neki pénzt ajándékozni, de úgy, hogy az addigra ne vesszen az értékéből. Szerintetek az állampapír jó ötlet lenne? Én attól félnék, hogy lenyulja az állam - mivel az előző megtakaritasanal is ez történt.

Ti, hogyan gondoskodtatok a szuleiteknek ajándékozott pénzről? Valami tapasztalat? :)



2022. jún. 22. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem nyúlja le, nekem is van, eddig mindig mindent megkaptam:)
2022. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Euróba, esetleg dollárba gyűjteném. Annak sose fog elveszni az értéke, ha meg mégis, akkor olyan mértékű válság lesz, hogy teljesen mindegy.

Ha meg méginkább biztosra akarnál menni, akkor valami olyan arab valutába (kuvaiti dínárba, bahreini dínárba, ománi riálba, jordániai dínárba) gyűjteném, amelyek még az eurónál és a dollárnál is sokkal, de sokkal többet érnek.

A váltókban meg úgyis mindent lehet váltani, max. ha ilyen nagyon egzotikus valutáról van szó, akkor legfeljebb kérnek egy-két nap türelmet.

2022. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy azt, hogy 4 év múlva megy nyugdíjba, arra még nem vennék mérget. Addig írnak egy törvényt, éjszaka (mert itt Magyarországon minden nagy horderejű döntés éjszaka, "az éj leple alatt" születik) írnak egy törvényt, hajnalban elfogadják és máris feltolják a nyugdíjkorhatárt 70-re, vagy akár 75-re.

Az, hogy 4 év múlva MOST mit mondanak, hogy AKKOR MAJD mi lesz, az nem jelent semmit.

2022. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Az én módszerem a legjobb, én csóró vagyok, a szüleim gazdagok, így esély sincs arra, hogy a nekik szánt pénz elértéktelenedik vagy lenyúlja az állam. :D
2022. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
A hozam magasabb, mint a betétkamat. Az állam nem nyúlja le, de az infláció növekedésével romlik az értéke.
2022. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél eurót
2022. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss neki valamelyik bankban NYESZ számlát. Ott bármelyik évben december 31-ig ha befizet rá pénzt, arra +20%-ot rátesz az állam, 100000 HUF erejéig. Azaz 500000 Ft-ot egy évben érdemes rászánni, és akkor megkapja a maximum 100000 Ft-ot rá. Ennyi nyereség már tuti lesz. Nyugdíjas korában adómentesen felveheti az egészet, ha akarja.

A befizetett pénzből aztán lehet befektetési jegyeket vásárolni, banktól függ hogy miket lehet betenni a portfólióba. Én az erstés hozamplaza.hu-t ajánlom, marha sok befektetési alap közül választhatsz, rakhatód eurós vagy usd-s pénzpiaci alapba, rakhatod csak magyar állampapírokat vásároló alapba, ingatlanalapokba, kockázatosabb különböző részvényalapokba, vagy hedge fund-okba is.

2022. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, segítségeteket! Atgondolom őket, utánanézek! :)
2022. jún. 24. 12:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!