Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam minden hétvégén részeg....

A fiam minden hétvégén részeg. Kellene aggódnom?

Figyelt kérdés
22éves, velem él még, dolgozik, ad is pénzt rezsibe, kaját stb magának veszi. Barátai szerintem nem nagyon vannak, mert csak munkába jár el itthonról, sehova máshova. Viszont péntek, szombat este is mindig részeg, minden héten. Tudom, hogy felnőtt és azt csinál amit akar, de kicsit aggódom, hogy talán azért csinálja, mert fáj neki, hogy se barátok, se barátnő? Vag miért? Fogalmam sincs.
2022. jún. 24. 22:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
11%
Amíg nem elsz agresszív tőle addig talán akkora baj nincs azon kívül hogy rászokik.
2022. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
11%
Én dettó ilyen vagyok (mint a fiad). Bár én "csak" iszok, részeg nem szeretek lenni. Nincs ezzel semmi gond -max. a májunknak. Stressz levezetés, elkeseredettség, kilátástalanság érzés.
2022. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudjuk, hogy mi a kiváltó ok, és mi a tünet. A munkájában minden rendben van? Látja a célját a mindennapjainak?

Egyébként talán egy pszichológus többet tudna segíteni... csak tudom, ahhoz az ő beleegyezése és együttműködése is szükséges.

2022. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

#2 "Nincs ezzel semmi gond -max. a májunknak. Stressz levezetés, elkeseredettség, kilátástalanság érzés."

A kilátástalanság és az elkeseredettség nem elég nagy gond?

2022. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Ezt úgy kell elképzelni, hogy minden péntek-szombat otthon issza le magát?

Én azért hozzád hasonlóan aggódnék egy kicsit, könnyű erre rászokni. Nem azt mondom, hogy az sokkal jobb, ha barátokkal jár el kocsmázni és úgy részegedik le, de azt valahol mégis jobban megérteném (én legalábbis), mintha otthon egymagában iszogatna.

2022. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
13%
Most fiatal és nyár van. Szórakozzon csak.
2022. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Itthon iszik igen, sajnos nem tudom mi a kiváltó oka, csak tippelni tudok. Nem tudom, hogy ha rákerdeznek az mennyivel lenne jobb, nem mindenki szeret beszélni a problémáiról.
2022. jún. 24. 22:48
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
Magyar valóság, mit vártok, sportoljon vagy legyenek hobbijai a fiatalnak? Vagy legyen normális jövőképe, ugyan az már el lett véve tőle.
2022. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Mintha rólam szólna a kérdés, csak annyi hogy nekem nagyon kell figyelnem az időre, és mennyiségre, mert a jogsim az életem.

Sajnos vannak terveim amihez pénz kell, és spórolunk ahogy tudunk, de keserves az élet, nem volt gondom az alkohollal sosem, amennyi jólesett azt megittam 18-20 évesen is, de nem ájulásig.

Azért válhat szokássá, és válik is nagyon sok embernél mert aki alapvetően nem undorodik az alkoholtól, az megiszik 2 sört, jobban érzi magát, kicsit feledteti a gondokat, addig sem jár az agya az életen, csak valakinél elszáll a mérték, és amikor csak lehet... és annyit amennyi előtte van.


Olyan helyre kellene elmenekülnöm, ahol munkából is lehet élni, és nem csak túlélni.

29F

2022. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Igen, a rendszeres részegség már alkoholizmus.


De én azon csodálkozom, ha vki manapság még nem gágyult meg ettől a mai világtól, ahol semmi jövőkép és minden bizonytalan.


A legtöbb fiatalnak van vmilyen függősége, mert totál boldogtalanok. Ha vki igazán kiegyensúlyozott, annak nincs szüksége pótszerekre, na de hogy a fnébe lehetne vki a mai világban harmóniában?!

2022. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!