Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam minden hétvégén részeg....

A fiam minden hétvégén részeg. Kellene aggódnom?

Figyelt kérdés
22éves, velem él még, dolgozik, ad is pénzt rezsibe, kaját stb magának veszi. Barátai szerintem nem nagyon vannak, mert csak munkába jár el itthonról, sehova máshova. Viszont péntek, szombat este is mindig részeg, minden héten. Tudom, hogy felnőtt és azt csinál amit akar, de kicsit aggódom, hogy talán azért csinálja, mert fáj neki, hogy se barátok, se barátnő? Vag miért? Fogalmam sincs.
2022. jún. 24. 22:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%
Nem jó dolog az ital,de inkább igyon csak,minthogy ne adj Isten kábítószerezzen is.Mert ha már elkezd kábítószerezni,mikor az alkohollal már nem fogja beérni/érzi hogy már nem használ neki semmit,na ott lesznek ám csak az igazi gondok.
2022. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

Igen, kezdhetsz aggódni. A szabdnapjain részeg, és egyedül iszik.

Az otthoni piálástól nem lesznek sem barátai sem barátnője. Orvosi értelemben már alkoholista.

2022. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16%
Mennyire vettétek őt emberszámba ti, a szülei, az egész élete során? Mennyire volt ő szeretve, mennyire volt fontos ő nektek? Mennyire számíthatott rátok? Mennyire törődtetek vele és azzal, hogy mi foglalkoztatja őt, mi érdekli őt? Nem most, amikor már beütött a krach, hanem az ezt megelőző 22 év során. Mert számomra úgy tűnik, hogy semmi érzelmi stabilitást nem kapott tőletek, semmi önbizalmat, semmit! Nem ismeritek, nem értitek, nem tudtok beszélni vele. Ő meg kifelé menekül az életből. Gondolkodjatok el azon, hogy mit b.sztatok el.
2022. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Ennyiből semmi nem lehet leszűrni. Lehet hogy ez neki csak a lazulás, lehet hogy holnap kiugrik az ablakon, lehet hogy egyik sem.
2022. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem régen azt mondták, hogy ráérek majd huszonévesen bulizni. Én 14 éves koromtól egészen 19 éves koromig voltam részeg minden hétvégén, aztán mintha elvágták volna, mivel korán kellett kelnem és dolgozni kellett menni. Tulajdonképpen nem buliztam 6 éve.. az érdekes az, hogy ő már 22. Nincsenek kötelességei vagy tervei? Vagy egyetemista? Ha a középiskolát ér, akkor az egyetemet is ér átinni azt hiszem.
2022. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem be kellene szüntetni az alkoholt, aztán probléma megoldva.

Lehet, utána jönne más függőség, de legalább az alkoholizmusnak vége lenne az új generációk már meg sem ismerhetnék.

2022. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%
16-30 éves korom között én alkoholista voltam. Most mégis van családom és boldog vagyok.
2022. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
36%

Kivételek mindig vannak, de ne az alkoholizmus legyen már a követendő példa.


Szerintem csak egy nő kéne a srácnak, aki megneveli. Vagy egy pasi.

2022. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
17-es: boldog a szalagmunka mellett a 200 nettóból 🤣😂 csak viccelek (nem)
2022. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Én szörnyen aggódnék.

Valami nagyon nyomja a lelkét amit alkoholba folyt..

anno én is ittam barátokkal, de soha nem lett volna pofám otthon anyám előtt lerészegedni..

Ez egy rossz irány. Beszélj vele, de ha nem elég jó a kapcsolatotok hozzá akkor pszichológus segítsége kell, mert ennél csak rosszabb lesz..

2022. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!