Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ebből még jó szülő...

Lehet ebből még jó szülő ? Ez jó szülőnek mondható?

Figyelt kérdés

-ha bántják a gyereket megvédi

-kedveskedik vele

-neveli hogy életre való legyen

-ott van ha tanács kell

- ott van ha beteg a gyerek


de

- megvan a saját élete és fontos neki a fiatalsága, edzés, jó külső


-magára sok időt szán

van hogy előtérbe helyezi magát


-engedékeny a gyerekkel, inkább a másik szülő foglalkozik vele többet


2022. jún. 25. 21:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az utolsó pont szúrja a szemem. Elég könnyű úgy jó szülőnek lenni, akit imád a gyereke, hogy az összes piszkos munkát a masik szülő végzi, az összes nemszeretem dolgot, reggeli kelés, tanulás, lefekves stb. És elég könnyű úgy saját eletet is élni, hogy közben a másik szülő mindig ott van és helytáll, aztán meg mindenki neki mondja, hogy de hát legyen saját életed! Oké, csak ha a masik szülő akkor lép le, amikor épp eszébe jut, mert ő nem lesz a gyerekei rabszolgája, akkor valakinek muszáj mindig ott lenni és ellátni a családot. Szóval ez nekem mindig gyanús, hogy a nagyon jófej edzegető laza szülő igazából a másik szülő rovására olyan jófej meg laza.
2022. jún. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, ha minden szülő szánna magára egy kis időt a gyerek mellett, akkor a legtöbb szülő jobb szülő lenne. Nem kell a gyerek seggében lenni 0-24-ben!

De ez nem azt jelenti, hogy a gyerekkel nem kell, vagy keveset kell foglalkozni, és a másik szülő nyakába van vágva! Lehet valaki úgyis jó szülő, ha megtalálja a kettő között az egyensúlyt, mert egy gyerek kompromisszumokkal, lemondásokkal jár, de ugyanakkor nem kell mindenről teljesen lemondani!

2022. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak ennyiből kell eldönteni, akkor jó szülő.


Fura, hogy úgy írtad, mintha bűn lenne, ha vki saját magával is foglalkozik.

2022. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mindegyik a mértéktől függ.

Megvédi a gyereket... ott is mitől, milyen mértékben, meddig megy el


és sorolhatnám tételesen az utolsó sorig.


az utolsó három tűnik mindenki számára gyanúsnak szerintem, de ott is a mérték a lényeg.

Foglalkozik magával? Nagyon helyes! Neki is fel kell töltődnie, hogy mint szülőként emberként, dolgozóként, stb. jól funkcionáljon, egyensúlyban legyen. Nyilván ha elhanyagolja a gyereket társát ennek érdekében, az már rossz.


- mit nevezünk magára szánt sok időnek, és mit csinál ezalatt?

- mit értesz az alatt, hogy néha előtérbe helyezi magát? Ez is lehet teljesen okés, elvégre nem rabszolga, neki is lehetnek vágyai, nem csak a gyerek vágykielégítője. Ha az lenne, akkor meg az a baj, hogy elkényezteti a gyereket, és pont nem neveli az életre eléggé.


- hogy érted, hogy engedékeny, miben?

- mi az, hogy inkább a másik foglalkozik vele?


Ha a másik egy kontrollmániás szülő, és minden idejét azzal tölti, hogy a gyereket korlátozza, kontrollálja stb., na annál valószínűleg jobb, de mivel nem tudunk lényeges dolgokat, kb. nem mondhatunk semmi pontosat.


De a leírás alapján annyit van a gyerekkel, amennyire annak szüksége van, és magát se hanyagolja el, szerintem ez teljesen okés. Bennem inkább az a kérdés, hogy miért merült fel benned ez a kérdés, és mit akarsz ezzel bizonyítani, miért van erre szükséged, miről szól ez a számodra.

Melyik vagy te ezek közül?

- a gyerek

- a fenti szülő

- a másik szülő

- kívülálló

2022. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
"engedékeny a gyerekkel, inkább a másik szülő foglalkozik vele többet" Itt bukta el: a társára nyomja a valós törődést, és nem egységesen engednek meg dolgokat: nem, nem jó szülő. És nem jó társ. Ilyen a pasik többsége: elvan hobbiszinten a gyerekkel, küszködjön a nő, és ő meg játssza a jófej engedékeny aput, aki mellett sárkánynak tűnik a nő akkor is ha alap dolgokat vár el csak a gyerektől.
2022. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

"-ha bántják a gyereket megvédi


-kedveskedik vele


-neveli hogy életre való legyen


-ott van ha tanács kell


- ott van ha beteg a gyerek" Ezek fontos dolgok, de egyszeri dolgok, esetiek. Nem csak eseti szinten kell a gyerek életében jelen lenni.... Miket végez el a rutin dolgokból? Amiken a napi szintű jóléte múlik a gyereknek?

2022. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%
És csak csöndben jegyzem meg: a pozitívumnak feltüntetett dolgok egyike sem dicsőség egy szülőnek, hanem alap. Alapnak kéne lenni annak is hogy nem nyomja egyik szülő a másikra a nemszeretem dolgok elvégzését.
2022. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem igen, attol mert valaki szulo lett, nem kell onmagat teljesen alarendelnie a gyereknek.
2022. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%
De itt arról van szó, hogy ő hobbiszinten tőrődik a gyerekkel, amúgy mindent a másik szülő nyakába szakít. Ha szülő lettél, már nem teheted meg hogy félresöpröd a gyereked mert hobbikázni meg gyúrni fontosabb.
2022. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Az első kérdés az volt, hogy "lehet-e ebből még jó szülő". Van már gyerek, vagy ez csak egy előzetes elképzelés? Esetleg van, de még kicsi?


Nekem is a napi malom, ami gyanús, hogy hiányzik. Leamortizálódik a másik szülő, ha (szinte) mindig neki kell etetni, fürdetni, öltöztetni, pelenkázni, felvenni ha sír, altatni, visszaaltatni, sétálni vele, játszóterezni, napi apró dolgokban nevelni (pl. nem nyúlunk a konnektorhoz).


A probléma akár úgy is megoldódhat, hogy a gyerek nagyobb lesz, és már más jellegű igényei lesznek, ami neked is jobban fekszik. De ha az addig tartó pár év felőrli a társad, akkor ezzel nem vagy kisegítve.

2022. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!