Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ebből még jó szülő...

Lehet ebből még jó szülő ? Ez jó szülőnek mondható?

Figyelt kérdés

-ha bántják a gyereket megvédi

-kedveskedik vele

-neveli hogy életre való legyen

-ott van ha tanács kell

- ott van ha beteg a gyerek


de

- megvan a saját élete és fontos neki a fiatalsága, edzés, jó külső


-magára sok időt szán

van hogy előtérbe helyezi magát


-engedékeny a gyerekkel, inkább a másik szülő foglalkozik vele többet


2022. jún. 25. 21:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Vagy hogy egyszerűsítsem: hogy oldja meg a szóban forgó szülő a rengeteg magára szánt időt munka és gyerek mellet úgy, hogy a másik szülőnek legalább ugyanennyi szabadidő jusson? Mert ami kijár az egyiknek, az járjon a másiknak is: ne a másik kárára legyen már szabadideje senkinek
2022. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
21! És legyen idejük egymásra is!
2022. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Az engedékenység elég probélmás dolog. Utáltam, amikor szigorúak voltak velem, de a gyereknek igen is kell egy bizonyos szintig a szigor, illetve ha mindent megengedsz akkor az inkább ilyen lesz@rom hozzáállás. Arról nem is beszélve, hogy nem jó dolog a szülőség nehéz részét lepasszolni a másiknak. Akkor vagy jó szülő, ha szereted, figyelsz rá, de tudod vállalni a nehéz részét is. Enélkül inkább vagy egy nagynéni/bácsi, haver és nem szülő
2022. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy valakinek gyereke lesz, nem kell, hogy megszűnjön az élete. Viszont ez ne a másik szülő rovására történjen.

"-engedékeny a gyerekkel, inkább a másik szülő foglalkozik vele többet" - ez már szerintem probléma, mert a gyereknek sem egészséges. Fontos az egyensúly, főleg egy gyereknek. Illetve az sem jó, ha a másik szülő pedig le van strapálva, mert nincs mellette segítség. Amikor valaki gyereket vállal, az illetőnek tisztában kell lennie azzal, hogy legalább 20 éven keresztül lépten-nyomon kihívásokkal kell szembenéznie. Semmi baj, ha valaki ezt nem akarja elfogadni, de akkor nem kéne gyereket vállalnia. Persze, nem kell magadat elhanyagolnod, mert gyereked van, sőt példát kell mutatnod a gyerekednek azzal, hogy te egy igényes ember vagy, viszont addig, amíg a gyereked nem önnálló, addig előtérben kell lennie, néha saját magaddal szemben is. Ő nem kérte, hogy megszülessen, igenis felelősséget kell vállalni érte.

2022. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

Van két gyerekünk, én vagyok 80%-ban velük a napi feladatok, kirándulások, ovis intézni valók, betegségek során. Jelenleg gyesen vagyok a kicsivel, így nem gond. De amint dolgozni kezdek és ugyanezeket továbbra is egyedül kellene vinnem, az eléggé megviselne. Apjuk menjen edzeni, dolgozzon, legyen ideje pihenni munka után, fogllakozik velük (életre nevel, ahogy írod) és máris kb 30 órás napnál tartunk. akkor még nem szólt hozzám, amíg főztem, takarítottam, odakészítettem az ovis dolgokat, vagy fürödtem. A házas életünkről meg még szó sem esett. Ezek mellett az anya nem tud edzeni, fodrászhoz menni, olvasni, egyedül lenni.

Szóval szerintem nem jó szülő a leírtak alapján az, aki ennyire a másik félre tolja a feladatok nagyját.

2022. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%

ez olyan mintha egy nagymamat vagy nagypapat irtal volna le:-)


De t3nyleg.


Igazabol a gyerekek tobbsege nehany kiveteles idoszkot elvetve (pl ovoda vagy bolcsode kezdes) keveset betegek, tehat ha beteg ott van az azert alap es nem a jo szulo kulonoeges ismerve hanem az atpag szuloi kotelezettseg.

A yereket bantjak csakugy. Jo esetben nem bantjak. Vagy csak egyszer ketser es kesz.

Tanacs az jo, de alap.



Az meg epeg ellentetes, hogy mgat van, hogy eloterbe helyezi. Ebben a par dolpgban van, hogy megiselozerbe helyezi magat? mert akkor vegul is milyen fontos feldatokat lat el a gyerekevel kapcsolatban?


A jo szulo biztositja a gyereke testi es lelki joletet. Ehhez persze sok apuka vagy neha anyuka is azt gondolja eleg ha van penz es megveszunk neki mindet, hogy ehessen, ihasson, jatszhasson. De a penz nem eleg,mert fontosabb az hogy etelt teszunk ele (ahhoz be kell vasar9pni, fozni vagy legalabb kenyeret kenni, teriteni, melleulno, egyutt etkezni, utana mosogatni, elpakolni, ezekre tanitani), tiszta ruhat, agyat, megfelel9 lakokornyezetet, oihenset es ertelmes egyutttoltott idot, erzelmi bizt9nsagot nyujtunk neki...folyamatosan.


Persze emellé barmelyik szulo, akinek a masik szulo vagy nagyszul9 vagy barat, szomszed segit igenis joga van edzesre jarni, elmenni szorakozni stb. Jo idobeosztassal, odafigyelessel mindent lehet, de ha csak az egyik szulore harul a nagyobbresz, akkor az nem fog menni.

2022. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
"És legyen idejük egymásra is!" Valóban, Jogos, hisz anélkül fújhatják a házasságukat.
2022. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Miért?

Kapásból azért ,mert nem tiszteled:ebből,ez...tárgyakkal kapcsolatosan használjuk ezeket a mutató szavakat.

Akár apa,akár anya,jár a tisztelet,EZ az alap!erre lehet építeni a továbbiakat,mint nevelési elvek,elvárások,stb...

2022. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
4%
Jó anyuka vagy♡ Attól még hogy anyuka vagy, lehet hobbid. Apuka, és a gyermek is meg fogja érteni
2022. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%
Anyuka? Tuti hogy férfiról szól a kérdés. Azok tesznek úgy mintha hobbiállat lenne a gyerekük, akivel akkor törődnek mikor eszükbe jut, amúgy oldja meg a nő.
2022. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!