Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Élettársammal külön mentünk 4...

Élettársammal külön mentünk 4 éve, van két közös kisfiúnk, 7 és 9 évesek. Neki azóta már van egy új kapcsolata. Mindenképp szeretné rendezni a láthatást, így gyámhatósági ügy lesz belőle. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Amíg nem volt párkapcsolata, addig jó kapcsolatot ápoltunk a gyerekek miatt, de amióta megtudtam, hogy lett valakije, eléggé megharagudtam rá, nem is beszélünk. A gyerekekkel már találkozott az új nő, de őszíntén szólva nem örülök, hogy szeretnek vele lenni, talán anyai féltékenység. Sokszor jöttek már úgy haza, hogy mesélték az új élményeket, de fel tudnék robbanni és ilyenkor dühöngök. Próbálom mondani a gyerekeknek, hogy anyának fáj ez, hogy mással ilyen jól érzik magukat, így mostanában már nem is mennek az apjukhoz, mert tudják, hogy ez nekem rossz. Ha a gyámhatóságon azt mondom, hogy nem akarnak menni a gyerekek az apjukhoz, akkor is kötelezhetik a láthatást?

2022. jún. 29. 13:24
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
96%

Ez borzasztóan hangzik. Konkrétan érzelmileg zsarolod a gyerekeidet és eszközként használod őket a bosszúhoz. Neked az lenne a feladatod,hogy biztosítsd őket arról,hogy akkor is szeretni fogod őket,ha jól érzik magukat apával és az új párjával és kötelességed elősegíteni azt,hogy az apával való kapcsolat zökkenőmentes legyen. Hogy te hogy érzed magad ettől az is nagyon fontos de semmikepp nem terhelheted ezt rá a gyerekekre nem beszélhetsz róla előttük.Arra van a barátnőd vagy a pszichológusod. Képzeld ez hogy egy gyerek lélekben mekkora kárt tud okozni az a lojalitás konfliktus amit átél ha veled van akkor az apja miatt ha az apával akkor miattad. Amikor megszülettek,mi anyák a fontossági sorrendben hátrébb kerültünk és a gyerekek kerültek az első helyre. Ajánlom a figyelmedbe a Gyurkó Szilvia Rám is gondoljátok A gyerekközpontú válás lépései című könyvet. (Ha nem is voltatok házasok akkor is).

Nagyon szépen kérlek,fejezd be amit csinálsz!

2022. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
96%
Isten óvjon mindenkit ilyen anyukától, mint amilyen te vagy.
2022. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
88%
Kamu
2022. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok vagy inkább nem akarok hozzá tenni. Bőven leírták itt előttem a véleményüket.


A tanácsom. SOHA ne a magad érdekét nézd, hanem a gyermekeid érdekeit.

2022. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
84%
Nyári válaszvadász provokáció. (Azért nyári, mert azon kívüli időben este szoktak ilyenek születni.)
2022. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagy normális kérdező!

Nem vagytok együtt, mi közöd ahhoz, hogy új párja van?

Inkább örülj neki, hogy az új barátnő pozitívan áll a gyerekekhez.

2022. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
95%

Most olvastam teljesen végig! Nem csak nem normális vagy, hanem beteg, alkalmatlan a gyereknevelésre.

Hazudni akarsz a bíróságon, hazugságra akarod kényszeríteni a gyerekeid, és meg akarod fosztani őket az apjuktól.

Tudod mit? Én a gyerekeket is elvenném tőled és nevelje őket az apjuk.

2022. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%
Vótmá!
2022. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim válasza:
95%
Ismerős helyzet...nálunk addig-meddig nyúzta az ex a gyereket, hogy az lett a vége, hogy elvették tőle, mert mint kiderült beszámíthatatlan. Ilyesmi lehetett mint te!
2022. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
84%

KAAAAAMUUUUU!!!!

Tipikus.

2022. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!