Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel probléma. Ilyenkor...

Szülőkkel probléma. Ilyenkor mit tennétek? Többi lent

Figyelt kérdés

A szüleim eléggé túlféltősek. Pár napja töltöttem be a 19-et, de még mindig úgy bánnak velem, mint egy gyerekkel.

Hogy példákat hozzak:

-Olykor anyám átnézi a cuccaimat is.

-Nem lehet kB semmi magánügyem.

-Ma arról vitáztunk,hogy nem engednek el a párommal (20 éves, októberben leszünk együtt 2 éve) meg a szüleivel se Erdélybe, se Albániába. Az ok: romák, túlféltés meg hogy a párom szülei anyám szerint ,,vadidegenek". (Itt hozzátenném, hogy az apukája ismeri és az anyukáját is látta már).

-Konkrétan ma tudtam meg, hogy a párosban sem bízik meg...

-Budapesten szeretnék egyetemre járni,de azt sem engedi.


Más velem egykorú ilyenkor már rendszeresen jár bulizni, ide-oda nyaralgatni stb.

Nekem semmilyen rossz szokásom nincs (cigi és hasonlók), nem sokszor megyek el itthonról, jól tanulok... Akkor mégis miért korlátoznak le ennyire?


Az értelmes válaszokat nagyon megköszönöm:)



2022. jún. 29. 23:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az elköltözés nem jöhet szóba.
2022. jún. 29. 23:58
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem engedélyt kérsz ha én közölsz.
2022. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Emlékeim szerint nem kell anyuka aláírása se az egyetemi jelentkezési lapra, se a beiratkozáshoz.
2022. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Savlekotő ***** válasza:
79%
KB 13 14 évesen kell elkezdeni levalni akit 19 évesen 12 nek kezelnek 28 évesen is úgy kezelik és nyivakolhat hogy fagyizni elengedjek .. A pasid is meg fogja unni.. És lelep
2022. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem jöhet szóba az elköltözés, akkor ez marad a helyzet. Senkit sem lehet megváltoztatni, a szüleidet sem: ők engedelmes gyereket csináltak belőled, a pasid meg le fog lépni, mert életképtelen vagy, sajnos.
2022. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
"Az elköltözés nem jöhet szóba". Osztán mé' nem? Csak nem azért, mert dolgozni kéne hozzá? Diákmunka, szobabérlés. A nyaralásra is megkeresed a pénzt és elmész. A szüleid meg majd néznek ki a fejükből. Nem fognak megkötözni.
2022. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Savlekotő ***** válasza:
75%
Szerinted engedik dolgozni? Sajnos szülő férj okkal nem enged dolgozni h ne tudj le lépni,
2022. jún. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Miert nem johet szoba a koltozes? Csak akkor fogsz tudni levalni a szuleidrol es megadni nekik a teret hogy elfogadjak hogy felnottel, ha elkoltozol toluk es sajat magadat latod el.
2022. jún. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Na mégis miért nem jöhet szóba a költözés? Vajon mi lehet az oka? Még csak 19 éves, iskolába jár, max. a szünetekben dolgozott (én még pl. még akkor sem tudtam mert nem volt a környéken diákmunka), nyilván nincsen pénze kicsengetni az albérleti díjat, kauciót. Arról nem is beszélve, hogy ha ezt meglépi akkor ki tudja mi lesz a szülei reakciója, hogy támogatják-e továbbra is stb., ami egy lényeges szempont mert, ha továbbtanul, akkor valószínűleg nem fogja tudni fenntartani magát egyedül (bár szerintem dolgozva sem egyszerű, és igen szoba bérlésről beszélek, ne csináljunk úgy mintha az ne lenne drága).
2022. jún. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
2es aztán mire hazamenne le van cserélve a zár véletlenül:-D
2022. jún. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!