Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel probléma. Ilyenkor...

Szülőkkel probléma. Ilyenkor mit tennétek? Többi lent

Figyelt kérdés

A szüleim eléggé túlféltősek. Pár napja töltöttem be a 19-et, de még mindig úgy bánnak velem, mint egy gyerekkel.

Hogy példákat hozzak:

-Olykor anyám átnézi a cuccaimat is.

-Nem lehet kB semmi magánügyem.

-Ma arról vitáztunk,hogy nem engednek el a párommal (20 éves, októberben leszünk együtt 2 éve) meg a szüleivel se Erdélybe, se Albániába. Az ok: romák, túlféltés meg hogy a párom szülei anyám szerint ,,vadidegenek". (Itt hozzátenném, hogy az apukája ismeri és az anyukáját is látta már).

-Konkrétan ma tudtam meg, hogy a párosban sem bízik meg...

-Budapesten szeretnék egyetemre járni,de azt sem engedi.


Más velem egykorú ilyenkor már rendszeresen jár bulizni, ide-oda nyaralgatni stb.

Nekem semmilyen rossz szokásom nincs (cigi és hasonlók), nem sokszor megyek el itthonról, jól tanulok... Akkor mégis miért korlátoznak le ennyire?


Az értelmes válaszokat nagyon megköszönöm:)



2022. jún. 29. 23:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
86%
Akkor dolgozol, tanulsz, a szüleidnek nem kéred az engedélyét, mert már nem az a családi felállás, hogy te vagy a felügyeletre szoruló gyerek, hanem tényeket közölsz velük. A cuccaid átnézését határozottan leállítod. Ha te elhiszed, hogy felnőttél, akkor majd ők is elhiszik.
2022. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!