Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel probléma. Ilyenkor...

Szülőkkel probléma. Ilyenkor mit tennétek? Többi lent

Figyelt kérdés

A szüleim eléggé túlféltősek. Pár napja töltöttem be a 19-et, de még mindig úgy bánnak velem, mint egy gyerekkel.

Hogy példákat hozzak:

-Olykor anyám átnézi a cuccaimat is.

-Nem lehet kB semmi magánügyem.

-Ma arról vitáztunk,hogy nem engednek el a párommal (20 éves, októberben leszünk együtt 2 éve) meg a szüleivel se Erdélybe, se Albániába. Az ok: romák, túlféltés meg hogy a párom szülei anyám szerint ,,vadidegenek". (Itt hozzátenném, hogy az apukája ismeri és az anyukáját is látta már).

-Konkrétan ma tudtam meg, hogy a párosban sem bízik meg...

-Budapesten szeretnék egyetemre járni,de azt sem engedi.


Más velem egykorú ilyenkor már rendszeresen jár bulizni, ide-oda nyaralgatni stb.

Nekem semmilyen rossz szokásom nincs (cigi és hasonlók), nem sokszor megyek el itthonról, jól tanulok... Akkor mégis miért korlátoznak le ennyire?


Az értelmes válaszokat nagyon megköszönöm:)



2022. jún. 29. 23:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Jelentkezik pesti egyetemre, addig tanul mint a güzü, hogy felvegyék államira, eljön koleszba, felveszi a diákhitelt, közben tanul mint a güzü, hogy második félévtől ösztöndíja is legyen (esetleg reménykedik a szoctámban, hátha belefér).

Igen, szar dolog a diákhitel, de pontosan erre találták ki, mikor nem támogatnak a szülők.

2022. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

A költözés nem opció - de igen, csak kva nehéz nulla támogatás nélkül. Meg lehet csinálni, sokunknak sikerült. :)


Felnőttesdit, meg akkor játsz, amikor külön élsz, mert engem 19 évesen pl simán kizártak a lakásból "véletlenül", mert késtem félórát (szóltam!) egy születésnapi házibuliból.

Tudták, hogy megyek, aztán hoppá. Éjszakázhattam a kertben (még jó, hogy nyár volt).

2022. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
A szülő-gyerek kapcsolat kölcsönös. A gyereknek is kell "nevelnie" a szüleit, azaz viselkedésével, magatartásával a szülők tudtára hozni, hogy ő is felnőtt, szuverén személyiség.
2022. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem cseréli le a zárat, mert ekkora öngólt a szülő se lő, mert örökre elveszti.

Nincs ilyen, hogy nem engedik. Nem kér engedélyt. Hogy mi lesz a szülei reakciója, az nem érdekes. Az a kiszolgáltatott gyereknek érdekes, ő meg felnőtt. Lehet, hogy kerülő úton és nehezebben fogja elérni a célját, de kap cserébe függetlenséget és boldogságot. Önbecsülést. Megéri.

2022. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor kell költözni.
2022. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Az elköltözésről:


Idén előreláthatólag elbuktam az egyetemet, így dolgozni kényszerülök. Emellett 2 tárgyat újraírok és jövőre ismételten megpróbálom az egyetemet. Az a pénz,amit azalatt az 1 év alatt összegyűjtenék,nem lenne elég, hogy magamat fenntartsam. Mindenképp államira szeretnék bejutni, de fel szeretnék készülni,ha esetleg az állami után áttennének fizetősre.

Ahhoz, hogy Budapestre menjek, 2 emelt érettségire lenne szükségem. Egy emeltet és egy közepet fogok újraírni, így nem hiszem, hogy mégegy emeltet képes lennék letolni.

2022. jún. 30. 16:24
 17/21 A kérdező kommentje:
Egyébként is a párom szülei kitalálták, hogy ma eljönnek beszélni a szüleimmel, amit nagyon nem tartok jó ötletnek, mivel nem tudom, hogy mire számítsak a szüleimtől.
2022. jún. 30. 16:25
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Ezt hagyd rájuk, a szülők majd elrendezik egymás között. Nem fogják a szüleid a tirpák parasztot játszani, mert nem azt a képet akarják mutatni magukról, hanem az intelligens emberét, miközben persze nem azok.
2022. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Savlekotő ***** válasza:
100%
Konfliktus kerulessel megalkuvo leszel de akkor ne hisztizni kell, magadért neked kell ki állni tenni a célokért..
2022. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen,a szülők megbeszélik, de utána valószínűleg rajtam fog csattanni az ostor.
2022. jún. 30. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!