Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miket érdemes tudni elköltözés...

Miket érdemes tudni elköltözés előtt?

Figyelt kérdés

Még van időm költözésig, mert csak 16 leszek nyáron, de a szüleim egy az egyben megmondták, hogy amint elvégeztem a szakmámat (villanyszerelőnek tanulok), nem szívesen látnak tovább a házukban. Próbálok készülni a költözésre, jelenleg főzni tanulok egy online tutorialból. Sajnos a szüleimmel a kommunikáció mostmár évek óta nagyrészt annyiban kimerül, hogy reggel és este köszönünk egymásnak, úgyhogy tőlük nem tudok semmit tanulni.

Próbálok egy listát összeállítani, hogy mit érdemes még tudni egy háztartás vezetéséhez, ti mit raknátok még fel a listára?



2022. júl. 1. 17:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#8 Igen, én nem vagyok szent, de egy hosszú történet, hogy idáig jutottunk.


A többieknek köszönöm a tanácsokat.

2022. júl. 1. 18:05
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbbet a kaján lehet spórolni! Nem azt mondom,hogy silány minőségűt válassz,de az akciókhoz érdemes készíteni a menüt.Maradékot lefagyasztani! Energiatakarékos izzók! A csapvíz sok helyen iható és még finom is! A szappan olcsó,környezetbarátabb. Nézd meg hogy ahol laksz majd ott a menzán lehet-e ebédet befizetni.Nalunk 800ft és egy felnőttnek is sok,így munka közben nem kell 1500ftos menüket venni.Ha egy laborba állva tusolsz,vagy felfogod a mosovizet akkor a wc oblites ingyen van egyrészt víz másrészt csatornadíj fizetés nélkül.Az elején lesz csak fura.(egy tartály víz 5-10liter). Mindig írj bevásárló listát és tartsd magad hozzá.Szamlakkal ne késs! Ha lehet a fizud 5-10%at hó elején tedd félre egy mellékszámlára.Szorakozas:kirándulás,tóban fürdés,sutogetes a barátokkal,társas(nagyon jók vannak,bár kezdeti beruházást igényel)kártya.Ruhak a turiból!Kis türelem kell hozzá,de kincseket tálsz (kilós napi aras)!Ágyneműt mosni max kéthetente, ágyneműt szellőztetni naponta vagy kétnaponta.Mososzert csak annyit amennyit ír a doboz.A száraz kenyér tökéletes kenyerpuding alapanyag,vagy pirítós,vagy megelszendvics.Szamlakat mindig időben fizesd be és rendszeres,főleg ha albérletbe mész (gyűrűs mappa,nagy borítékok szolgáltatók szerint).Menni fog! Hajrá! :)
2022. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg tegyetek félre amennyit csak tudtok, olcsóbb nem lesz semmi a ami világban...
2022. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha városban élsz felkeresheted a helyi városgazda kft-t, hogy keresnének e villanyszerelőt, esetleg hiányszakma miatt bérlakást és hasonlók.
2022. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező. Miért nem lehet neked privátban írni? Szeretnék segíteni és megérteni. Én is ilyen helyzetben vagyok.
2022. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Savlekotő ***** válasza:
78%
Utolsó le tiltott fiok valószínű sokadik kamu kérdését írta ki és a moderátorok kivagtak végre..
2022. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Köszi 16-os. Akkor ezek szerint kamu volt. Nekem kicsit hihető volt pedig. De furcsálltam én is, hogy 16 évesen akar költözni. 15-ös voltam.
2022. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen jellegű kamu kérdéseknek mi értelme amúgy ? Mi a "poén" benne ?

Szerepjáték, vagy mi?!


Vannak szellemes, vagy akár sokszor teljesen jó kamu kérdések, de az ilyeneket eskü nem értem :D

2022. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szeirntem nem emiatt a kérdés miatt törölték a kérdezőt, gondolom volt valami más. Vagy ő maga töröle magát, mert ez is megesik.
2022. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen jellegű kamu kérdéseknek mi értelme amúgy ?"

Honnan veszed, hogy kamu?

Talán csak azért regisztrált, hogy tanácsot kérjen, megkapta, hát törölte magát. Jól is tette. A még ezután érkező tanácsokat így is olvashatja, többet elárulni meg nem akart.

2022. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!