Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes erőltetni a kapcsolatt...

Érdemes erőltetni a kapcsolattartást az apával, ha ő különösebben nem töri magát, hogy lássa a gyerekeit, és ha én nem forszírozom, akkor esélyes, hogy elhal a kapcsolat közöttük?

Figyelt kérdés
Még annyi, hogy azóta jellemző ez az állapot, amióta az apa elköltözött a szeretőjéhez. Előtte, amíg velünk élt, foglalkozott a gyerekekkel.
2022. ápr. 28. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Érdemes erőltetni, mert hosszútávon lehet változik az apa hozzáállása
El kell engedni, nem kell erőltetni.
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, de én megmondanám neki csak a gyerekek miatt, hogy ők még várják, de ha eltávolodik, akkor hónapok, évek múlva már nem lesz kötődésük hozzá. Ha 0-3 év között vannak, akkor mindegy, de 5+ éveseknek nagy törést okozhat, 10+ pedig lehet sosem tudja visszaépíteni a bizalmat.
2022. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
nem kell erőltetni. de ne neveld ellene őket
2022. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2: Már többször próbáltam a lelkére beszélni, kértem, hogy foglalkozzon a gyerekeivel, vigye/vigyék őket programokra, stb. Kaptam már ígéreteket, kifogásokat - de jobb nem lett a helyzet. Viszont most már belefáradtam, és azt hiszem elengedem ezt a dolgot, csak félek, hogy meg fogom bánni később, hogy nem voltam erőszakosabb.
2022. ápr. 28. 20:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként 10 es 16 évesek a gyerekek
2022. ápr. 28. 20:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

akkor már elég nagyok.

miért bánnád meg? nem vagy felelős az ő viselkedéséért. szomorú, de lehet, hogy később rájön apa, hogy mit kéne tennie

2022. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#3: Nem nevelem ellene őket. Számomra gyakorlatilag egyre inkább olyan (tudom, durván fog hangzani), mintha meghalt volna a gyerekeim apja... Mintha nem is létezne, annyira bele fáradtam már az egész helyzetbe.
2022. ápr. 28. 20:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
te ne vele foglalkozz, hanem magaddal. a gyerekeknek fitt, vidám anyuka kell
2022. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6: Félek, hogy azt bánnám meg, hogy elengedtem a dolgot, hogy ilyen könnyen hagytam veszni, ahelyett, hogy erőszakos, határozott, karakán stílusban elérném, hogy az apuka igenis foglalkozzon a gyerekeivel.
2022. ápr. 28. 20:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Sajnálom, nálunk is ez a helyzet. Lelkileg nehéz, viszont nem lehet mit kezdeni az ilyen szülővel.
2022. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akar nemfog, és az erőltetett kapcsolat.. Hát.... kellene a francnak mondom elvált szülők gyerekeként. Ha nem érdeklem apámat- ahogy nálunk is volt- jobb is ha nem tolja a pofáját a közelembe.
2022. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!