Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól döntöttem? Egyedül élő...

Jól döntöttem? Egyedül élő anyukám mellé szereztem egy cicát, de allergiás vagyok a macskaszőrre.

Figyelt kérdés
Nem is tudom, milyen válaszokat várok, talán megnyugtatást, hogy helyesen cselekedtem.. meghalt apukám, anyukám egyedül maradt, mi (2 gyereke) már rég nem lakunk vele, mindketten a párunkkal. Anyukám nagy kertes házban lakik, és semmi állata nincs, mi látogatjuk de nagyon sokat van egyedül, félek hogy rossz hatással lesz rá. Kutyát semmiképp nem akart, maradt a macska, viszont én allergiás vagyok a macskaszőrre.. ha csak tüsszögnék az nem gond, de a tüdőm kezd el sípolni, nem kapok rendesen levegőt. Viszont nem bírtam nézni, hogy anyukám annyira egyedül van, így szereztem egy cicát.. viszont így szinte ki lettem zárva a lakásból, mert pár perc és előjön az allergiám. Annak nincs értelme, hogy kinti cica legyen, mert pont az a lényeg, hogy anyukámmal legyen. Sokat néz tévét, főz, stb, muszáj beengedni a macskát. Jól tettem, hogy odavittem a cicát..?
2021. júl. 26. 19:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jòl tetted.
2021. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ritkan jarsz hozza, mert pl. messze lakik, akkor igen. Csaladi unnepsegek meg majd nem anyudnal lesznek. Vagy mennyire sulyos allergia, ha a ruhajan van egy kis szor, akkor is sipol a tudod? Tudom mirol beszelsz egyebkent, tesom is ennyire allergias volt ra kiskoraban, asztmapipa is kellett, aztan kinotte.
2021. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem lakik túl messze, tudok aránylag sűrűn menni, de hétköznap a munka stb miatt ritkábban szoktunk, inkább hétvégén. Nekem akkor van bajom, ha zárt helyen van sokat a macska, mert akkor tele van a levegő az allergizáló kis részecskékkel.
2021. júl. 26. 19:26
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz gyógyszert, amit be tudsz venni amikor mész hozzá. Valószínükeg hozzá fogsz szokni és enyhülnek majd a tünetek. Férjemnek negykeresztes allergiája van két macska van a lakásban.
2021. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Csak egy kósza gondolat, a Covidos maszk nem segít?
2021. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a maszkra, csak elég zavaró tud lenni, főleg ebben a melegben, de majd kipróbálom, ha hosszabb ideig bent leszek.
2021. júl. 26. 19:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Van rá gyógyszer arra a pár alkalomra beszeded
2021. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Iszonyatosan allergiás vagyok a macskaszőrre, ennek ellenére mi is egy cicával leptük meg férjem anyukáját néhány éve. Viszonylag gyakran megyünk hozzá, előre beveszem az Allegrát/Cetirizint, és szó szerint semmi bajom. Szerintem kicsit túlkomplikálod.
2021. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Vannak egyébként hipoallergén macskák. De nyilván ha már beszereztél egyet, akkor nem lenne etikus "lecserélni" olyanra akitől nem jön elő az allergiád.

Jól tetted, az állat nagyon jó terápia a magány ellen.

2021. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél,biztos így anyud is jobban fogja érezni magát,már egy macsak sokat segíthet az egyedül léten
2021. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!