Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez így? Valaki...

Normális ez így? Valaki nincsen hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Van egy hugom(14) és egy öcsém(10).

Az a helyzet, h öcsémmel nem mindig jövünk ki jól, vagyis inkább elég gyakran nem. Sokkal jobban szereti a hugomat, ez látom meg érzem is. Engem meg mintha utálna. Akárhányszor próbálok vele valami jót csinálni, csak fintorog. Pl. amikor mentük legutóbb vhova, a szuleimnek be kellet menni egy helyre a hugommal, mar is hisztizett kisse, h o biztos nem marad kint velem meg stb. De, ha raszolok h ne csinaljon hulyeseget, akkor mar elkezd csunyan beszelni velem, meg h nem mondod meg mit csinaljak, stb. Legutobb megcsapott az egyik jatekaval, en meg szóltam neki h ne, erre megint csinálja, nyulok h megfogjam a jatekot, de az ujjara csavarodott a zsinorja, es utana ment árulkodni es egybol en lettem a hibas. De mindig ez van. Akarmit csinal, en vagyok a hibas. Mindig en vagyok a sz*r, meg a hulye, meg h miert nem hagyom a kisebbet. Ha hugom csinalja ezt, anyam ot bezzeg vedi. Mindig mindenert engem hibaztatnak, es en ezt mar nem birom. Valamit elrontok akkor mar huha, meg minden rossz ram van kenve, h de bena vagyok, stb., de ha tesoim csinaljak akkor nem is történt semmi. Oket sztem egyszeruen jobban szeretik, es en nem tudom mit csinaljak.

Koszonom, aki vegig olvasta, es probal segiteni.

Nem jart valaki ilyen helyzetben? Ti mit tettetek? Koltozesrol nem lehet szo mert 16vagyok



2022. júl. 9. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgodnak azért engedi, hogy rászóljon, mert közelebb állnak egymáshoz. Gondolom, a kisebb korkülönbség miatt többet voltak együtt kiskorukban, jobban kialakult a kötődés vele, mint veled. A kiskamaszok meg amúgy is nehezen viselhetőek. Neked azt javaslom, hogy a szemtelenkedést ne tűrd, azt nem kell. De ne akard nevelni, ne akarj rászólni, ne akard neki megmondani, mert egyrészt nem vagy olyan pozícióban az ő szemében, másrészt meg gyerekként egyenrangúak vagytok. A szüleid meg egyszerűen csak elengedik, mert nincs idegzetük egy 16 éves kamasz, egy 14 éves kamasz és egy 10 éves fiú mellett ezekre a játszmákra már. Nekik mindannyiótokkal meg kell birkózik, az pedig most egyikőtökkel sem lehet egyszerű. Legyen egy kicsit több eszed és ismerd fel a helyzeted. Értem, hogy bántja az önérzeted, de sajnos ez van. Minél előbb fogadod el, annál jobban jársz.
2022. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Legalább ne ennyire egy kaptafára gyártanád a kamukérdéseket: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
2022. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 csak olyankor szólok rá, amikor olyan helyzet van. Pl, h jojjon beljebb mer masok is jarnak a jardan, vagy h ne uljon le az ut kozepre stb..


#2orulnek, ha a segítségnyújtás helyett, nem kamuznad le a kerdesemet

2022. júl. 9. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Mi meg annak örülnénk, ha 10-ből 9 nem kamukérdés lenne, de attól még az.

Ilyen az élet.

2022. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
2-es, nyár van és mellé hétvége...
2022. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
Vannak barátaid? Próbálj meg minél több időt velük tölteni. Testvéreidet engedd el, magadra koncentrálj, tanulmányok, hobbik, stb. Ne vigyázz az öcsédre, nem vagy rá köteles! Itt az ideje, hogy kiépítsd a családon kívüli kapcsolataidat, mert ha ennyire háttérbe vagy szorítva, úgymond nem te vagy a kedvenc gyerek, esélyes, hogy a jövőben sem fogsz tőlük annyi és olyan támogatást kapni, akár érzelmileg, akár máshogy, amennyire szükséged van. Szóval kezdd el lazítani a kapcsolatot velük, építeni a külső kapcsolataidat! Ha személyesen egyelőre nem tudod, pl mert kis faluban élsz, akkor próbáld meg a közösségi térben, de persze kellő óvatossággal.
2022. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ezt így leírtad, elmondhatnád a szüleidnek is. Konkrét helyzetekben is rákérdezhetnél, hogy ha valamit a tesóid rontanak el, hogy "most akkor ő nem hibás, csak ha én rontok el valamit, akkor én vagyok hibás"? Vagy ha téged letolnak valamiért, akkor is mondhatod, hogy a múltkor a tesód ezt és ezt csinálta, az nem volt baj?
2022. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

tesoidra tenyleg ne szolj ra, semmiert se. De elotte kozold anyudekkal, te tobbet nem szolsz nekik semmiert,mert akkor csak teged utalnak es rad fujjognak. Legyel hatarozott tedd hozza akkor se fogsz rajuk szolni, ha epp a jarda kozepen allnak es odakakilnak, mert te nem vagy a szulojuk.

Es probald is betartani.


A neten meg keresgelj legidosebb testver pszicholpgiai temaban:-). es olvasgass.


A 10 eves meg tenyleg katasztrofalis lehet (nekem a gyerekem 10). Aki irta, hogy ha tudsz a barataiddal menj ide oda, hivd el oket stb. az jo otlet.

Szep nyarat!

2022. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez tipikus sorsa a legidősebb testvérnek. Nem tudsz ellene tenni, el kell fogadnod. Ettől még nem szeretnek kevésbé, de mindig te leszel a villámhárító, aki levezeti, ártalmatlanítja a feszkót.
2022. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
nálunk én vagyok a középső gyerek (lány). van egy bátyám meg egy öcsém. állandóan csesztetnek csicskáztatnak. öcsém néha verekszik is velem. tudja hogy bátyám erősebb nála ezért velem kezd ki mindig. ez se jobb helyzet szerintem.
2022. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!