Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzik/nem támogat...

Miért ellenzik/nem támogat engem a családom a továbbtanulásban?

Figyelt kérdés

Ausztriában végzek egy alja munkát már 1 éve és nehezen bírom ezt már mentálisan és fizikailag. Ha bármilyen ötlettel állok elő, akkor (különösen) nagymamám, - aki felnevelt - passzívan reagál rá. Vagy alig mond valamit vagy kifogást keres, hogy miért lenne butaság, amit szeretnék tenni. Azzal jön leginkább, hogy miért nem jó a mostani életem, ha meg van mindenem.

A nyelvtanulással is baja van, pedig nem tudok németül. Nagyon zavarná őt az, ha csak részmunkaidős állásom lenne. Egyedül pedig olyan motiválatlan vagyok, de senki nem önt belém erőt, hogy folytassam a tanulást és legyen egy olyan munkám, amit szeretnék dolgozni. A többi családtagot nem olyan lényeges megemlíteni, mert ők még kevésbé törődnek velem.

Nem tudom mit tegyek. 20/l



2022. júl. 11. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
20 éves vagy, éldd a saját életed ne mások véleményétől függj.
2022. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól értem jelenleg pénzt keresel. Ez biztos jó nagyanyádnak, hiszen be tudsz szállni a költségekbe, neki ennél tovább nem tart a horizontja. A többiek meg eddig, és továbbra sem számítanak.

Gondolj magadra, nyilván a tanulás pénzbe kerül, szedj össze annyit, amiből ez 1-2 évig nem gond, vagy keress olyasmit, ami mellett tudsz dolgozni.

2022. júl. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Addig tanulj, amíg lehetőséged van rá!
2022. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván azt nézik, hogy élsz meg ebből, ami nyilván érthető részükről, de közben önzőség is. Szerintem tervez, nézz utána annak amit szeretnél, állj elő ész érvekkel, tehát lássak, hogy nem csak hopp kitalaltad. Ha akkor sem értik meg, akkor mindegy próbálkozni :) Ezen felül pedig a te életed, ha mást szeretnél, akkor tégy úgy :) Sosem keso tanulni/ fejleszteni magad/ váltani :)
2022. júl. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért passzívan reagál és elégedetlenkedik, mert úgy nőtt fel, hogy fogadja el ami van és ne akarjon többet, jobbat.

Az életedet viszont NEKED kell élni, ahogy te akarod, nem mások elvárásainak megfelelve! Még fiatal vagy, vállalj nyugodtan részmunkaidőt, mellette pedig tanulj!

2022. júl. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Gyere haza és tanulj.
2022. júl. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy a nagyi aggódik, hogyan élnél meg, ha nem dolgoznál, és esetleg vele is történne közben valami. Nyilván őrül, hogy "revbe ertel, és fel az átmeneti időszaktól". Ennek ellenére neked kell kitalálnod, mit, milyen áron érdemes tanulnod.
2022. júl. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Te nem azt várod, hogy támogassanak, hanem azt, hogy rugdossanak, hogy vágj bele. HA te magad nem kezded el, akkor mégis miért tőlük várod, hogy nekik ez fontos legyen???
2022. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Nézd meg mennyit tudnál félretenni, a tanulás mennyibe kerülne (van -e esély nappalira bekerülni)...
2022. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem másokkal kell foglalkozni.
2022. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!