Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzik/nem támogat...

Miért ellenzik/nem támogat engem a családom a továbbtanulásban?

Figyelt kérdés

Ausztriában végzek egy alja munkát már 1 éve és nehezen bírom ezt már mentálisan és fizikailag. Ha bármilyen ötlettel állok elő, akkor (különösen) nagymamám, - aki felnevelt - passzívan reagál rá. Vagy alig mond valamit vagy kifogást keres, hogy miért lenne butaság, amit szeretnék tenni. Azzal jön leginkább, hogy miért nem jó a mostani életem, ha meg van mindenem.

A nyelvtanulással is baja van, pedig nem tudok németül. Nagyon zavarná őt az, ha csak részmunkaidős állásom lenne. Egyedül pedig olyan motiválatlan vagyok, de senki nem önt belém erőt, hogy folytassam a tanulást és legyen egy olyan munkám, amit szeretnék dolgozni. A többi családtagot nem olyan lényeges megemlíteni, mert ők még kevésbé törődnek velem.

Nem tudom mit tegyek. 20/l



2022. júl. 11. 00:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig másoktól várod a motivációt, akkor el kell hogy keserítselek de azzal nem fogsz tudni előre jutni. Csak TE tudod igazán motiválni magad és csak TE fogod tudni a saját érdekeidet 100%-ban képviselni.


Vannak emberek akiknek bőven elég az, hogy van egy kis pénzük és nem halnak éhen, ennyi rövid távú a gondolkodásuk. Én meg tudom érteni, hogy nem bírod, diákmunkaként többször dolgoztam gyárban, soron és minden nap úgy mentem be hogy kb rosszul voltam és alig vártam, hogy hétvége legyen. Most, egyetem után már olyan munkám van, amit szeretek csinálni és még a hétfőkön is boldognak érzem magamat. A továbbtanulás, legyen az egyetem, szakképzés vagy egyéb segít abban hogy megnyíljanak előtted a lehetőségek.

2022. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert irányítani akarnak.

Sajnos nem lehet ennyire függni a véleményüktől, egyszerűen ne kérd ki azt, hanem csak tedd meg, amit jónak gondolsz!

Megértem, hogy megerősítésre van szükséged, de látod, hogy nem fordulhatsz hozzájuk érte.

2022. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj! Most, amíg fiatal vagy.

Később sokkal rosszabb lesz.

2022. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyival kiegészíteném magamat(#11) hogy az a munka ami téged boldoggá tesz az nem biztos hogy mást boldoggá fog tenni. Én szeretem a statisztikákat és a problémamegoldásokat ezért adatbázisokkal foglalkozok, de lehet hogy neked a munkabeli örömet a kertészkedés, orvoslás, kozmetika, stb stb adja meg.

Van aki még a gyári munkát is szereti, láttam ilyen rmbert is bőven.

Nincs univerzálisan jó munkahely.

2022. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%
Figyu, ne másra mutogass, hogy miért nem mész továbbtanulni. Ebből nem lesz karika. Szívd fel magad, xard le magasról mi a véleményük, sőt legjobb ha meg se mondod, nem kell a pofavágásukat nézned, aztán jelentkezz suliba. Aztán ha mégis teszik a megjegyzésüket, akkor vágjál te is pofákat, meglátjuk mennyire tetszik nekik.
2022. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!