Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljek egy nárcisztik...

Hogyan kezeljek egy nárcisztikus férfit? Sajnos nem tudok teljesen elmenekülni tőle, mert van egy közös gyerekünk. Hogyan lehetne mégis ezt békésen kezelni?

Figyelt kérdés

O nem tudja magáról, hogy az és ha mondanám neki, hogy gáz van a toronyban nyilván kirohogne. Most várom a babámat tőle, de nem vagyunk együtt. Nem is tervezünk együtt lenni ezek után.. Viszont a gyerek miatt valamilyen békés kapcsolatban mégis jó lenne működni, főleg mivel a gyerek életének része akar lenni és anyagilag is segít. Bár néha félek, ez az anyagi segítség is azért van, hogy valamilyen szinten függésben tartson. Vagy hogy mindenféleképpen beleszolhasson a gyereknevelésbe. A baj csak az, hogy hiába beszéltük meg, hogy együttműködünk, neki folyton olyan ötletei támadnak, amivel egyszerűen nem tudok együttműködni. Pl, hogy majd egyedül kiviszi külföldre a tesojanak bemutatni a babát, de hogy jobb ha én nem megyek (mert a családja nem bír elvileg) stb...

Ha meg ezt ellenzem, akkor én vagyok aki nem bízik benne, ja és aki miatt nem működik ez az egyezség és én vagyok az, aki nem partner vele. Pedig ez nem igaz... Inkább csak irreális elvárásai vannak. Úgy érzem, én hiába próbálok békét teremteni, mindig elcseszi és rám vetíti ki. És ez oda vezet, hogy nem lehet egyszerűen működtetni ezt az egészet.

O beszél nekem arról, hogy a baba érdekében együtt kell működni, de ő ott manipulál ahol tud és sosem érzem azt, hogy őszinte velem. Mindenhol és mindenben van valami hátsó szándéka.

Elmagyarázni sem lehet neki, hogy gáz amit csinál, mert nem fogja fel és én vagyok a hülye meg aki félreérti.


Ilyenkor sosem tudom eldönteni, hogy ő ezt tudatosan csinálja e, szándékosan rosszat akarva manipulál e, vagy ez őt örömmel tölti e el... Eléggé rosszul esik.


Nem akarom, hogy bosszúból a gyereket ellenem hangolja, mert a latogatastol nem tudom eltiltani. Eleve nem akarom hogy ne legyen köze a gyerekhez, mert szüksége van apára, de ez így mérgező neki is majd.


2022. febr. 27. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
hazasok vagytok? ha igen, vallj el mielott szulsz. ha nem, akkor siman nem adod meg a nevet. ha nincs rajta a szuletesi anyakonyvi kivonaton, akkor nem lesz semmi koze a gyerekhez
2022. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akarja, hogy koze legyen a gyerekhez... Ennyire önzően nem dönthetek mindenről.
2022. febr. 27. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

az egy dolog hogy o akarja. de te akarod? o nem lenne onzo? (dehogynem, te is tudod)


mondanam hogy nem kellett volna gyereket csinalni egy ilyen embernek. de azon mar tul vagytok. ha nem akarod vegervenyesen tonkretenni az eleted (es a gyerekedet) akkor meg most vagj el minden szalat es tunj el az eletebol

2022. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért babát kell vinni külfölre bemutatni a tesójanak? Hogy-hogy nem a tesó jön?

Az utazás alatt tapszerezné?

2022. febr. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!