Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan a családotokban,...

Van olyan a családotokban, vagy ismertek olyat ahol a szülő megszakította a gyerekével a kapcsolatot, kitagadta? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 10:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az apám elhagyott, amint megszülettem. Azóta is mindenki engem okol a családunk széteséséért én meg pszichiáterhez járok, mert többször összeomlottam már mentálisan és lelkileg ...
2022. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Anyuci kicsi lánya amikor felcseperedett átköltözött apucihoz ahol egy vérbeli aranyásó á vált.

Na nem apuka miatt - mert ő egy vagyonos és áldott jó ember - hanem mert rájött a lány hogy apukát hogyan kell pumpolni.

Kamasz kora végén kijelentette hogy nem szereti az apját de persze vele szemben továbbra is negédes maradt és szedi ki a pénzét pedig már azóta felnőtt nő.


Később tovább lépett és egy pasira vetette ki a hálóját és mit adj Isten, a szerény körülmények között élő anyját egyik napról a másikra magyarázat nélkül lekoptatta.

Ennek már több éve.


Anyuka nehezen emésztette, főleg hogy magyarázatot nem kapott.


Aztán nemrég mesélte az anya, hogy megtudta mi volt az ok és ettől megundorodott a saját gyerekétől.

2022. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%
Igazából az összes gyerek akiket otthagytak kórházakban pl.
2022. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
94%
Igen, bár múlt századi történet. Nagymamám a 20-as években született egy sváb nemesi családba, édesanyja nem élte túl a szülést, mostoha anya nevelte fel, aki nem szerette őt. Hamar elege lett a nemesi viszonyokból, mert addigra jól már nem éltek, a mostoha utálta és az apja is kicsit rideg volt vele. Amikor huszonéves volt, beleszeretett nagyapámba, aki viszont nem volt nemes. Az apa ellenezte a kapcsolatot, de végül nagymamám hozzá ment, amiért végül kitagadták otthonról. Még amikor apám megszületett, akkor sem volt hajlandó kapcsolatba lépni velük, tényleg teljesen eltűnt. De ettől függetlenül nagymamám teljes és boldog életet élt, soha nem volt beteg és nagy családja lett, 91 évig élt.
2022. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
58%
Nálunk ez fordítva történt, 4 gyerek tagadott ki....
2022. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Amikor a szüleim elváltak a kétezres évek elején akkor az apám szinte teljesen megszakította édesanyámmal illetve velem és a két bátyámmal a kapcsolatot. Mai napig tisztázatlan hogy egyébként miért, mert bárkivel is beszéltem a családban ötlete se volt hogy miért nem keres bennünket. Még csak azt sem lehet mondani hogy a szüleim haragban váltak volna el egymástól. A nagybátyámat sem kereste többet, pedig legjobb barátok voltak még annak idején.

A hallottak alapján azt a képet raktam össze hogy valójában egy nagyon magának való ember volt és valószínűleg rájott hogy a gyereknevelés nem neki való.

Bár azért annak örültem volna ha legalább anyagilag támogatta volna édesanyámat hogy ne három munkahelyen kelljen dolgoznia hogy ne haljunk éhen.

Kemény idők voltak az biztos...

2022. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
15# És megindokolták?
2022. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
11-es. Ez komoly? Ilyen primitív rokonaid vannak, hogy egy újszülöttet hibáztatnak azért, mert az apád elhagyott titeket?
2022. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%
Néhai nagybátyám 54-ben diszidált, és elvett egy módos családból származó holland nőt. Felesége apja nem bocsájtotta meg lányának, hogy hozzáment egy "jött-ment magyarhoz" (akit előzőleg ki is toloncoltatott Hollandiából), s bár kapcsolatban maradtak, semmi anyagi támogatást nem adott nekik, még kölcsönt sem. Bár, elég késői halála után nagynéném örökölt egy nagyobb összeget, valószínűleg kevesebbet, mint a testvérei.
2023. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!