Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 14 éves lány...

Szerintetek egy 14 éves lány és a nagymama tanul vele nem kellene már egyedül tanulnia?általános iskoláról van szó.a.gyerek egészséges teljes értékű gyerek nincs semmi tanulási gondja.

Figyelt kérdés
Nem annyira könnyű feltenni s kérdéseket mert több lenne a részlet.

#tanulás #egyedül #általános iskola #nagymama #Teljes értékű gyerek #Gond baj
2022. júl. 25. 01:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Én angolt tanultam nagymamámmal, úgy, hogy ő németül tudott :D. Főleg írásos feladatokat csináltunk. Szerintem nem ciki, de függ attól is, hogy milyen rendszerességgel történik
2022. júl. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Én a nagypapámmal tanultam együtt ennyi idősen is, mivel ő imádta a matekot, én pedig nem voltam túl jó belőle. Németből pedig anyukám segített mert valamennyire beszélte a nyelvet. A többit megoldottam egyedül, de szerintem nem baj ha a családtagok besegítenek.
2022. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
A tanulás nem feltétlenül magányos tevékenység. Lehet egy kellemes közös program is ha jól csinálja a szülő, nagyszülő.
2022. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%
Bátyámmal még középiskolában is a nagymamám tanult, pedig mindig is okos volt. Én meg apával matekoztam, mert azt sosem értettem.
2022. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Sógornőmet gyerekkorától ismerem, az anyja tanult vele minden nap általános iskolás korában (a férjemmel is amúgy)

Nem azért mert hülyék, egyszerűen megszokás és így tuti megtanulták a leckét.

A kicsinél már volt kitűzött iskola is, oda nagyon jól kellett teljesíteni, ezért is nyaggatták nyolcadikig. Középiskolában már sokat nem tudott segíteni anyuka, akkor már egyedül tanult.


Volt olyan ismerősöm is, akinek a nagymamája tanítón volt. Tanult a gyerekeivel is és foglalkozott az unokáival is felső tagozatban is.


Mi baj van ezzel?

Van aki úgy szeret tanulni vagyis úgy marad a fejében a tananyag ha átbeszélheti valakivel, nem csak magában átolvasva rögzül.


Én utóbbi kategóriába tartoztam, gimi koleszban volt kötelező tanulószoba, ott is sokan hangosan vezették le a matek megoldásokat vagy mondták fel az angol szavalat… én bekéretőztem a szobába, ott csend volt, nekem az kellett

2022. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Az egyetemi azaktarsam meg velem tanult, hanem mehetne pár hét múlva úrja pótvizsgázni vagy 4 tárgyból...
2022. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy miben. Milyen tantárgyban.

Mert mondjuk, van, amikor én is segítséget kérek apától a fzikában, vagy a matekban, pedig én most leszek 10-es.

De mondjuk, azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy, tegyük fel, történelmet, mégis, hogyan tud a nagymamájával tanulni a gyerek.

2022. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
Azért felelősségtudata is kell, hogy legyen a gyereknek. Ennyi idősen már magától kéne tanulnia és nem azért, mert muszáj, hanem mert szeretne jó középsuliba kerülni
2022. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ha náluk ez bevált és egyiküket sem zavarja, akkor teljesen rendben van. Gondolom nem te vagy a 14 éves lány, sem pedig a nagymamája, úgyhogy túl sok közöd nincs hozzá.
2022. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, talán veled is tanulhatnának ha nehéz számodra megfogalmazni a kérdést.
2022. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!