Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idös szüleimet eddig is...

Harmadikk kérdése:

Idös szüleimet eddig is hetente többször segitettük, ha túlsok és szólok, hogy a két nővérem is jöhetne. Én vagyok a gyűlölködő.! . ,Anyuék most kitaláltak, eladják a házat, és bemennek idösotthonba, mert "nem számithatnak a gyerekekre.! Mi lesz?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 16:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#10

Tényleg nem értem Kérdező, hogy mi a gondod, mert a szüleid nem idősek, hanem egyenesen aggok!

Esetleg azon problémázol, hogy eladják a házat és ugrik az örökség?

Nem tudom mennyit ér az a ház, de ha úgy gondolják és marad is az idősotthon befizetése után, majd azt megöröklitek.

2022. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

10. Ez már az a kor amikor egyik pillanatról a másikra lerobbanhat valaki. Örülj hogy szakszerű segítséget fognak kapni amit te nem tudtál volna megadni nekik.

Amúgy is szerintem minden embernek el kellene gondolkodni azon hogy mi lesz vele ha eljön ez az idő. Sokan ragaszkodnak ahhoz higy a család lássa el őket de arra nem gondolnak hogy a család ezt nem biztos hogy meg tudja tenni. Jól döntöttek. Azzal nem értek egyet higy morognak ezért. De ez az élet sajnos, mindenkire ez vár. Jobb ha mindenki el kezd gyűjteni az öregkorára akár házra amit később elad vagy külön pénz amit erre fordít..nem az hogy lesz ami lesz majd a gyerekek megoldják. Vagy a gyerekek segíthenek benne esetleg mert egyes idősek nem tudnak a lehetőségeikről. Mondjuk páran talán nem is akarnak mert várják az örökséget és nem lesz ha a mama elkölti a pénzt idősek otthonára (nem rád értem). Szoval legalább a te szüleid utána néztek a dolognak és okosan döntöttek ha nem is tetszik még nekik.

De egy ház árából már lehet venni egy jobb helyen szobát szóval nem hiszem hogy olyan rossz dolguk lesz.

2022. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Az idősotthonban biztonságban érzik magukat. Ott is tudod őket látogatni hetente kétszer.


Nem változik semmi csak más helyszínen találkoztok.

2022. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

*bocsi hetente többször (úgy írtad)


13.

2022. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha bemennek, akkor is, ha épek. Nagyobb biztonságban vannak, mint a házukban, rengeteg idős embert vernek agyon manapság pár ezer forintért.
2022. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg hogy ha valami egészségügyi gond lép fel mint infarktus, vagy más nagy kárt okozó hirtelen dolog, ott kapnak leghamarabb orvosi segítséget.
2022. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a kérdező inkább a ház miatt aggódik,hogy mi lesz így az örökséggel.
2022. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Az elég szomorú lenne.
2022. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők így látják jónak,hát így látják jónak,az ő életük,az ő házuk.
2022. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
80-90 éves korban nagyon is jól teszik, ha bevonulnak egy állandó felügyeletet adó otthonba. Ebben a korban bármikor történhet bármi. Oké, van, aki 80 felett is lefutja a maratont, de messze nem ez a jellemző.
2022. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!