Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idös szüleimet eddig is...

Harmadikk kérdése:

Idös szüleimet eddig is hetente többször segitettük, ha túlsok és szólok, hogy a két nővérem is jöhetne. Én vagyok a gyűlölködő.! . ,Anyuék most kitaláltak, eladják a házat, és bemennek idösotthonba, mert "nem számithatnak a gyerekekre.! Mi lesz?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 16:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen hálás lennék, ha a szüleim lennének ennyire belátóak és a házuk árából mennének otthonba. Sztem örülj ennek, ott is tudod látogatni őket.
2022. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi lesz attól függ, hogy a szüleid milyen szándékkal mondták ezt. Ha valódi az elhatározás, akkor eladják a házukat és bemennek egy idős otthonba, de ha ezt csak mérgükben mondták és ezzel akarnak bennetek lelkiismeret furdalást kelteni, akkor a következő lépést azt dönti el, Ti erre hogy reagáltok?

Abban mindenképpen hibáztál, hogy nem az idős szüleidnek kell szólni, hogy a testvéreid is besegíthetnének a gondozásukba, hanem ezt közvetlenül a nővéreiddel kellene megbeszélned. Le kell ülni, összeírni a rendszeres feladatokat és megkérdezni, ki mit vállal ebből, máskülönben a többiek elsunnyogják, ha ilyen a természetük, te meg magadra maradsz a problémával.

Ha megszületett a döntés, elosztottátok a feladatokat, akkor le kell ülni a szülőkkel és elmondani nekik, miben tudtok segíteni és hogyan, onnantól már az ő döntésük, hogy ez így megfelel-e nekik, vagy tényleg inkább otthonba mennének.

2022. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
22-es nagyon jókat mond.
2022. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

15.32, 60 éves elmúltam és pont olyan helyzetben vagyok, amikor a testvéremmel meg kell egyeznünk, hogyan gondozzuk tovább a szüleinket, ki mit vállal.

Hirtelen jöttek a gondok, közrejátszik egy baleset, másik részről demencia, egyéb fizikai problémák, 80+ életkor, nehéz élethelyzet mindenkinél.

2022. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Anyukáék elég makacs gondolkozásúak,ha jót akarok nem azt nézik, hanem ök sosem kezelték minket , még most sem, hogy felnőttként, még mindig megakarnak szabni sokmindent,elöbb hallgatnak egy szomszédba, mint ránk. Nővéremék alig akarnak jönni ,látogatni sem, mamatól mindig negatív ki oktatást kapnak. Nem tolerálják, így egy látogatás ,gyorsan lezajlik.. Mamának nem mindegy , hogy öket esetleg melyk gyerek vállalná be, nem akarják elfogadni hogy már nekik is kellene alkalmazkodni. Lehet tényleg az lesz nekik a legjobb,habemennek otthonba, igaz 3 lányuk van, de sajnos csak mi szoktunk segíteni. A két növér elvan,nekem az a bajom, hogy ha mamáék bemennek egy otthonba, ott nem lesz jó soruk, ezt nekünk kellene megoldanunk, megbeszélni.. Amúgy meg azt nem értem, miért én aggódok csak, miattuk..
2022. júl. 31. 07:57
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
De miért gondolod hogy az otthonban nem lesz jó soruk? Egy ház eladásából azért már lehet venni egy magán otthonban is helyet. Számoljátok ki hogy mennyi a nyugdíjuk és mennyi összeget fordítanak a házból kapott pénzből a havi díjra ha a nyugdíjuk nem lenne elég. Kérdezzétek körbe az árakról mindenhol.
2022. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%

Már nem úgy kell elképzelni az idősotthonokat, mint ami több tíz éve volt. Ott lesz nekik a legjobb, hisz szakképzett ápolók, gondozók veszik őket körbe és rögtön el tudják látni őket. Illetve hasonló korúakkal lesznek körbevéve, vannak közös programok, benti rendezvények...nem egy szörnyű helyről van szó. Ne aggódj miattuk annyira, szerintem jól ellesznek.


A szüleid szavára meg ne adj annyit. Te mindent megtettél, amit bírtál. Az hogy a két nővéred nem segített, nem látogatta őket, az legyen az ő bajuk. A királyi többes sosem egyszerű dolog, de tudd, hogy te mindent megpróbáltál erődhöz képest tenni az ő jólétük miatt.

2022. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne jó dolguk?


Fizetős otthonba mennnének, ki tudják választani a számukra megfelelőt.

2022. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!