Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lett volna anyunak nélkülem?

Jobb lett volna anyunak nélkülem?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni, de elég sok tényező van.

Nem gyerek vagyok, felnőtt, családos nő, nagyon is alaposan átgondoltam ezt a kérdést.

18 évesen szült anya, egyedülálló anya volt (apám iszik, ezért szakított vele). A nagyszülőknél nőttem fel.

Anyunak nem nagyon volt azóta kapcsolata, nem akart mellém mostohát, így családja sem lett, csak én, pedig sok gyereket akart.

Egyrészt rettentő hálás vagyok, hogy vállalt engem. De ahogy felnőttem, családom lett, kezdtem látni, hogy ennek mekkora ára van.

Nem lett férje "miattam", így anyu olyan mértékben hozzászokott az egyedüli irányításhoz, hogy ma is gondot okoz a kapcsolatunkban. Tény, hogy más vagyok, mint ő, nem felel meg neki, hogy költözés után kibontakoztam, és a kialakult saját nézeteim, véleményeim eltérnek az övéitől. Emiatt hallgatom is, hogy megváltoztam, és szerinte nem jó, amit csinálok. Pl. a gyereknevelés sem. Erről megint az jut eszembe, hogy ha több gyereke lehetett volna, talán az egyik jobban megfelelne neki.

Kisebbségi komplexusa van, és egyéb dolgok miatt is kéne neki egy jó pszichológus, mert én meghallgathatom, de segíteni nem tudok. Arra is kb felnőttként jöttem rá, mikor gyereket kezdtem nevelni, hogy nekem gyerekként megterhelő volt pótolni az emberi kapcsolatait, főleg a barátnőit. Sok dolog nem tartozott volna egy gyerekre. A munkában is nyilván nagyon hátráltatta, hogy egyedülálló anya, és összességében rengeteg lehetőségről mondott le.

Néha úgy érzem, nekem is kéne egy szakember, hogy legyen kivel beszélgetnem róla. Szerintem ez az írásomból is látszik sajnos.

Mit lehet tenni, ha így látom a helyzetet?



2022. aug. 5. 18:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha 18volt amikor megszülettél 36 amikor felnőtt lettél. Ma sokan ilyenkor kezdenek családot alapítani. Ő döntött az egyedüllét mellett! Te maximum kifogás vagy a történetben.
2022. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%
Én sehol nem látok problémát, anyukádat nem biztos, hogy zavarja ám, hogy egyedülálló.
2022. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Helyedben nem szakítanám meg vele a kapcsolatot. Én anyám, ha dolgozott volna, akkor talán nem utáltam volna ennyire. De pont leszarta nekem milyen a sorsom, és alapszüksékleteket se adta meg. Ha te gyereket vállaltál, akkor nem kellett nélkülöznöd. Én életem borzalmas volt, ezért se lesz soha életemben gyerekem.

Anyukád,meg ha nem akar elmenni pszichológushoz, akkor szard le, az a fontos, hogy te legyél jól, mar családos vagy, lassan ő is meghal. De a férjedre mindig számíthatsz és a gyerekeidre. Én is minden energiámat a férjemmel való kapcsolatomba fektetem, hogy minél jobb legyen. Felőlem anyám meg is halhat, pont leszarom.

2022. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy nincs párja, hanem hogy kapcsolat híján az én életem eszi meg. A kapcsolatunk a leírtak ellenére nagyon rossz. De most nem ez volt a kérdés, és nem is akartam regényt írni.
2022. aug. 5. 19:31
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Találkozz vele kevesebbet vagy rövidebb időkre. Vagy gyerek nélkül. És nem fog pampogni, hogy rosszul csinálsz valamit.
2022. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Na, akkor jönne még csak a lelki terror. Próbáltam.
2022. aug. 5. 19:49
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha jönne a lelki terror, akkor valamit mégis csak elszúrt a nevelésben.
2022. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, utolsó. Régebben ez nem volt gond, amikor kicsi voltam, hiszen ott voltam vele együtt.

Most vagyok máshol, vagyis már pár éve, így ez egy új probléma, ami a költözésemmel jött. Akkor már fel voltam nevelve.

2022. aug. 5. 19:56
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
Minden egyedülálló anyának jobb lenne nélkülünk. Néha szoktam gondolkozni azon, hogy elbasztam anyám meg nevelőapám életét, mert én nem tudtam a kotonban maradni. Egyedül apám profitált a megszületésemből. Van aki továbbvigye a vérvonalát..
2022. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, meg a hasonló helyzetben levők, ideje lenne nézőpontot váltani. Ezen az alapon nektek van haragudni valótok, hogy anyátok olyan topa volt, hogy apának alkalmatlan embertől szült gyereket. Mégsem gondoltok ilyesmit, nem is kell, direkt túloztam el. De!! Nehogy már nektek kelljen felelőssé válnotok a saját létezésetek okozta "gondok" miatt. Nagyon rosszul közelítitek meg a témát, nem jó ez így. Nélkülöztetek és szomorkodtatok ti már eleget olyan dolgok miatt aminek nem az okozói hanem az elszenvedői voltatok, vagytok. Eljött az ideje annak, hogy letegyétek ezt a nehéz batyut, kezdjetek a saját boldog felnőtt életetekre koncentrálni. Ebbe csak belebetegedni tudtok, érjetek már többet magatoknak! Ha kell, olvassatok könyveket, ha kell, menjetek pszichológushoz, de mindenképp lépjetek, nem lehettek egész életetekben mások "rossz" döntésének áldozatai. Minden anya tudja, mit vállal, ha úgy dönt, hogy gyereke lesz. Nem minden mozzanatát, de azt, hogy megváltozik az élete, azt mindenképp. Aztán, hogy ajándékként tekint rátok vagy teherként, az csak az ő lelkiismeretén múlik, semmiképp sem rajtatok. Az is egyedül marad akinek meghal a férje, mégsem lesz joga onnantól púpként kezelni a gyerekét. Drukkolok nektek, tanuljatok meg másként gondolkodni, akkor érezni is másként fogtok. Szeressétek magatokat!
2022. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!