Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul esik, hogy anyám nem...

Rosszul esik, hogy anyám nem támogat, inkább lebeszél mindenről. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nő, és jelenleg még szüleimmel élek. Viszont én a napokban fogok Budapesten munkába állni (remèlhetőleg, próbanapra megyek) és nagyon örülnék neki, ha sikerülne és fel tudnák költözni.


Anyám semmiben nem támogatn(sosem támogatott), tehát azt akarja hogy maradjak otthon és elégedjek meg azzal, hogy beugrósként dolgozok és kapok havi 90-100 ezret. Szeretnék önálló lenni, de nem anyám nem hagyja, nem akarja.

Olyanokat mond nekem, hogy hogy tehetem meg ezt én vele hogy elköltözök... meg hogy velem annyi ideget eszik.

Mindig is ilyen volt, olyan erősen fogott hogy barátaim is alig voltak, mert sosem engedett sehova pl.bulizni, vagy ha elmentem sétálni, állandóan hívogatott hogy menjek hazafele.


Apám is itt van, ő sem nagyon támogat semmiben, ebben meg főleg nem, hogy pestre szeretnék költözni és dolgozni akarok. Mindig mondják hogy minek akarok én a nagyvilágba menni, milyen veszélyes.

Mi egy kis semmilyen városban élünk, nincs itt semmi.

Munkát is alig találtam, ami most van, azt is rokon intézte. Nem èrzem itt jól magam. Nem tudok fejlődni, olyan mint egy falu.

Anyám meg hisztizik hogy mit képzelek magamról hogy elköltözök...



2022. aug. 11. 17:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, előre is egy kalappal és ha eldőlt a maradásod, irány egy pszichológus!
2022. aug. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő ilyen. Elköltözöl és kész, hidd el, a kapcsolatotoknak is jót tesz majd. :)
2022. aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok. Egy dolgot nem értek.

Eddig azt hittem, tökre egyedüli az esetem, de nem. Anyám is ilyen, viszont néha mintha meghavulna. Aztán én vagyok a bunkó paraszt, aki mehet innen el, majd őt megeszi a kosz és ehenhal. Tegnap 10ig takarítottam, nem segített. Főzött, de mondta, többet nem fog. Általában ilyenekkel zsarol, stb.

Mondjuk ami kriminális, hogy mindennap dolgozik - szó szerint- és a munkába menekul, itthon nem segítene sem pakolni, sem takarítani.


Amikor 18 voltam, kidobott otthonról, a ruháimat szó szerint az utcára dobta. Levelet is írt, hogy kitagad a vagyonból. Azt állította, én akartam elmenni. O.O


Nem tudom nálad vannak-e hasonló ingadozások, hogy néha jobb a helyzet. Tegnap nem hagyott aludni sem, vicces így dolgozni is xdd...

Mondjuk nekem apám nincs, Kiskorom óta.


Nálatok volt esetleg családi probléma, mint előzmény? Nálunk bőven volt, most én iszom a levét, sajnos.

Anyám nővére konkrétan bántotta őt.. egyszer amikor dinnyét ettek, anyám homlokába szúrta a kést. Szóval ehhez hasonló dolgokra gondolok.

2022. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A főzés stimmel, zsarol hogy többet nem fog. Ritkán főz, de amúgy ehetetlen. Vagy én főzök magamnak, vagy rendelek.


Ő dolgozni sem akar, el akarja tartatni magát. Apuval már nincs jó viszonyuk.


Ritkán jobb, de mostmár egyre rosszabb.

2022. aug. 12. 17:58
 15/16 anonim válasza:
100%

Lehet, nárcisztikus. A saját meghosszabbításának nézi a gyereket. Forrásnak.


A separació, individuálizació kisgyerekkirbam kellett elkezdődjön, hogy egészséges személyiséggé válljon az illető.


Ezt nem engedték.

Arra kondicionálták a gyeereket, majd anya stb tudja, mi a jó.


Jó úton vagy.

Pszihésen kell kevállni, aztán Anyagilag.

2022. aug. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is gondolkozok a Pestre költözésen

Szerencsére az én szüleim támogatnak benne, én még kicsit várok mi lesz ebből a rezsi emelkedésből

Az albéletet is kinézted màr, illetve mennyire nehéz így távolról lebeszélni albérletet-munkát? Mennyire vesznek komolyan a munkahelyen hogyha elmondod most költöznél fel? :)

2022. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!