Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél éve keresek autót, de...

Fél éve keresek autót, de mindenről lebeszélnek. Mit vegyek 4M körül, ami megy is?

Figyelt kérdés

Benzineset szeretnék, mert most dízelem van és minden hiba kijött rajta, aminek köze van az idősebb dízelekhez.


Egyetemre fogok járni, így nem lesz sok félretett pénzem, nyáron tudok dolgozni és évi max 500.000ft-ot tudok szervízre szánni.


Legalább 140-150 le-s turbós motort szeretnék, amit 200 környékére lehet programmal húzni stage1-gyel, vagy 2.0 szívót legalább.


Imádom azt a hangot, amikor egy dsg autómata váltó fingik a felfelé váltásoknál, ezért audi a3/golf7-en gondolkoztam.

Majd kiderült, száraz dsg van bennük, és sok már 30-50 ezer km-nél elfossa magát. Javítás egy vagyok.


Majd jött az újabb 1-es bmw, a második generációs.

Jó a váltó, szép kívül-belül, viszont annak meg a motorja szar. 100-120 ezer km környékén lánc csere, meg minden sallang, ami megint 500-700 ezer ft, főleg ha szétver mindent, mert nincs megelőzve a baj.


Utána kezdtem lemondani az 5-6 éves autókról, lejjebb adtam évjáratban, elkezdtem nézni audi tt-t (bár kicsit csajos), golf6 gti-t, scirocco 2.0t-t, e92 3000 benzineket, de akármire rákérdezek a tulajdonosos csoportokban, mind szar és szar és szar.


Szóval mindenről lebeszélnek.

Ennyire nagyok az elvárásaim?


Az volt a kiinduló pont, hogy egy újabb, keveset futott, gyorsan váltó, modern autómata autóra cserélnék, max 120 ezret futott, de 50-60 jobb lenne, max 6 éves, és 140le minimum.


Vezettem új kia-t, hyundait, az autómata bennük okádék lassan vált.

Mivel 5-6 millióig nem szeretnék felmenni, gondoltam kevés a pénz az igényekhez, így lemondok az autómatáról. Nem okoz gondot, csak tetszenek nagyon az új automaták, főleg ha kormány mögött is lehet vezérelni.



Szóval, mit ajánlotok?

10 éves autót szerintem hülyeség ennyiért venni, ott kezdenek el rohadni, meg ott jönnek elő nagyobb gondok általában.


2020. aug. 5. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer véletlenül helyesen írtad az automata szót.

Szerintem azt a pénzt inkább tedd el, kiváló alap lesz bármilyen fontos kiadáshoz. Az, hogy menőzni akarsz elsős egyetemistaként más pénzéből, szerintem elég undorító. Nyugodtan pontozz le.

2020. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A baj ott van, hogy van pénzed de amit akarsz ahhoz nincs elég. Tehát vagy elgondolkodsz és kissé vissza veszel az igényekben, vagy beugrasz egy részletbe, vagy vársz és gyűjtögetsz még.
2020. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételekkel biztosan nem azokat az autókat venném amiket felsorolsz.

Vagy lejjebb adnám az igényeket. Vagy spórolnék még és elgondolkoznék rajta, hogy valóban teljesen megoldhatatlan-e az életem egyetemistaként autó nélkül.

2020. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1#

Más pénzéből? Hol olvastál ilyet?

26 éves vagyok, 7 éve dolgozok, szakmám van és egyéni vállalkozóként kerestem meg egy lakás és autó árát ezidő alatt, ha kíváncsi vagy rá.


Szerintem pedig a hozzá állásod undorító! Keresed a kérdésben azonnal, hogy mibe tudsz belekötni... úgy gondolom, egy másik nyelvből átvett szónál, magyarként leírva, érvényes lehet az ékezet rajta, de megfogtad a lényeget valóban.


Nem pontozlak le, az élet majd lepontoz, vagy már régen megtörtént, ebben biztos vagyok! 😁

2020. aug. 5. 21:07
 6/8 A kérdező kommentje:

Részletet nem szeretnék, ígyis magamat tartom el, nem szeretnék több költséget.

Ha nem engedhetem meg magamnak, nem veszem meg.

Hitelt amúgy is csak olyan dologra vennék fel, ami többet hoz, mint a törlesztője.


Meglennék autó nélkül, de nekem ez a hobbim. Élek halok értük, számomra ez a kikapcsolódás, ha szerelhetem, vezethetem őket.


Ha nagy lesz a gáz, még mindig el tudom adni.


Viszont egy 110 le-s opelre nem cserélném el a mostani autóm. Akkor inkább megtartom és van mellé 2 millió ft kp-m, ha baj lesz bármilyen téren.


Az élmény az egyetlen, ami miatt hajlandó lennék cserélni.

2020. aug. 5. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az 1-es vagyok és igazán nem akarok a zsebedben vájkálni. De elég jól szakmád lehet, ha 7 év alatt egy lakás + autó árát össze tudtad spórolni. Nekem mérnöki diplomával jó ha 70 év alatt lenne ennyi megtakarításom. De ez mellékes...


Autókkal én is hasonlóan vagyok. Hobbi is, nem csak egy szükséges helyváltoztató eszköz. Annak idején nekem is beszóltak itt, hogy mekkora hülye vagyok, mert 36 évesen 2 milliónál drágább autót akarok venni. Rakjam inkább azt a pénzt a bankba és céltalanul gyűjtögessem. Ennyi idősen lakás, garázs, előző autó megvolt már nekem is. Tehát ilyenre nem gyűjtök. Még életemben nem volt 1 Ft hitelem se. Autóra pláne én se vennék fel hitelt.

Viszont ha ilyen jól keresel, akkor nem kell sokat spórolnod valami tényleg jó, komolyabb autóra. De te tudod...

Egyébként nekem egy pont egy Opelem van. Gyárilag 200 lóerő és nem az a minden utcasarkon álló "céges-fapad" tucat-felszereltség. Nem cserélném le másra.

2020. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Scirocco facebook csoportban biztos nem voltál, és biztos nem kérdeztél utána a 2.0 motornak, mert akkor nem beszélnél hülyeségeket.

A korai 1.4 TSI-k tényleg nem túl jók (2011-ig), utána ok, a 2.0 pedig mindig is jó volt és alapból 200 lóerő, nem kell húzogatni

2020. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!