Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorú "gyerek" miatt...

Nagykorú "gyerek" miatt fontos az elvált szülők kapcsolattartása?

Figyelt kérdés
A párom,és a volt felesége már nagyon régen elváltak. Van egy közös gyerekük,aki 24 éves. A "gyerekről tudni kell,hogy nem dolgozik,csak ritkán,időszakosan,és drogozik. Na most az anyuka egyfolytában hívogatja a páromat,hogy neki kötelessége a közös gyereket is anyagilag támogatni. Ezzel nem is lenne bajom,mert ha jut,adjon neki,bár nyílt titok,hogy amint pénz van a kezében,abból egyből drogot vesz. Engem csak az zavar,hogy egy ennyi idős fiatal felnőtt miért nem személyesen kér az apjától? Miért a volt feleség hivogatja,hogy adjon a gyereknek? Én úgy gondolom,hogy nekik már nincs egymáshoz közük,mivel a fiú már nagykorú. A fiával tartsa a kapcsolatot,de az anyjával miért? Én gondolom ezt rosszul?
2022. márc. 28. 08:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

A gyerek életük végéig összeköti őket.

Ez a normális: míg élnek, közösen gondoskodnak róla, közösen törődnek a sorsával.

2022. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Én letiltanám az anyát, a gyerekkel persze tartanám a kommunikációt.


Az, hogy a gyerekért ketten is felelősek vagyunk, nem azt jelenti, hogy az anyuka része kell, hogy legyen, az eletemnek egy felnőtt gyerek esetén.


Mi is indokolja egy 24 éves gyereknel, hogy anyuka kérjen pénzt?

2022. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Az normális, hogy tartja az ember a kapcsolatot azzal, akivel közös gyereke van és hogy felnőttként is akadhat megbeszélnivaló. Az más, hogy a párod dönthet úgy és akkor ezt mondhatja is, hogy nem támogatja, csak ha a fiú kéri meg, és mondjuk azt is feltételekhez köti (pl. menjen elvonóra és x. időn belül legyen munkája). Tehát nem kell egyet is érteni a másik szülővel.
2022. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ha anyukánál lakik és olyan mértékűen elzüllött ez a "gyerek", simán lehet, hogy anyuka nem csak anyagilag nem bír vele, hanem már akár fizikailag is fél tőle, amikor követelőzik. Sajnos van ilyen is. De ilyen esetben elég érthető, ha nem a fiú hívja aput, mert neki aztán mindegy, honnan szerez az anyja pénzt. Nehéz ügy, de sajnos a párod is felelős érte, ha a gyereke ilyen lett. Csak ezen a bűntudatból pénzelés nem fog segíteni, hanem ellenkezőleg.
2022. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem fontos. De itt nem csak a gyerek anyjaban kell ám keresni a hibát. A párod nyugodtan mondatná, hogy Juli, a Karesz 24 éves, meg kell oldani egyedül az életét, hívjon ő, ha valami nyűgje van
2022. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az anyukával is jóban vagyok,meg a gyerekkel is. Hetente többször jön hozzánk,tehát ő is beszélhetne az apjával.de annyira szerencsétlen,hogy anyuci fogja a kezét minden helyzetben,és a párom a rosdz apa,ha nem segíti anyagilag. Hangsúlyozom,ha ételre vagy ruhára kellene neki,nem is érdekelne. Nekem csak az furcsa,hogy úgy beszélnek róla,mintha kb 8 éves lenne. Én úgy látom,hogy nem hagyják felnőni. A párommal hiába beszélek erről,mindig az a válasza,hogy ő is a gyerekem. Az anyja meg érzelmileg zsarolja,hogy ő az elsőszülött fia,neki kötelessége támogatni. Szóval nem értem. Legalább kezdene valamit az életével,de így hogy a szülők ennyire visszahúzzák.
2022. márc. 28. 09:09
 7/26 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom, amikortól betöltötted a 18-at, attól kezde a szüleid nem fogallkoztak többé veled, mert nagykorú lettél?!?!?

Ha nem, akkor miért kellene amiatt, hogy a szülök elváltak, többé nem foglalkozni a már felnött gyerekkel?????

2022. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem természetes, hogy az apukának akkor is a gyereke ez a fiú, ha már elmúlt 18 éves. Főleg, hogy gondok is vannak vele. Mégis kitől kérjen segítséget az anya? Az apának (a párodnak) ugyanúgy a gyereke. Attól, hogy elváltak vagy attól, hogy nagykorú nem szűnt meg a gyerekének lenni.

Eddig tartotta a gyerekkel normálisan a kapcsolatot? Ha nem, akkor talán az is közrejátszott abban, hogy a gyerek élete félresiklott.

2022. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, a többségnek nem megy az értő olvasás? Gondolok itt különösen erre a reszre:


" Na most az anyuka egyfolytában hívogatja a páromat,hogy neki kötelessége a közös gyereket is anyagilag támogatni. Ezzel nem is lenne bajom,mert ha jut,adjon neki,bár nyílt titok,hogy amint pénz van a kezében,abból egyből drogot vesz. Engem csak az zavar,hogy egy ennyi idős fiatal felnőtt miért nem személyesen kér az apjától? "

2022. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
drogra??? Szép is lenne....
2022. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!