Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lesz ez majd "jobb"? Nagyon...

Lesz ez majd "jobb"? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sajnos 2 hónapja elhunyt a kislányom. Agydaganata volt. Nagyon rosszul érzem magam, minden éjjel sírok és most, hogy közeledik a születésnapja, csak még rosszabb:( Nem tudok nélküle élni. Még csak 5 éves sem volt. Bennem van az arca, a mosolya, nem hiszem el, hogy nincs többé. Olyan gyönyörű kislány volt és nem érdemelte meg ezt a szörnyű betegséget. Borzasztó volt, 1 évig volt beteg:( Van egy kisfiam, ő tartja bennem a lelket. Aki elvesztette a gyermekét, hogyan tudta feldolgozni?

2022. aug. 22. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
1-es inkább hagyd el ezt a kérdést és ne foglalkozz vele. Kérdező, én már nagyon régen vesztettem el olyan családtagomat akihez nagyon közel voltam, így nem emlékszek milyen de őszinte részvétemet szeretném nyilvánítani és nagyon sajnálom a történteket. Idővel jobb lesz remélem. Meg tudod csinálni, idővel ki tudod küszöbölni. Sajnos többet nem tudok segíteni vagy mondani de remélem túl tudsz jutni rajta.
2022. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
5%
Törekedj felejtésre! Természetesen nem az a cél, hogy teljesen elfelejtsd a kislányt, de ha szándékosan nem gondolsz rá, eltereled a gondolataidat, ha eszedbe jut, és inkább az élőkkel foglalkozol, akkor könnyebb lesz. Minél többet gondolsz rá és minél jobban foglalkozol vele, annál inkább belesüllyedsz a gyászba és annál nehezebben jössz ki belőle, mert az emlékezéssel mindig újra feltéped a lelki sebeket. De minél kevesebbet gondolsz rá, minél jobban koncentrálsz az élőkre és a jelenre, és minél inkább mersz örülni apróságoknak és észrevenni az élet örömeit, annál hamarabb rendbe jössz. Ez nekem saját tapasztalatom. Gyerekem még nincs, nem is volt soha,de bárki halt meg a családban, én mindig ösztönösen így jártam el, és sokkal hamarabb rendbe jöttem, mint a többi családtag. És tényleg veszélyes felidézni az évfordulókat, pl a kislány születésnapját, névnapját, halála évfordulóját, stb, mert ez a legjobb út ahhoz, hogy soha ne gyere ki a gyászból. Nálunk is van ilyen a családban, aki még évtizedek múlva is számon tart ilyeneket, de nincs is teljesen rendben, és nem is lesz.
2022. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Férjem szerint is meg kellene probálnom tovább lépni. De még annyira friss. Nem évek teltek el. Nénapja is augusztus elsején volt, nagyon rossz volt. Vittem neki virágot a kis sírjára. Ráadásul most csináljuk a síremlékét, hát szörnyű:( Mindig csak az én Bogikámra tudok gondolni. Nagyon hiányzik a Bogi babám:(
2022. aug. 22. 19:50
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
Lesz jobb, csak nem két hónap alatt. Majd idővel egyre kevesebbszer gondolsz rá, egyik nap pedig úgy fog elmenni, hogy nem is gondolkodtál rajta. Az lesz az a pillanat, mikor úgy veheted, hogy túlléptél. Nem elkeseríteni akarlak, de elfelejteni sosem fogod, csak idővel kevésbé lesz fájdalmas az emlék. Helyedben adnék magamnak időt, mert évek kellenek ahhoz, hogy ezen túllendülj. Férjedtől pedig kérj támogatást, vele is megtörtént ez a tragédia.
2022. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, hogy gyászolsz. A sok idióta, aki felejtésről meg továbblépésről beszél, nem vesztett még el fontos szerettet. Ez egy nagyon friss trauma. Jó eséllyel sose fogsz teljesen túllépni rajta, de már nem fog annyira fájni, megtanulsz együtt élni a veszteséggel. Érdemes lehet más sorstársakkal beszélgetni, akár facebook-csoportokban. Ha vallásos vagy, felkereshetsz spirituális vezetőt, teszem azt kereszténység esetén egy papot, hogy beszélgess vele a túlvilágról, sokakat megnyugtat a gondolat, hogy a szerettük jó helyen van. Ha úgy érzed elhatalmasodik a gyász az életeden, keress fel egy szakembert, pszichológust, sokat tud segíteni az érzelmeid feldoglozásában.
2022. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

“Gyerekem még nincs, nem is volt soha”


Jó, akkor most leszel szíves elfáradni innen, nem pedig kioktatni a kérdezőt valami olyan témában, amiről fogalmad sincs. Mert nem, nagyon nem ugyanaz elveszteni pl a szüleidet, nagyszüleidet, akiknél ez valahol az élet rendje. Az viszont nem az, ha egy anya temeti a gyerekét. És ezt el sem képzelheted addig, amíg nincs gyereked. Még a szerelmedet elveszteni sem ugyanaz.


Kérdező, őszintén kívánom neked a legjobbakat!

Adj még időt magadnak, 2 hónap az nagyon friss, én a kisállatom halálán léptem túl ennyi idő alatt kb. Nyilván éld az életed, törődj a kisfiaddal, de ne érezd rosszul magad azért, mert fáj még. Én is ajánlom a gyászcsoportokat sorstársakkal és a pszichológust. Tapasztalat, hogy egy idegen embernek sokszor könnyebben megnyílunk és beszélünk az érzéseinkről.

2022. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, talán az segíthet, ha tudatosítjuk, az életünk nem attól értékes, hogy sokáig tart. A kislányod így is maradandót hagyott hátra. Persze ettől még nem szabadna ilyennek megtörténnie, de ezt visszacsinálni már nem lehet.

Igen, kevesebbet fogsz rá gondolni, de egy egészen más dimenzióban a kapcsolatotok mindig megmarad. Inkább az emlékekre, a közös időkre koncentrálj, mint a sírjának díszítése vagy a jövőbeli évfordulók.

És merj boldog lenni, ahogyan együtt is azok voltatok.



"Amúgy is kizárólag az 1es gondolkodik racionális"

- Ja, kb. annyira racionális, mint azt mondani a sántának, hogy sétáljon gyorsabban, mert ha lassan sétál, akkor is fáj a lába.

Az általad racionálisnak tartott megközelítés teljes mértékben ignorálja az emberi elme teljesen természetes reakcióját a gyászra, és azt a gyógyulási folyamatot, amelyhez idő kell.

Ez minden, csak nem racionális.

2022. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
Az a mély, sötét, torokszorító fájdalom, amikor még levegőt is alig kapsz, az enyhülni fog. Idő kell hozzá. Évek. De hidd el, jobb lesz.
2022. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

Őszinte részvétem!

A fiam hamarosan öt lesz, most bőgök téged olvasva. Minden tiszteletem a tiéd, hogy a kisfiadért erős vagy, és kitartasz!

Egyszer hallottam egy ilyen veszteséget szenvedett édesanyától, hogy az örökbefogadást választotta, hogy azt a szeretetet, ami benne él, átadja egy gyermeknek, akinek szüksége van rá. Én ezt nem merem javasolni neked, csak eszembe jutott, hogy ilyen esetet tudok.

2022. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%
Őszinte részvétem. Teljes szívemből sajnálom ami veletek történt, így ismeretlenül is.
2022. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!