Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állítsam le anyámat az...

Hogy állítsam le anyámat az alkoholfogyasztási szokásaimba való beleszólási kísérletekről, szemrehányó megjegyzéseiről?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kiskorú, 20 éves leszek az ősszel.

Baromi idegesítő, amit csinál. Meg is érteném, ha túlzásokba esnék, de nem.

Már ott tartunk, hogy családi alkalmakon egy korty alkoholt sem ihatok nyugodtan. Olyanokon hisztizik szűk körön belül, hogy nekem sok lesz mondjuk szilveszterkor egy fél pohár pezsgő és attól nagyon részeg leszek. Tágabb családi körben nem csinál ilyeneket, ott utólag veszekszik velem, hogy túl sokat ittam(de irreálisan kevés miatt már hepciáskodik) és hogy jól bírtam, biztos alkesz vagyok titokban (pl koliban).


Most például gólyatáborban egész héten azt írkálta, hogy ne rugjak be, ne igyak túl sokat, sőt, semmit. Bármit írtam neki, hogy mizu, ez volt rá a válasz. Rohadt irritáló.

Oké, hogy nem befolyásol, nem hallgatok rá, de bosszant


2022. szept. 1. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Valaki anyád környezetében alkesz volt, vagy most is az, még az is lehet, hogy ő iszik titokban, ezért van így rákattanva a témára.
2022. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát én biztos azt mondanám neki, ha ilyenekkel zargatna, hogy ne csodálkozzon, ezt amit művel, csak részegen lehet elviselni.
2022. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy valami rossz példa a környezetben van rá ilyen hatással. El kell mondanod neki hogy felnőtt vagy és tudod a mértéket, és hogy szereted, de a folytonos aggodalma megmérgezi a kettőtök viszonyát
2022. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Anyádnak vannak bajai. Kit érdekelnek ezek a dumák, jól be kell rúgni, jó is az
2022. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem volt nagyapád vagy valaki más a családodban alkesz?

Vannak olyanok, akik abban a téveszmében élnek, hogy ha valaki néha iszik valamit az már tuti biztosan alkoholista.

Az a helyzet, hogy nem nagyon fogod tudni megváltoztatni a hozzáállását. Ha ennyire nem bírod elviselni a csesztetését, akkor hitesd el vele, hogy megundorodtál a piától, ha elmentek valakihez és kínálnak utasítsd vissza, aztán amikor nincs veled nem kell tudnia, hogy mit csinálsz.

2022. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem bírod a piát, ne igyál!
2022. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Apunak voltak ilyen dolgai egy időben. 11-15 éves korom közt.

Amióta aktuális, hogy alkalmanként iszom, akkor már bőven nem volt az.

#6 Pont az a baja, hogy bírom, mert ez igazolja, hogy "alkesz" vagyok. Ő csak be akarja mesélni, hogy nem bírom.

2022. szept. 1. 18:40
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne foglalkozz anyáddal, vannak bajok a fejében. Igyál oszt kész :D
2022. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, anyukád attól fél, hogy olyan problémáid lesznek mint apukádnak annak idején. Nyilván nem kevés idegességet okozott ez neki annak idején. És akit a kígyó megmart, a gyíktól is fél - bizonyára ismered ezt a mondást.

Szóval akármilyen irreális a hozzáállása, lásd meg a mögötte levő okokat. Akkor jobban meg fogod érteni őt.


Magánvélemény: próbálj becsajozni. Ha egy (anyukád számára remélhetőleg szimpatikus) lány fogja mondani, hogy te abszolút korrektül viszonyulsz az alkoholhoz, az ezerszer többet ér, mintha te bizonygatnád.

2022. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyádnak durván traumát okozott amit apád piásan csinált, azért ilyen. Jó lenne ha cseszegetés helyett valahogy fel tudná dolgozni.
2022. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!