Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állítsam le anyámat az...

Hogy állítsam le anyámat az alkoholfogyasztási szokásaimba való beleszólási kísérletekről, szemrehányó megjegyzéseiről?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kiskorú, 20 éves leszek az ősszel.

Baromi idegesítő, amit csinál. Meg is érteném, ha túlzásokba esnék, de nem.

Már ott tartunk, hogy családi alkalmakon egy korty alkoholt sem ihatok nyugodtan. Olyanokon hisztizik szűk körön belül, hogy nekem sok lesz mondjuk szilveszterkor egy fél pohár pezsgő és attól nagyon részeg leszek. Tágabb családi körben nem csinál ilyeneket, ott utólag veszekszik velem, hogy túl sokat ittam(de irreálisan kevés miatt már hepciáskodik) és hogy jól bírtam, biztos alkesz vagyok titokban (pl koliban).


Most például gólyatáborban egész héten azt írkálta, hogy ne rugjak be, ne igyak túl sokat, sőt, semmit. Bármit írtam neki, hogy mizu, ez volt rá a válasz. Rohadt irritáló.

Oké, hogy nem befolyásol, nem hallgatok rá, de bosszant


2022. szept. 1. 17:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
20 évesen azért már simán megmondhatnád neki hogy nem kell mindig beleszólnia, tudod a határt.
2022. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, szóval lehet offos a csajozás, mint öröm anyunak. :D


Apám nekem is bőőőven okozott traumákat, de abba itt nem mennék bele.

2022. szept. 1. 22:44
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos megértem az érzéseit.


Én is éltem együtt piás emberrel, nem vicces. Nagyon, nagyon nem az, hanem ijesztő, mert nem tudod, hogy ma éppen kedves lesz, rosszkedvű, kötekedős, vagy erőszakoskodó - és amikor többet ivott, sajnos erőszakoskodott.


Nem vagyunk együtt, és nincsen irreális félelem bennem, ha pl a barátom többe iszik, de én csak egyévet voltam rendszeresen alkoholizáló férfival, anyukád négyet.


Attól nem jogos a cseszegetése, de fél és félt.

2022. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagy, akkor attól nem fél hogy bántalmazóvá válsz - bár nőismerősöm a gyerekét bántalmazza, amikor iszik -, egyszerűen csak undorodik az alkoholistáktól, vagy azoktól, akik többet isznak, mint szerinte kellene.
2022. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy "engem úgy nevelt az anyám hogy tudjak mértéket tartani". Talán utalj is rá hogy apád viselkedése egy életre megtanított téged arra hogy az alkohol mennyi problémát okozhat.
2022. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%

AMÍG NÁLUK LAKSZ, AZ Ő PÉNZÜKBÖL ESZEL, ADDIG KUSS A NEVED!!!



Tehát költözz el, önállóan, tartsdel magad, és akkor nincs aki beszólogatna. Sok sikert hozzá!

2022. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
He, küldtem neki a tábor alatt egy fotót a programról, hogy tudjunk rövid hívást egyeztetni. A program két alkoholfogyasztásos elemet nevez meg konkrétan, hogy a névből ki os derül. Konkrétan anyám annyit tud, hogy ittam egy felesnyi pálinkát, meg három nagyon mini pohárnyi bort összesen, a négy nap alatt. Erre olyan megjegyzéseket tesz full komolyan, hogy rászoktam az alkoholra 😂🤦🏻‍♀️
2022. szept. 3. 20:55
 18/18 NTBS ***** válasza:
100%
Költözés.
2022. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!