Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám élettarsa egy hárpia,aki...

Apám élettarsa egy hárpia,aki útál! Mit csináljak vele? Hogy lehetne jobb a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Tény és való,hogy mióta összejöttek (2éve) nekem sem szimpatikus. De látom apám milyen boldog vele,így elfogadtam. Gondoltam,ha már anyám elhagyott ő rendes lesz. De sosem voltam neki szimpatikus,pedig nincs rossz természetem,barátkozós,kedves vagyok,nem tudok olyanról,aki nem kedvelne rajta kívül. Mindenbe beleköt,ő neki lehet csak igaza,kis dolgokra is úgy reag,mintha embert öltem volna. Soha nem nyitott úgy felém,ahogy én felé. Már én is letettem róla,mert volt egy olyan húzása,amiért meggyűlöltem. De mégis apám miatt jóba akarok vele lenni. Mit csináljak? 20/L
2022. szept. 7. 20:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus HP a "mostoha" . A férfi gyerekét is cseszteti, mert benne is az ex nőt, és riválist lát. Csak tudnám, minek kezdenek az ilyenek olyan emberrel akinek gyereke van.
2022. szept. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is igyekszel sosem fog elfogadni. Hagyd a fenébe. Apádnak meg az lenne a dolga hogy rászóljon a nőjére elvégre csak a lánya vagy nem beszélhetne veled úgy mint a kutyával. A szüleim is elváltak apámnak a nője egy idegbeteg nyomorult buta idióta. Köszönésen kívül kb abszolút nem beszélünk egymással. Nem csak én hanem tesóim sem. Szóval hagyd. Apuddal beszélsz a nő meg le van ejtve.
2022. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

A baja veled valószínűleg az, hogy létezel... Apádat csak magának akarja, nem feltétlen az öröklés miatt, hanem csak. Sokan vannak így amúgy, valamennyire természetes tulajdonság is, de nyilván illene visszafognia magát.


Apád meg egy papucs vagy egy végtelenül lesz"rom férfi, aki a kisebb ellenállás felé támad és benned kelt bűntudatot, mert kevesebb konfliktussal jár, mint az asszonnyal lerendezni a dolgokat.


A helyedben nem jópofiznék, ignorálnám a nőt és a kifakadásait. így amúgy, hogy nem velük élsz, nem igazán értem, hogy miért olyan nagy probléma, hogy rossz a kapcsolatotok. Apád járjon át hozzád a nő nélkül vagy találkozzatok valami kinti helyszínen és probléma megoldva.

2022. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell jóban lenni. Ha meg mégis találkozol vele (ne tedd!), és cikiz, azonnal szólj vissza neki! Lássa, hogy nem engeded meg neki.
2022. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele találkozni, főleg nem kettesben. Azt írod, hogy mások előtt teszi a szépet. Ebben az esetben maximum családi eseményeken kell látnod, ahol többen vannak.

Apádnak pedig mondd meg, hogy ha ő szeretne veled kapcsolatban maradni, akkor ezt a döntésed elfogadja. Ő is látja, hogy mi zajlik, pontosan tudja, hogy te a fejeden pöröghetsz, akkor se leszel neki szimpatikus. Arra meg nem kényszeríthet, hogy eltűrd ezt a bunkózást. Itt te csak úgy tudod elkerülni a konfliktust, ha elkerülöd a nőjét. A jó viszonyhoz két ember kell.


Amúgy meg neki lenne a dolga a nőt helyretenni, és kiállni melletted. Kezdettől nem lett volna szabad szó nélkül hagynia ezt a stílust.


Azt csak érdekesség képpen jegyzem meg, hogy voltam már olyan esküvőn, hol a menyasszony apjának a barátnője fehér csipkés ruhában jelent meg, a menyasszonynál ez volt az utolsó csepp, és megtépte a csajt elég rendesen. Rendőrségi ügy, meg örök harag lett belőle. Most a család egyik fele nem beszél a másikkal.

2022. szept. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%

A mostohaanyám 2.0.


Semmit nem tehetsz, szrd le, ne foglalkozz a nővel és amint tudsz költözz el.


És készülj fel, hogy onnantól kezdve apukádnak másodhegedűs leszel, és véletlen mindig akkor jön közbe valami, amikor találkozni szeretnétek :(

2022. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok.


Túlélhető, de azért szr, főleg, mert egy hp miatt 4 éven keresztül nem szóltam apához, annyira megbántott azokkal, amiket mondott.


Utána megbeszéltük (kiderült, hogy a nő kavart), azóta azt leszámítva, hogy kettesben sohasem mehetünk el egy kávéra sem, minden ok.

2022. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"apám miatt jóba akarok vele lenni"


Egyáltalán nem kell, hogy jóban legyetek. De ne hagyd, hogy úgy beszéljen veled, mint a kutyával. Kérd meg, hogy adja meg neked azt a tiszteletet, amit te megadsz neki.

2022. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%

Az apám barátnője is ugyanilyen. Már egy hónap után úgy mutatott be mint a lányát. Az elején kedves volt aztán kiderült hogy milyen. Sosem éltünk együtt szerencsére. De akkor akasztott ki igazán mikor terhes lettem és ő már fejben mindent elképzelt. Hogy majd ő jön át fürdetni először a babát, meg itt lesz minden nap. Egy nap kint ültünk és elkezdte mondani hogy:

Én megbeszéltem a nővéremmel hogy az lenne a legjobb a gyerekednek ha szoptatnád.

Akkor már láttam hogy valami nem stimmel, 7 éve van köztünk de úgy hivatkozik magára hogy a mama. De az utolsó csepp: megkértem hogy senki nem rakjon fel a gyerekről képet a tudtok nélkül ( nekem nincs semmi közösségi platformom) .Egyik nap átmentünk és azzal a címszóval hogy körbe mutogatja a babának a házat bevitte a szobába és elkezdte fotózgatni. Én egyből utána mentem és mikor megláttam még mondtam is hogy Facebookra nem teheti ki ezeket. Azt monda jó és azzal a lendülettel még azon a héten ki is tette a képeket. Természetesen tesóm ezt jelezte felém. Aztán még neki állt feljebb, hogy felnőtt nő azt tesz ki amit akar. Jó ideig nem is mentünk, csak apám miatt gondoltam még magam. Azóta fejre is állhat mert maximum megtűröm ha muszáj de szeretni sosem fogom már. De még ennek ellenére is van képe mamának nevezni magát.

2022. szept. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!