Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős anyukám tönkretesz az...

Idős anyukám tönkretesz az örökös panaszkodásával, mit tehetek?

Figyelt kérdés
75 éves anyukám 2 éve özvegy. Azóta nincs támasza, csak én, a férjem és a gyerekek. (Van tesóm, de ő rá sem néz.) Vannak barátnői, azokkal bájcsevej, jön-megy, ellátja magát, de nekem örökké csak a panasz: meg akarok halni, nincs értelme élni stb. De a barátnőkkel kacarász. A temetőbe is én járok vele, a sírig pletykálkodik, amikor megállunk a sírnál, akkor rögtön "meg akarok halni". Kérdezi, miért nem járnak hozzá sűrűbben a gyerekek, hát ezért. Lehet vele őszintén beszélni, mondtam már neki, hogy egy nehéz munkanap után nekem nagyon megterhelő ezt hallgatni, de azt mondja, én nem értem meg, könnyű nekem. DE MIÉRT CSAK ÉN KAPOM EZT? Mit tehetnék? Én vinném sétálni, kirándulni, hívom magunkhoz, de nem jön. Mással pedig megy a kacaj. Nem értem.
2022. szept. 8. 09:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
5# jól mondod, időskorban a rossz tulajdonságok is felerősödnek + depisek is sokan, saját magukat sem viselik el higgyétek el , anyagi- , eü. gondok..más sem lenne vidám.. ha ki sem mozdul nem tud beszélgetni a szomszéddal, boltossal, ott szoktak panaszkodni a kisöregek mindig. Olyan mintha most ő lenne gyerek és te a szülő , készülj fel ez sajnos nem lesz jobb /#3/
2022. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
4%
Majd megtudjátok, ha ennyi idősen egyedül maradtok. örülök, hogy az én anyukámnak van támasza, nem csak rinyagép gyerekei... nekem sem könnyű, de neki 50 év után egyedül sokkal rosszabb.
2022. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
12. Ha majd a támaszát is elmarta maga mellől, akkor ne csodálkozz. Majd megtudod,milyen "rinyagép"nek lenni. Gondolom a második beszólásánál otthonba küldöd majd.
2022. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%

Annyira azért nem ostobák hogy a segítő kezű gyermeket elmarják maguk mellől! #3 Másrészt, az én anyám világéletében beszólogatott. Már megszoktam:))) Én sem vagyok könnyű eset. Lehet ilyen leszek én is de az is lehet rosszabb..!

Higgyétek el aki nem volt még 70x éves nem tudhatja. Amikor már nincs miért élned úgy érzed. És akkor jön a depresszió is. Hát nem könnyű de szerintem engem sem volt könnyű elviselni mikor jött a fogam, bepisáltam, kamasz voltam. :)))) Ez oda-vissza működik mi másért lenne a család? Kirakni a fészbukkra? :D

2022. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
14. Sajnálom, hogy még nem látod/nem tudod. Nem ostobaságból teszik, de tényleg abba a kézbe marnak egyre csúnyábban, amelyik segíti. Idővel rájössz, csak kívánom, hogy viseld jól.
2022. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
66%
Istenem nagyon bolond a vénasszony, jót szakadtam. Mással bezzeg kacarász.
2022. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%
Vénasszony már, hamarosan eljön amire vágyik. Megkeseredett, pletykás öreglány, menekülj tőle. Szerinted a tesód miért nem foglalkozik vele?
2022. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem a nyolcas válaszolóval, mely szerint ezt direkt csinálják.


Én hasonló helyzetben vagyok, de úgy, hogy az anyám még csak most múlt el 50 éves. Megvannak az egészségügyi bajai, tény. De állandóan csak panaszkodik, és már nem egyszer szóltam rá, hogy egyszerűen ezzel kiborít. Többek között ennek is volt köszönhető, hogy felköltöztem a fővárosba, s majd szépen rászoktam arra, hogy kettő vagy három havonta megyek haza és akkor is maximum három napot vagyok hajlandó lent tölteni.

Megy a panaszkodás, hogy az élettársa nem akar dolgozni, s megelégszik azzal a kevés pénzzel, amit otthonápolás néven felvesz. Tenni nem tesz, hogy elmenjen dolgozni, de panaszkodik, hogy az ő segélye kevés, az összes bevételük nem éri el még a száz ezret sem, s ezt minden egyes alkalommal végighallgatom akár személyesen, akár telefonon. Amikor pedig jelzem, hogy a cigi ott van mindkettőjük szájában, valamint el kellene gondolkodni a megoldáson, akkor jön a sértődés.


Most például hetek óta azt hallgatom, hogy hogyan fizetik ki a villanyt, gázt, tv előfizetést, s amikor jelzem, hogy nekem is megvannak az anyagi problémáim a lakótársam által kreált pár hónappal ezelőtti ki nem fizetett lakbér miatt akkor pedig elengedi füle mellett. Aztán persze jön egy eset, amikor meg érdekes módon megoldódik egy időre az adott helyzet.

És igen. Az enyém is ezt csinálja, hogy ha elmegyünk valahová, vagy elviszem vásárolni (persze az én kártyámmal, ami tudom, hogy hiba), s összefutunk ismerősökkel, volt kollégákkal, akkor megy a kacarászás, meg teljesen stabilnak, magabiztosnak mutatja magát, aki mindennel szembenéz, s megállja a helyét az életben.


35/F

2022. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
96%

13, én az apósomat is ápoltam, anyós velünk él, mert 76 éves, nem tud már magáról gondolskodni, és anyu is számíthat ránk. Apu sajnos balsetben meghalt tavaly...

Szóval nem, nem dugom be őket. Tudomásul veszem, hogy bizony a kor és a magány mindenkiből mást hoz ki.

2022. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki tisztán hogy kezdd sok lenni mindig hallgatni.
2022. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!