Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős anyukám tönkretesz az...

Idős anyukám tönkretesz az örökös panaszkodásával, mit tehetek?

Figyelt kérdés
75 éves anyukám 2 éve özvegy. Azóta nincs támasza, csak én, a férjem és a gyerekek. (Van tesóm, de ő rá sem néz.) Vannak barátnői, azokkal bájcsevej, jön-megy, ellátja magát, de nekem örökké csak a panasz: meg akarok halni, nincs értelme élni stb. De a barátnőkkel kacarász. A temetőbe is én járok vele, a sírig pletykálkodik, amikor megállunk a sírnál, akkor rögtön "meg akarok halni". Kérdezi, miért nem járnak hozzá sűrűbben a gyerekek, hát ezért. Lehet vele őszintén beszélni, mondtam már neki, hogy egy nehéz munkanap után nekem nagyon megterhelő ezt hallgatni, de azt mondja, én nem értem meg, könnyű nekem. DE MIÉRT CSAK ÉN KAPOM EZT? Mit tehetnék? Én vinném sétálni, kirándulni, hívom magunkhoz, de nem jön. Mással pedig megy a kacaj. Nem értem.
2022. szept. 8. 09:45
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként neked elnézte a hisztit? Nem hinném.
2022. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

A 75 év alatt kialakult viselkedés, szokások, gondolkodásmód nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Ha tudsz is rajta kisebb-nagyobb dolgokban változtatni, akkor is csak hosszú idő alatt és apró lépésekben. De azért próbáld meg áthangolni a találkozásaitokat. Próbáld meg valamivel felvidítani, kellemes programokra, helyekre hívni, hogy akkor épp kevésbé legyen miért panaszkodnia, hátha akkor tud örülni is valaminek veled.

De alapvetően lehet, hogy az van mögötte, hogy másoknak csak megjátssza magát, veled meg lehet őszinte is, ezért zúdít rád minden negatívat, miközben másokkal vidámnak csak tűnik.


Ugyanakkor azt sem lehet kihagyni a számításból, hogy téged ezzel valamennyire (akár csak tudattalanul is) manipulálni próbál, mert úgy érzi, ha panaszkodik, akkor inkább fogtok vele foglalkozni, többet látogatjátok, így próbálja elérni, hogy többet láthasson titeket. Sajnos elég alapvető működési forma ez sok embernél. Idős korra pláne könnyű ilyen működésbe fordulniuk.

2022. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!