Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős anyukám tönkretesz az...

Idős anyukám tönkretesz az örökös panaszkodásával, mit tehetek?

Figyelt kérdés
75 éves anyukám 2 éve özvegy. Azóta nincs támasza, csak én, a férjem és a gyerekek. (Van tesóm, de ő rá sem néz.) Vannak barátnői, azokkal bájcsevej, jön-megy, ellátja magát, de nekem örökké csak a panasz: meg akarok halni, nincs értelme élni stb. De a barátnőkkel kacarász. A temetőbe is én járok vele, a sírig pletykálkodik, amikor megállunk a sírnál, akkor rögtön "meg akarok halni". Kérdezi, miért nem járnak hozzá sűrűbben a gyerekek, hát ezért. Lehet vele őszintén beszélni, mondtam már neki, hogy egy nehéz munkanap után nekem nagyon megterhelő ezt hallgatni, de azt mondja, én nem értem meg, könnyű nekem. DE MIÉRT CSAK ÉN KAPOM EZT? Mit tehetnék? Én vinném sétálni, kirándulni, hívom magunkhoz, de nem jön. Mással pedig megy a kacaj. Nem értem.
2022. szept. 8. 09:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is ezt csinálta; amikor szóltam, hogy ez már sok, jött a "nem szeretem; a halálát kívánom; tartozok neki, mert felnevelt, stb"

Jah, és ő is fürge volt, mint a gyík, ha azt hitte, hogy nem látjuk. Ha láttuk, elővette a botját, és azzal sántikált...

Ha mással csinálták volna ezt a sántikálós színdarabot, most nevetnék. De nem volt vicces.

2022. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
21. De ismerős..
2022. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%
Egy bölcs püspök mondta, hogy az idős emberekből elmúlik az erkölcs.
2022. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyi volt ilyen, egész életében, fiatalkora óta. Aki belement az utcájába, simogatta meg sajnálgatta a kitalált bajai miatt (ő is sántított, ha más látta, ha nem látták, futott, mint a nyúl, sokszor rajtakaptuk), azt még több panasszal árasztotta el. Mindenben támogattuk, de én ebben az önsajnálatban nem, sohasem reagáltam az oktalan önsajnálatára, mintha nem hallanám. Egy hangot sem kapott ilyenekre válaszul. Ezért aztán azokra összpontosította a panaszkodást, akik ilyenkor feltűnően elkezdték sajnálgatni.
2022. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
#23, én inkább úgy fogalmaznék, hogy lepattannak róluk a szerepek, az álarcok. A szocializációnk azon maszkjai, amit mindannyian viselünk, hogy felnőttként be tudjunk illeszkedni a társadalomba.
2022. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
25-ös, jól mondod, ezért nevezik az időskort második gyerekkornak. Akkor még nem volt fenn az álarc, most meg már nincsen ott...
2022. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa ez az álarc dolog egyébként.. én jelenleg sem érzem azt, hogy olyanokat lenne kedvem bántani a szavaimmal, akik szeretnek és rendesek velem.


Természetesen ha valaki rosszindulatú, vagy rosszat tett, akkor én is elpuffogom a magamét és ha számít, akkor elmondom neki, hogy mi a probléma. Ehhez nagyon is kell az álarc,mert ha nem lényeges a dolog, akkor jobb a békesség.


De az, hogy azokat küldeném el a fenébe, akiket én hívnék meg, eljönnének, gondoskodnának rólam, ha beteg vagyok és szeretnek - na ez valahogy nem fér a fejembe :/ Nekem ez nagyon furcsa lenne :(



Vagy idős korban megváltozik és mindenki "ellenséggé" változik, még az is, aki jó indulattal, szeretettel közelít?

2022. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
27-es, ez az agyi folyamatok romlásától függ... A memória meg a motoros funkciók romlása mellett az érzelemvilágot irányító limbikus rendszer éppúgy épül lefelé azoknál, akik erre hajlamosak.
2022. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a leépülés is tud elég szelektív lenni. Mint pl. itt is. Olyan ez mint a szelektív hallás. Ha csokit kapok, meghallom. Ha porszívózni kell, süket vagyok. Itt is a külvilág felé marad az álarc, a gyerek felé megy a mártírkodás.
2022. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha a külvilágnak mártírkodik, máskor nem állnak szóba vele. A gyereket viszont köti a vérségi vonal.
2022. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!