Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb megoldás akkor...

Mi a legjobb megoldás akkor ha az idős szülő már ápolásra szorul, de a gyereke nagyon ragaszkodik hozzá? Miért nem jó ötlet az öregek otthona?

Figyelt kérdés

Egyszer már kérdeztem a családomról itt más témával kapcsolatban, ha vki látta, ne írja hogy ezt is te kérdezted… igen, de most másról van szó. Nagyon depressziós vagyok a családom miatt, ezért akarom magamból kibeszélni

Adott a nagynéném, aki 8 évek keresztül ápolta az anyja testvérét, akinek nem lett saját családja.

94 éves korában halt meg. Most pedig a saját anyját ápolja 3 éve…

Már nem tudtak felállni, WC-re menni, fürdeni, egész nap ott kell hogy legyen velük… a nagymamám már egész nap sír, kiabál hogy ne hagyjuk egyedül, de meg akar halni, látni akarja az öccsét, stb… már nincs meg a józan esze

Én magam régóta súlyosan depressziós vagyok és amikor elmentem hozzájuk segíteni vagy latogatni, az maga volt a pokol…

A nagynéném 46 éves most, de olyan szinten kikészült és megkeseredett hogy 2 napot eltöltök velük és azon gondolkodom hogy a konyhában magamba szúrom a kést…

Annyira rosszak az otthonok?

Nincs sokkal több értelme annak ha beadják az idős rokont és megmarad a családtag ép elméje?

A nagynéném mindenkit bántalmaz, egy nap 100x elmondja hogy ő 10 éve időseket ápol a saját munkája mellett…

Nekem azért is beszól ha van rajtam egy pattanás, mert folyton kóstolgat, azért nem csinálok belőle ügyet mert tudom hogy így is nehéz az élete.

Pár napja volt köztünk szóváltás, kezet is emelt rám, megtámadott, megrángatott….

Azt hozza teszem hogy 15 éve nem talál magának férfit, nem lett gyereke emiatt minden nap bőg

Iszonyat módon ragaszkodik az anyjához, egész életében minden nap 4-5 órát beszéltek telefonon…

Fogalmam sincs ki lesz vele ha elmegy a nagymamám… szerintem meg fog örülni

Mikor meghalt II Erzsébet a tv előtt bőgött…

Hogy lehet arra ítélni egy fiatal nőt hogy 10 éve idős rokonokat kelljen pelenkázni ápolni? Mi erre a megoldás?


2022. szept. 12. 17:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Van valami végzettséged? Állásod? Muszáj lesz dolgoznod, hogy külön életet kezdhess.

"Mivel én is egyedül fogok maradni férj és gyerek nélkül évek óta arra gondolok hogy majd a nagynénémmel fogjuk leélni az életünket ketten, de közben olyan toxikus hogy ember nincs a földön aki képes lenne vele lenni…"

Tehát te évek óta erre a számodra szörnyű életre gondolsz és készülsz, szinte várod és teszel érte, és el sem tudod képzelni, hogy úgy is élhetnél, ahogy szeretnél?

Akkor magadnak csinálod a bajt, pedig ki is léphetnél ebből a lehúzó családból.

2023. máj. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Érettségim van csak sajnos

Bár nem mintha diplomával könnyű lenne, tudok olyat aki úgy is mosogat

Ez is a gond hogy soha nem akartam belekerülni a gyari munkás életbe, de nem is várom el hogy bárki eltartson… pontosan ezért szeretnek bevenni valamit


Én becsülöm azt aki 40 even keresztül bement a gyárba, Tescoba dolgozni és ezt tudta csinálni úgy hogy nem kattant be, én nem tudnám….


Nem direkt készültem erre az életre

Csak egy jó egybeesésnek láttam hogyha a nagynéném is egyedül van már lassan 20 éve, nem lett férje, gyereke akkor ezt így akarja a sors…


De annyira megundorodtam attól a pszichopata viselkedésétől amit mutatott hogy képtelen lennék vele élni… pedig kézenfekvő lenne

Pont olyan undorító mint az apám aki viszont a megtestesítője a nárcisztikus pszichopatának….


Már próbáltam nezni állásokat végzettség nélkül, de csak a futár jött be mikor kerestem…..

2023. jún. 1. 01:49
 23/28 anonim ***** válasza:

Érettségid van, és azzal már sok olyan jó munkát találhatsz, ami neked tetszik.

Hogyha a nagynénéd egyedül van már lassan 20 éve, nem lett férje, gyereke, akkor ez az ő sorsa. Miért lenne neked is ez a sorsod? Nem vagytok összenőve. Olyan életet élhetsz, amilyet te akarsz. Nem kell vele élned. Dolgozol, elköltözöl, lesznek barátaid és párod is, mint a legtöbb embernek. Vagy ahogy te akarod.

Fiatal vagy, előtted az élet!

2023. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Érettségid van, és azzal már sok olyan jó munkát találhatsz, ami neked tetszik


Esküszöm nem kotekszem, de egy érettségi mégis mire elég?

Diplomás ismerősöm pincérnő volt 10+ évig Németországban…. Úgy hogy a nyelvet is nyilván beszélte


Azért ha egy családban 3 generáción keresztül 3 nő marad venlany, abban már van valami… összefüggés….


. Dolgozol, elköltözöl, lesznek barátaid és párod is, mint a legtöbb embernek.


Ez közel 30 évig nem tudott így alakulni. Főleg a barátok meg a párkapcsolat része….

Ha valamit a sors irányít, azzal nem lehet mit kezdeni

2023. jún. 19. 21:18
 25/28 anonim ***** válasza:
81%

Ez butaság. Es te is az vagy ha ezt elhiszed. Sokan nem azert diplomáznak le hogy karriert építsenek, hanem azert hogy jól kereső minkát kapjanak. Ezért ha pincerkedessel jobb pénzt keresnek akkor azt fogják csinálni. Az ismerősod valoszinü talált volna munka csak keveselte a penzt ezert kiment.

Nagynénédnek nem ez volt a sorsa, hanem ő akart ilyen életet. Ha te pl itt nyavajogsz es nem leszek semmit az nem azt jelenti joygy ez a sordsod, hanem hogy suemmit nem teszel magadért, ahogy a nagynénéd. Nem foghatod a sorsra.

2023. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Fölösleges a szoszaporítás.

1/ nem jók az otthonok!

Nem ápolják őket rendszeresen, szakszerűen. Nem mosdatják mindennap. Benne hagyják őket órákig a szarbsn-húgyban, nem viszik ki sétálni.

Ha nem látogatod minden nap, a pénzéért sem kapja meg az ígért szolgáltatást. Úgy beszélnek velük, mint a kutyával. A nővérhívók kikapcsolva, ne “zaklassák” őket kávézás közben is a betegek.

De! EZ VAN!


Nem véletlen, hogy az egyik otthonban a járvány alatt heteken belül 50 ember halt meg.

2023. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Aki pedig a családban feláldozza magát, hogy ne kelljen a rokont kidobni a szemétbe, azt becsüld meg! Lehet, te leszel a következő, akit ápolni kell! Honnan tudhstod, hogy nem?!
2023. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ápolót fogad maga mellé.
2023. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!