Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb megoldás akkor...

Mi a legjobb megoldás akkor ha az idős szülő már ápolásra szorul, de a gyereke nagyon ragaszkodik hozzá? Miért nem jó ötlet az öregek otthona?

Figyelt kérdés

Egyszer már kérdeztem a családomról itt más témával kapcsolatban, ha vki látta, ne írja hogy ezt is te kérdezted… igen, de most másról van szó. Nagyon depressziós vagyok a családom miatt, ezért akarom magamból kibeszélni

Adott a nagynéném, aki 8 évek keresztül ápolta az anyja testvérét, akinek nem lett saját családja.

94 éves korában halt meg. Most pedig a saját anyját ápolja 3 éve…

Már nem tudtak felállni, WC-re menni, fürdeni, egész nap ott kell hogy legyen velük… a nagymamám már egész nap sír, kiabál hogy ne hagyjuk egyedül, de meg akar halni, látni akarja az öccsét, stb… már nincs meg a józan esze

Én magam régóta súlyosan depressziós vagyok és amikor elmentem hozzájuk segíteni vagy latogatni, az maga volt a pokol…

A nagynéném 46 éves most, de olyan szinten kikészült és megkeseredett hogy 2 napot eltöltök velük és azon gondolkodom hogy a konyhában magamba szúrom a kést…

Annyira rosszak az otthonok?

Nincs sokkal több értelme annak ha beadják az idős rokont és megmarad a családtag ép elméje?

A nagynéném mindenkit bántalmaz, egy nap 100x elmondja hogy ő 10 éve időseket ápol a saját munkája mellett…

Nekem azért is beszól ha van rajtam egy pattanás, mert folyton kóstolgat, azért nem csinálok belőle ügyet mert tudom hogy így is nehéz az élete.

Pár napja volt köztünk szóváltás, kezet is emelt rám, megtámadott, megrángatott….

Azt hozza teszem hogy 15 éve nem talál magának férfit, nem lett gyereke emiatt minden nap bőg

Iszonyat módon ragaszkodik az anyjához, egész életében minden nap 4-5 órát beszéltek telefonon…

Fogalmam sincs ki lesz vele ha elmegy a nagymamám… szerintem meg fog örülni

Mikor meghalt II Erzsébet a tv előtt bőgött…

Hogy lehet arra ítélni egy fiatal nőt hogy 10 éve idős rokonokat kelljen pelenkázni ápolni? Mi erre a megoldás?


2022. szept. 12. 17:51
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

5, pontosan ezt mondtak hogy idősek otthonában azonnal meghalt volna… én meg erre azt mondom hogy egy 86 éves nőnek mi értelme van életben lenni egy kis szobában és tönkretenni az unokahúga életet? Persze nem szándékosan.

Valóban nagyon mártírkodó, ha egy nap 10x nem mondja el hogy 8 évig vigyázott a nagynénjére, akkor egyszer sem.

Annyira nehéz ez, mert elhiszem hogy egy otthonban hogy bánhatnak az emberrel, de ez nem élet amit ő csinál

A magymamámat meg meg vagy 10 évig életben akarja tartani, mert nincs saját családja és nagyon ragaszkodik hozza, de közben tejesen kivan attól hogy egész nap figyelnie kell rá…pláne ha hisztizik.

Rengetegszer szemrehányást tesz azzal kapcsolatban hogy én nem segítettem sokat. Tényleg el lehet várni egy 21-2 éves lánytól hogy jöjjön haza külföldről egy 90 éves nőnek a pelenkajat cserélni meg fürdeni?

Ő ápolónő, én erre képtelen lennék, bevallom…

Nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a szituációval…

Mivel én is egyedül fogok maradni férj és gyerek nélkül évek óta arra gondolok hogy majd a nagynénémmel fogjuk leélni az életünket ketten, de közben olyan toxikus hogy ember nincs a földön aki képes lenne vele lenni…

2022. szept. 13. 18:19
 12/28 A kérdező kommentje:
3, most nem dolgozik, de régebben a saját munkája mellett csinálta ezt az egészet
2022. szept. 13. 18:21
 13/28 A kérdező kommentje:

Ezért is olyan borzalmas az élet, ezer látni hogy otthon vagy egy otthonban fekszik vki magatehetetlenül…

Ráadásul nekem semmilyen leszármazottam nem lesz, kb az utcán halnék meg ha megöregednék… testvérem sincs ezért is akarom 40 évesen kinyirni magam…

Sztem a nagynénémnek ez volt a sorsa… eleve ápolónő volt, erre most már 10 éve ezt csinálja otthon is…

2022. szept. 13. 18:25
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Az idősek nem gondolnak vele hogy az aki őket ápolja mindent felad.

Hidd el ha odakerulsz akkor élni akarsz majd. Ne siránkozz hanem tegyél az ellen hogy ne kerülj az utcára. Gyűjts pénzt. Ezzel a nővel meg még is szakíthatod a kapcsolatot ha ilyen rossz hatással van rád. Miért kínzod magad?

Azt írod hogy depressziós vagy a családod miatt de külföldön ldön élsz ha jól értem. A legkönnyebb módja hogy még szabadulj a negatív emberektől.

Nem akarsz kapcsolatot se? Miért akarsz egyedül élni?

2022. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Alig van egy-két rokonom… ő az egyik

Sajnos már nem elek külföldön… most nagyon rossz állapotban vagyok, itthon vagyok az anyámnál

Én nagyon akarnék kapcsolatot, csak nem lehet mivel aszexuális vagyok és undorodom az intimitástól… soha nem volt férfi az életben és nem is lesz

Amúgy sem bírna engem elviselni senki, sajnos szinte mindenki mentális beteg a családban

De nem akarom ezt itt jobban kifejteni

2022. szept. 13. 18:41
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Költözz külön és vedd a kezedbe a sorsodat. Úgy beszélsz mintha kb 25 évesen már neked úgyis mindegy lenne cska mert a családban másnak is ez volt. De ha nem akarsz változtatni akkor nem fog menni, ezt gondom már mások is leírták.

Attól még higy nagynénéd a kevés rokonok egyike még nem muszály vele tartanod a kapcsolatot. Hidd el jobban jársz ha nem találkozol vele. És senkire aki ilyen rossz hatással van rád. Rokon nem rokon.

2022. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sajat maga valasztotta ezt a nagyneni es most martirkodik. A kerdezo meg persze hogy depresszios, ilyen csaladban ki ne lenne az. Olvasni is borzaszto volt ezt az egeszet! Nemhogy benne elni.
2023. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17, erre csak azt mondaná hogy ő annyira jó lélek hogy képtelen lett volna beadni egy otthonba

Most viszont naponta 30x elmondja hogy ő “milyen hosszú ideig ápolta a nagynénjét, nélküle egy napig nem élt volna, neki csak ez jutott, rajta kívűl más nem lett volna képes erre”

Ha elejt egy villát otthon, abból az lesz hogy nem gond mert úgysincs gyereke, úgysem tudja megsérteni vele magát és azért nem lehet gyereke mert a nagynénjét kellett apolnia, pedig ő lett volna a legjobb anya a földön….


Én sajnos nagyon hiszek a karmában, tudom hogy direkt kellett ebbe a családba születtem és direkt kell majd vele élnem…

Egyedül nem fogok tudni albérletet fizetni, az önálló életre nincs esélyem


Látjátok hogy már én is csak mártírkodom minden mondatomban.

2023. máj. 29. 19:02
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem bantasbol mondom, de ez nem karma, hanem te egy sulyosan traumatizalt embernek tunsz, akinek terapia kene. Hogy belasd, hogy van eselyed normalis eletre. Teged pszichesen es lelkileg megtortek es azert vagy így beragadva. A karma ebben az esetben mar csak a dolgok magyarazasa. Ez a no fizikailag is agressziv, az altalad leírtak alapjan. Tonkre fogsz teljesen menni mellette. Szerintem menekulj, amíg nem lesz total keso. Siman lehet narcisztikus szemelyisegzavaros. Errol rengeteg video van, erdemes utana nezni. (En vegigmentem ilyesmin, senkinek sem kívanom.)
2023. máj. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én örülnék neki ha nem karma lenne, de hidd el hogy oka van annak hogy pont ebbe az elb.aszott családba születtem bele és én magam is teljesen életképtelen vagyok

Rettegek hogy az anyámmal is történik valami és tekintve hogy sosem lesz saját alberletem, így egyből hozzá kerülnék… szeintem pszichiátereket is megviselne amit csinál


Én elhiszem hogy nagyon szar az élete… kb 16 éve nem volt férfivel, pszichés beteg és ott volt neki a 90 éves öregasszony is… ettől függetlenül egy fél napot nem lehet kibírni mellette


Teljesen borús a jövő

Csak gyógyszer szeretnek bevenni és ennyi

Egybeforrott a sorsunk, nem vétlenül alakult így. Ez a karma

2023. máj. 30. 18:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!