Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért felejtettem el a testvér...

Miért felejtettem el a testvérem létezését?

Figyelt kérdés

5 éves voltam, amikor meghalt a testvérem. 9 éves koromtól 14 éves koromig naplót írtam, az a napló van meg, ami 11 és 12 éves korom között írtam, ott még megemlítem, hogy megkérdezték angol órán, hogy hány testvérem van, és mondtam, hogy "two or three", és el kellett magyaráznom a tanárnak, hogy miért egy vagy kettő, mert az egyik tesóm meghalt.


Most 27 vagyok, és egyáltalán nem emlékszek a tesómra, aki meghalt. Vannak 2 és 3 éves koromból is emlékeim, de arról a tesómról egy sincs. Se a balesetről, se arról, hogy lett volna mondva, beszélve róla. Arra a naplóbejegyzésre se emlékeztem. Miért törölte az agyam az emlékeket, mintha sose lett volna?


Konkrétan azt se tudom, hogy idősebb vagy fiatalabb, fiú vagy lány.


2022. szept. 22. 17:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
88%
Olvass már utána, mielőtt durva betegséggel vádolsz meg valakit, 20-as!
2022. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg nem értem miért lenne olyan nehéz beszélni a szülőkkel erről. Minek a hivatalos hely, meg ilyenek?

Álljon oda a szülei elé ezzel a naplóbejegyzéssel.


A 20asnak abban igaza van, h nem normális, ha nem emlékszik a testvérére és hogy 5 évesen már abban a korban van, h emlékezni kellene. Még ha 2 éveset mondott volna... De ha 5 évesen emlékszik a testvérére, akkor most is kellene.

Bár nem hinném, hogy ez skizofrénia, de valami tuti nem oké..

2022. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
44%

22. "nem normális, ha nem emlékszik a testvérére" ezt most csak úgy mondod, mert szubjektíve így gondolod, vagy van valami jó alapja annak, hogy ezt állítod? Mondjuk gyermekpszichológus vagy?


Nekem van egy ismerősöm, tanító, és foglalkozik emberekkel, gyerekekkel is sokat a hivatásán túl is. Amikor 10 éves körüli (valamivel kevesebb) gyerekek elvesztették egy testvérüket (ami elég szomorú egyébként), neki volt egy megjegyzése, hogy talán fognak rá emlékezni. Tehát "talán". A temetésen nem sírtak, ami érthető, hiszen nem igazán fogják fel, pláne nem úgy, mint a felnőttek. Szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy emlékszik rá, hogy 5 éves korában ki halt meg.

Én írtam itt, hogy kb. 7 éves voltam, amikor a nagypapám meghalt. Mivel sokat foglalkozott velem, így emlékszem rá, hogy létezett. Ha 7-nél kevesebb lettem volna, mondjuk 5, lehet, én sem emlékeznék.

Fejezzük már be ezt a "nem vagy normális, mert nem emlékszel rá" dolgot! Majd jön valaki, aki mondjuk gyermekpszichológus, és megírja, hogy mire kell emlékezni, mire nem. Nyilván bárki állíthatja magáról, hogy gyermekpszichológus, itt az oldalon, szóval ez is benne van, de tegyük fel, és mondjuk linkel egy megbízható oldalt is, amivel alátámasztja.


Kérdező, én a magam és mások példáján látva normálisnak tartom, ha nem emlékszel. Ettől függetlenül leírhatnád, hogyhogy nem volt semmi, pl. családi fénykép, ami a testvéredre utalt volna, vagy hogyhogy nem mentetek ki sosem a sírjához...

2022. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!