Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám állandóan...

Mit tegyek, ha anyám állandóan zaklat a tanulással, mintha holnap lenne az érettségi?

Figyelt kérdés

Folyamatosan tanulok, minden nap a saját tempómban. Konkrétan töriből a 22 tételből már kíválóan tudok 8-at. És még csak szeptember van. De anyám szinte naponta sík ideg, szentbeszédeket tart, mert egyszer szeptember elején nem vettem észre azonnal, hogy kiadták ebből és ebből a tételeket. Rettentően zavar, sokszor beszélek vele és mondom, hogy nyugodjon meg, tanulok, nem holnap lesz az érettségi, de még idegesebb.

Valójában nem is igazán értem, hogy mi baja, mert nagyon jól állok. A mai napon csak 3 hosszú szentbeszédet tartott, hogy hogyan kéne jegyzeteljek és hogyan kéne tanulni. Valahogy nem érti meg, hogy az eddig megszerzett tudás vajon hogy repült bele a fejembe.

Állandóan azt hajtogatja, hogy folyamatosan csak számítógépezek és nem tanulok. Ez nettó f*szság, mert még ha igaz is lenne, szerintem bőven jó, ha az átlagom tantárgyanként 4.6.

Egyébként már szeptember 20 körül is azt hajtogatta, hogy nagyon bele kéne húzni, mert már október van. WTF??


A lényeg, hogy tanulok, rendesen, nyugodt is vagyok ezügyben, mert tudom, hogy simán átmegyek az érettségin. a tanáraim szeretnek, én is őket, segítenek, de anyám valamiért ideges és valamitől fél. Online oktatás van, 11-kro van az első órám, de ő ébresztett sokszor hajnal 5-kor, mintha már aznap lenne az érettségi, hogy tanuljak. És rendesen rakja elém az ÉN TÁSKÁMBÓL a könyvet. Tényleg mintha már aznap lenne az érettségi.


Szeretnék neki segíteni, mert érzem, hogy baja van, mellesleg nagyon zavar, sokkal jobb lenne, ha egyszerűen békén hagyna ezügyben.


2022. szept. 27. 17:36
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Lehet nehezen érthető, hogy mit akarok kinyögni, elég idegesen írtam.

Összefoglalom tényleg röviden: Anyukám valamiért azt hiszi, hogy egy ötödikes szintjén állok (gondolom én, tényleg nem tudom) és az érettségi meg már holnap lesz. Meg mintha ő tanulna helyettem. Közben meg nagyon jó szinten vagyok, 12. osztályba járok, májusban érettségizek, amit kb már decemberben meg tudnék írni mindent legalább 3-4esre a jelenlegi tudásommal.

2022. szept. 27. 17:39
 2/30 anonim ***** válasza:
13%
Küld át neki: [link]
2022. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
20%
Jó próbálkozás, de nagyon átlátszó sok helyen, hogy troll a kérdés.
2022. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Mesélj kérlek, mik az észrevételeid :)
2022. szept. 27. 18:13
 5/30 anonim ***** válasza:
27%

Online oktatás?

Hol?

2022. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
15%

Ülj le vele beszélni, egyeztetni, kialakulandó konflikust elkerülni.

Legyetek egymással megértőek...

Csak a szülőd! Ezen gondolkodj.

2022. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Ameddig anyád/apád etet, kutya kötelességed kortól függetlenül úgy tanulnod, ahogy azt ők elvárják.

80-as években repült egy-két saller ha hepciáskodik a gyerek, tán most is a rinyálásaid helyett tanulni kellene, és nem anyádat leírni a neten.

2022. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy k.va,nagymenő állszent kislány voltál korábban, ami miatt a bizalmát elvesztette feléd.
2022. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Mellesleg az érettségiddel kitörölheted vele a... Na hagyjuk! :)

Jobb ha clubbozol. Azért talán fizetnék!

2022. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
A leírást nem olvastam el, csak a kérdést. Innen üzenem anyukádnak, hogy ne zaklasson! Nekem kitűnő volt anno az érettségim, kitűnő tanuló voltam mindig, most mégis itt ülök 5000 forinttal a zsebemben, ez minden vagyonom. Sok puszi nektek!
2022. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!