Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám állandóan...

Mit tegyek, ha anyám állandóan zaklat a tanulással, mintha holnap lenne az érettségi?

Figyelt kérdés

Folyamatosan tanulok, minden nap a saját tempómban. Konkrétan töriből a 22 tételből már kíválóan tudok 8-at. És még csak szeptember van. De anyám szinte naponta sík ideg, szentbeszédeket tart, mert egyszer szeptember elején nem vettem észre azonnal, hogy kiadták ebből és ebből a tételeket. Rettentően zavar, sokszor beszélek vele és mondom, hogy nyugodjon meg, tanulok, nem holnap lesz az érettségi, de még idegesebb.

Valójában nem is igazán értem, hogy mi baja, mert nagyon jól állok. A mai napon csak 3 hosszú szentbeszédet tartott, hogy hogyan kéne jegyzeteljek és hogyan kéne tanulni. Valahogy nem érti meg, hogy az eddig megszerzett tudás vajon hogy repült bele a fejembe.

Állandóan azt hajtogatja, hogy folyamatosan csak számítógépezek és nem tanulok. Ez nettó f*szság, mert még ha igaz is lenne, szerintem bőven jó, ha az átlagom tantárgyanként 4.6.

Egyébként már szeptember 20 körül is azt hajtogatta, hogy nagyon bele kéne húzni, mert már október van. WTF??


A lényeg, hogy tanulok, rendesen, nyugodt is vagyok ezügyben, mert tudom, hogy simán átmegyek az érettségin. a tanáraim szeretnek, én is őket, segítenek, de anyám valamiért ideges és valamitől fél. Online oktatás van, 11-kro van az első órám, de ő ébresztett sokszor hajnal 5-kor, mintha már aznap lenne az érettségi, hogy tanuljak. És rendesen rakja elém az ÉN TÁSKÁMBÓL a könyvet. Tényleg mintha már aznap lenne az érettségi.


Szeretnék neki segíteni, mert érzem, hogy baja van, mellesleg nagyon zavar, sokkal jobb lenne, ha egyszerűen békén hagyna ezügyben.


2022. szept. 27. 17:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%
Van ahol késik az iskola felujitása,és ezért online tanulnak a diakok még egy ideig.
2022. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos semmit. Meghallgatod a szent beszédet, bólogatsz, és megpróbálsz minél előbb kitörni ebből.
2022. szept. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%

21. Nem az van, hogy ez tiltott miniszterileg?

Gödöllőn nem lett kész egy 8 osztályos gimi tetőszerkezetet és leáztak. Most a termek szétáztak, a konnektorokból folyik a víz, azbeszetes anyagot bontottak, építési területre 10 éves kis gimiseket beengednek.

És az online oktatást engedélyező kérésre, választ sem kaptak.

Ezért is kérdezem, hogy hol van ilyen engedélyezve, ha életveszélyes iskolában meg nem lehet?

2022. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
Kerestek masik helyet,az elsősők es érettsegizők bejarnak,a többi osztály egy héten egyszer pár órára.A feladatokat online kapják.
2022. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor a nyilvánosság hatott. Mondjuk attól még építési terület, ahol civil nem lehetne jelen, tehát adtak a sz@rnak egy pofont, de hagyjuk is ezt, mert nem a klasszik járványos online oktatás megy ott sem.

Tehát hol van ma olyan gimnázium, ahol a diákok otthon ülnek és (11-től???) online tolják végig a tanítást?

Nem kötekedni akarok tényleg érdekel. De a kérdező eltűnt, mint szürke szamár a ködben. :D

2022. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2022. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Oh, tehát reinkarnálódott. :D
2022. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
25%

Hányszor megkaptam, hogy nem fogok átmenni az érettségin, főleg miután 11-ben a magyartanárom megbuktatott.


Érettségin kihúztam ugyanazt a tételt, amiből az előtte év augusztusi vizsgán nem mentem át, és lám, 3-as lett, pedig ugyanúgy nem készültem rá, mint a többire sem. Egy erős TZ-nek fogtam fel az egészet, és két 3-as, két 4-es és egy 5-ös lett a vége.


Az már más kérdés, hogy 2009-ben történt mindez, majd 2014-ben egy költözés során elkallódott, de azóta sem volt szükségem a pótlására...

2022. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%
#7 lett is belőlük sok alkesz, láncdohányos, agresszív elmebeteg...
2022. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Sikerült az érettségid?
2023. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!