Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám állandóan...

Mit tegyek, ha anyám állandóan zaklat a tanulással, mintha holnap lenne az érettségi?

Figyelt kérdés

Folyamatosan tanulok, minden nap a saját tempómban. Konkrétan töriből a 22 tételből már kíválóan tudok 8-at. És még csak szeptember van. De anyám szinte naponta sík ideg, szentbeszédeket tart, mert egyszer szeptember elején nem vettem észre azonnal, hogy kiadták ebből és ebből a tételeket. Rettentően zavar, sokszor beszélek vele és mondom, hogy nyugodjon meg, tanulok, nem holnap lesz az érettségi, de még idegesebb.

Valójában nem is igazán értem, hogy mi baja, mert nagyon jól állok. A mai napon csak 3 hosszú szentbeszédet tartott, hogy hogyan kéne jegyzeteljek és hogyan kéne tanulni. Valahogy nem érti meg, hogy az eddig megszerzett tudás vajon hogy repült bele a fejembe.

Állandóan azt hajtogatja, hogy folyamatosan csak számítógépezek és nem tanulok. Ez nettó f*szság, mert még ha igaz is lenne, szerintem bőven jó, ha az átlagom tantárgyanként 4.6.

Egyébként már szeptember 20 körül is azt hajtogatta, hogy nagyon bele kéne húzni, mert már október van. WTF??


A lényeg, hogy tanulok, rendesen, nyugodt is vagyok ezügyben, mert tudom, hogy simán átmegyek az érettségin. a tanáraim szeretnek, én is őket, segítenek, de anyám valamiért ideges és valamitől fél. Online oktatás van, 11-kro van az első órám, de ő ébresztett sokszor hajnal 5-kor, mintha már aznap lenne az érettségi, hogy tanuljak. És rendesen rakja elém az ÉN TÁSKÁMBÓL a könyvet. Tényleg mintha már aznap lenne az érettségi.


Szeretnék neki segíteni, mert érzem, hogy baja van, mellesleg nagyon zavar, sokkal jobb lenne, ha egyszerűen békén hagyna ezügyben.


2022. szept. 27. 17:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%

10.-nek.


[link] Sok sikert!

2022. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
20%

Bennem 3 dolog merült fel:


Talán szr, gyenge suliba jársz, ahol a 4.6os átlag nem ér semmit.


Vagy azt akarja, hogy tanulj tovább, és jó eredményeket vár, nem csak annyit, hogy átmenj


Vagy valami tanulási/figyelmi nehézséged volt/van, amivel ő tisztában van, te meg nem. Jártál fejlesztésre?



Aztán negyedik lehetőségnek itt van, hogy talán rosszabbul szoktál teljesíteni, mint a képességeid, de a jegyeid elnézve nem hiszem.


Szerintem nyilvánvalóan nem bízik benned, és nem csak annyit akar, hogy átmenj. Csináltál meg már korábbi érettségiket? Ha anyám ennyire repkedne a fejem körül, lefoglalnám feladattal, mintha segítene. Pl kérd meg, hogy nyomtasson ki korábbi érettségiket a munkahelyén, vagy kérd meg, hoyg kérdezzen ki tételeket:) Ezzel le lehet szerelni, úgy érzi tett érte, hogy jól menjen, és ha tényleg tudod, meggyőződik arról, hogy egész jó vagy, bízhat benned.


Amúgy hol akarsz továbbtanulni? Bár abból, hogy írtad, hogy biztos átmész nem az jön le, hogy egyetemre akarnál menni.

2022. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%
Egyedül nevel? Többi értelmes rokon? Nyilvánvalóan szorong, nem bírja az életet, és mivel ő érez a saját nyaka körül szorongatást, ezt rád tolja tovább, így akarja a feszültségét csökkenteni, persze nem tudsz te olyan jól viselkedni, hogy ezt el is érje. Nem lehet mit csinálni, pszichológusi kezelésre lenne szüksége. Veszekedhetsz vele, attól talán szabadabbnak érzed magad, de a hangulat nem lesz jobb, csak másképp lesz rossz. Valaki felnőtt szövetségest kéne keresni, rokont, ofőt, aki meg tudja győzni, hogy ne akarjon helyetted tanulni, képes vagy egyedül is.
2022. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

"Ameddig anyád/apád etet, kutya kötelességed kortól függetlenül úgy tanulnod, ahogy azt ők elvárják.


80-as években repült egy-két saller ha hepciáskodik a gyerek, tán most is a rinyálásaid helyett tanulni kellene, és nem anyádat leírni a neten."


remélem, az életben is ilyen stílusban kommunikálsz, aztán majd egyszer kapsz egy izmosabb fiataltól akkora sallert (mondjuk tőlem), hogy felállni nem tudsz majd, boomer.

aztán majd elmegy a kedved a nosztalgiázástól.


_


kérdező. hát anyád borzalmasan akar motiválni, bocs, nincs túl sok esze, hogy azt gondolja, h ennek így van értelme.


"A mai napon csak 3 hosszú szentbeszédet tartott, hogy hogyan kéne jegyzeteljek és hogyan kéne tanulni."


Anno az én anyám is ilyen rendkívül okos volt, és noha középfokú végzettséggel rendelkezik csak, elmagyarázta, hogyan tanuljak egyetemen.

nyilván nem tudott használható tanácsot adni.

2022. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
26%

Mond meg neki attól még hogy egy tanult ember leszel a tankönyvek által (sajnos nem az élet által)attól, még nem leszel jobb ember. Csak a sok iskola, bizonyítvány mániás amúgy lúzer embernek fogsz csak megfelelni.

Sokat többet ér az ember egy jó szakmával, ha jól tud dolgozni, mintha agyon tanulja magát ,de csak egy okoskodó diplomás lesz belőle!

2022. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
29%
Nem a diploma ellen vagyok félre értés ne essék, csak nem a tanult ember a legjobb ember emberileg legtöbbször.
2022. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%
14es, tanulni mindenhol ugyanúgy kell. Elolvasod, majd elolvasod és kiemeled a lényeget, majd kijegyzeteled a lényeget pár szóban, majd bemagolod a pár szót. Ez a tanulás leghatékonyabb folyamata. Segít még, ha látod, hallod, és mozgáshoz társítod, illetve ha saját szavaiddal is beszélsz róla, magyarázod másnak.
2022. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

Először is: Akik ezekkel az amíg a szüleid kenyerét eszed, meg a fölnevelt ès kutya köteles vagy neki szó fogadni szövegekkel jönnek nagyon remélem, hogy azoknak nincsen gyerekük. Ez az egyik legundorítóbb, amit a gyerekének mondhat egy szülő. Szerintem, ha valaki szül egy gyereket, annak kutya kötelessége felnevelni és tőle telhetőt megadni (nem pénzbeli értékre gondolok). Egyik gyerek se maga dönti el, hogy megakar születni, ebből kifolyólag a neveltetést firtatni nagyon övön aluli dolog. A másik meg hogy egy normális világban a szülő a gyereket abban a tudatban neveli, hogy ő majd egyszer egy önálló gondolkodó felelősségteljes felnőtt ember lesz. Nem a szülő ,,műve” amivel lehet majd villogni a szomszédoknak meg a rokonoknak.


Másodszor: Én azt tanácsolom neked kedves kérdező, hogy amint megcsináltad az érettségit kezdj el dolgozni és igyekezz kialakítani a saját életedet. Mert az édesanyád féle szülő a későbbiekben is jobban fogja tudni mit, hogyan kell csinálnod. Belefog szólni a párkapcsolatodba, a munkádba és minden dolgodba. Ha egyetemre akarsz menni inkább próbàld meg önerőből levelezőn vagy hátha később lesz egy párod, aki majd támogat.

2022. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Hol van még online oktatás?
2022. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

19.

Én is ezt kérdeztem, de csak lepontoztak. 0 válasz. :(

2022. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!