Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha megtudnád,...

Mit szólnál, ha megtudnád, hogy a 20 éves lányod szokott kocsmába járni néha?

Figyelt kérdés
Nem tudtad, mert kolis, és nem említette. Csak véletlen mondta el, hogy kéthetente szokott körülbelül, mindig társasággal, néha hétköznap. Állítása alapján nem szokott alkoholt fogyasztani.
2022. okt. 10. 22:04
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Az sem lenne baj, ha minden hétvégén kocsmázna, 1.az csak egy hely, ahol bármit lehet inni, 2.az sem baj, ha iszik, mi baja lenne már egy pár sörtől?
2022. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdőre vonnám, miért nem iszik alkoholt, ha egyszer ott van a kocsmában.

:-)))))

Természetesen semmi problémát nem csinálnék belőle.

2022. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
24%
Hogy ha csak 20 évesen kezdett, akkor nagyon le van maradva a korcsoportjához és a korábbi generációkhoz képest...
2022. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
96%

20: 18-19 évesen (kinek hogy jön ki) illik letenni az érettségit. Akkor van az ideje.

18 évesen jogilag felnőtt, mindennel, ami ezzel jár: választhat, ha lop egy csokit a boltból, fegyveresen bankot rabol, vagy brutálisan meggyilkol egy vagy több embert (írtam 3 különböző súlyú bűncselekményt), mindenért ŐT és csakis őt (meg az esetleges tettestársait) vonják felelősségre, nem az anyját, nem az apját, szóval nem a szüleit.


Szóval ha az élete rendben van, nem él alkoholista, züllött életet, akkor semmit nem szólnék.

Igazából ha nem veled él, nem te tartod el, nem a te kenyeredet (ételedet) eszi, akkor abban az esetben sincs hozzá közöd, nincs beleszólásod abba, hogy hogyan él, milyen életet él, ha rendszeresen kocsmázik, bulizik, de ez megfér a munkájával (több ilyen embert ismerik... bohémak, nem veszik véresen komolyan az életet, de nem is akarnak vezérigazgatók lenni egy 2000 fős cégnél.

2022. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy jo keson kezdted. A mai 14-16 evesek mar nagyban isznak es kocsmaznak.
2022. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%

20


20 évesen max akkor középiskolás, ha megbukott 1-2-szer.

De mivel most 20 éves, s még év elején vagyunk, valószínűleg inkább 2-3-szor kellett volna megbukjon.

2022. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
15%
Engem szíven ütött a "ha nem járna, akkor aggódnék". Én nem jártam, lehet anyukámat elszomorítottam ezzel, hogy nem vagyok normális.
2022. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
87%

20 évesen max akkor középiskolás, ha megbukott 1-2-szer.


Hát ma már nem. Elég, ha évvesztes, és nyelvi előkészítős osztályba jár, máris 20 évesen megy érettségizni.

2022. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet 20 évesen valaki gimis, akár bukás nélkül. Volt osztálytársaim (ikrek) speciel érettségikor töltötték asszem a 21-et. Az elsőt kétszer járták, mert sulit váltottak, és az új suliban volt angol első évtől, ezért ismételni kellett. Aztán öt éves gimi előkészítővel.

Én 20 vagyok, és én is kocsmázok néha, nagyobbrészt eltartottként. Egyetemista vagyok. Ettől még nem tud róla anyám. Nem jelentek neki ezzel plusz terhet, tehát a kajapénzemből, ösztöndíjból, diákmelós pénzemből megoldom, emiatt nem kérek több pénzt. Szimplán tudom, hogy szerinte ez tilos lenne nekem, gondolom aggódik, hogy apám szintjére jutok. Kicsit nehéz, mert a barátaimmal való élményeim bizonyos részeit nem mesélhetem el úgy, ahogy történt, át kell írnom, stb. Nem iszom tényleg sokat, nem hánytam még részegen, nem kellett hazatámogatni, meg ilyesmi. Viszont anyám szerint a szilveszteri fél pohár pezsgőtől is részegnek kellene lennem, és ha ez nincs így ez biztos azért van, mert alkesz vagyok. Ha más alkalmakkor iszok egy picit is, akkor szintén. Ha véletlen kicsúszna a számon, hogy kocsmába voltam, én is azt mondanám, hogy nem ittam. Szimplán nincs kedvem a hepciáskodást hallgatni. Gyanús, hogy itt is ez a helyzet.

2022. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Annyi megjegyzést tennék, hogy ha 20 éves, kollégista és kocsmába jár, akkor szinte biztos, hogy nem középiskolás, mert egy középiskolás kollégiumból nincsenek esti kimenők csak délutániak.

A körülményekből elég egyértelmű, hogy főiskolás vagy egyetemista.

2022. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!